Autor Zpráva
paskal
Profil
zdravim

http://tomas.svetjinak.net ... učím se css layout; ocením kritiku co se týče designu (první dojem - raději okno zavřete nebo si přečtete úvod?), navigace, barev, formátování textu apod

díky
Fred
Profil
Pokud jen první dojem, tak tohle rozhodně nejsou stránky s popisem učím se css layout, vypadá to dobře. Přehledný, jednoduchý a jasný, přečtu si úvod.
pyty
Profil
celkom fajn, len nechapem, z akeho dovodu je v hlavicke hlava.jpg ako background, namiesto toho, aby bolo background len color a poziciovanim by si tam normalne napisal ten text. a ked uz, tak by som pouzil namiesto jpg png - male ako jpg, kvalitne ako bmp :-)
paskal
Profil
ale já se to oprvadu učim ;-) ... co se týče toho obrázku, tak tam bude skutečně určitý obrázek (bude odkazovat na index), v pravé části bude další malý obrázek dané sekce ... teď jsem tam přihodil docela dost textu a ještě trochu opravil design .... co mě ale trochu štve je to menu: mám ho dělaný takhle:

odkaz
odkaz
odkaz a díky tomu se mi mezi nimi vytváří mezery (takhle je ten kod ale přehlednější)

když to udělám odkazodkazodkaz tak mezery zmizej ... display: inline mi nefunguje ... jde to nějak vyřešit, aby ty mezery zmozely nebo to musim nacpat do jednoho řádku?
Acci
Profil
* Styly bych přesunul do externího souboru
* Titulek v kódu bych přesunul až za dekraci kódování (můžou s tím být problémy)
* Písmo se mi zdá málo kontrastní

No, ale jinak dobrý, jednoduchý. Tak to má být
Kráťa
Profil
Docela rychle se mi to načítá, jednoduché, přehledné...
Pouze bych vyhodil to "ve výstavbě". To je jako bych na parkoviště před domem položil blatník a napsal na něj: "Auto je v tovární hale". :-)
paskal
Profil
s tím stylem je potíž, protože v něm nepoužívám přímý zápis barev, ale pomocí proměnných php (má čtyři barvy ve čtyřech proměnných a když jednu změním, nemusím měnit celý stylopis) a když to udělám externě, tak se proměnné neinterpretují jako proměnné php a nevypíše se jejich hodnota ...

to vy výstvbě vyhodim už zítra, kdy to bude hotové a všechny sekce budou fungovat ... teď je to tam proto, že když někdo někam klikne a ono to nefuguje (404), tak je to v pořádku, protože je to ve výstavbě ;-)

co se mu na tom nelíbí?

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Ftomas.svetjinak.net
Šlaha
Profil
Smaž target="_top" a je po problému
centi
Profil
paskal
A tie styly hod do externeho suboru, ale daj mu priponu PHP, potom sa aj jeho premenne budu interpretovat. Jedine co budes musiet spravit je predat tomu externemu suboru pozadovane parametre. Skus takto:

/*stranka.php*/
...

<link rel="stylesheet" href="externe-css.php?farba1=<?php echo $farba1; ?>&farba2=<?php echo $farba2; ?>" type="text/css">


/*externe-css.php*/
<?php

header("Content-type: text/css");
$farba1 = $_GET["farba1"];
$farba2 = $_GET["farba2"];
?>
...
nejake styly...
...
.color1 {color: <?php echo $farba1; ?>;}


Snad to bude fungovat, neskusal som to.
RiZe
Profil
Když to dá do externího stylu, nemusí vůbec používat PHP na změnu barev. Stačí potom jenom změnit barvu v tom jednom souboru stylu :)
Kráťa
Profil
paskal
přeci není problém ten odkaz znrfiunkčnit, aby nebyl klikací vůbec, nebo (když tam musí být) ho nasměrovat na nějakou, i když jinou hotovou stránku.
paskal
Profil
opět jsem zapracoval na webu; mimo designu je tam obsah
SuE
Profil
prosím, prosím, tlumenější barvy pozadí, tohle se nedá číst - buď je to moc agresivní, nebo to má malý kontrast.
Nebo aspoň pro slepejše dej styl s bílým pozadím :-)
Jinak ok .. s
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0