Autor Zpráva
Vladosik
Profil
Ahoj. Udelal jsem neoficialni stranky obce, v ktere ziju. Jeste me ceka spousta prace a uprav. Ale i prave pro to, se ptam na vas nazor, co by chtelo udelat jinak... http://cimelice.ic.cz
Manq
Profil
moc mi tam nesedí to červené menu vlevo. Červená se tam nehodí.
Vladosik
Profil
Snad pribude vice nazoru...

Manq
Hm, nad tim hodne vaham... Ale chci se drzet barev obce, ktere jsou modra a cervena (podle erbu vlevo nahore). Take mozna zkusim odstranit ten smaotny napis "MENU"...
djlj
Profil
Vladosik
Nikoho nezajímá, jaký máte PageRank, natož SRank nebo AlexaRank…
Vladosik
Profil
djlj
hm, ale prave ze to zajima me a nebavi me to stale vytukavat pres nejake nastroje... Jestli je jina moznost, jak to pravidelne mit na ocich, rad to odstranim...
djlj
Profil
Vladosik
Tak si rozmysli, jestli ten web děláš pro sebe, nebo pro ostatní…
Vladosik
Profil
djlj
Oboji... At to zni jakkoliv:-) Navic si myslim, ze to nikoho primo neobtezuje. Ale beru to na vedomi a mozna vemu za sve.
Manq
Profil
těm Rankům dej v CSS display:none;
nebudou vidět, když budeš chtít vidět jak na tom jsi změníš to třeba na display:block; a potom zase zpátky :)
Vladosik
Profil
Manq
To je dosti neprakticke nemyslis? Pokazde kvuli tomu upravovat zdroj a pak ho zas vracet do puvodni podoby, aby to zmizelo. To uz je lepsi si to vzdy zadavat pres weby k tomu urcene. Ale dam asi skutecne na djlj a tento udaj ostranim.
Manq
Profil
Vladosik
ta celá operace mi to trvá tak 20 sekund,
ale jak myslíš, jsou to tvoje stránky.
Vladosik
Profil
Manq
20s Srank a 15s PageRank. Takhle si otevru stranky a vidim. Jak jsem rekl, asi to ale skutecne dam pryc.

Prosim jeste nekoho z tech zkusenejsich o zhodnoceni,dekuji
Mistr
Profil
Vladosik
Nevím, zda se smím nazývati tím zkušenějším, přesto napíši několik poznámek, které mě při prohlížení daného webo prostřednictvím Microsoft Internet Exploreru 6 SP 2 napadly:
(1) Do menu bych zařadil hover jednotlivých odkazů, ať vím, ve které jeho části se nacházím.
(2) Osobně se mi příliš nezamlouvá Google reklama v pravém sloupečku, avšak jak se říká: proti gustu žádný dišputát.
(3) Myslím, že by bylo vhodnější v kódu stránky Sport psát nadpisek Sport v Čimelicích pomocí tagu <h1> a nadpisek Fotbal v Čimelicích prostřednictví tagu <h2>. Stejně tak by tyto dva prvky zasloužily i výraznější vzájemné grafické odlišení.
(4) Podobně jako o fotbale bych se ve stránce Sport rozepsal i o dalších sportech, které v Čimelicích provozujete (ženský volejbal, jak píšeš, apod.).
(5) Ve stránce Obecní úřad píšeš mimo jiné Tel,fax:, avšak za písmenky Tel Ti chybí tečka, neboť se jedná o zkratku od slova "telefon".
(6) V téže stránce, která již byla zmíněna v předchozím bodě, uvádíš úřední hodiny na obecním úřadě. Pod výpisem ještě upozorňuješ na polední přestávku. Proč nenapsat vše najednou? Tedy do třech sloupců?
(7) A ještě jednou již zmiňovaná stránka Obecní úřad. Předpokládám, že křestní jména matrikářky a účetní ještě doplníš, viď? Stejně tak si přepiš Neuvolněný místostarosta: na Neuvolnění místostarostové:.
(8) Mám dojem, že fotografie

není příliš ostrá. Ovšem možná již ve svých téměř šestadvaceti letech blbě vidím.
(9) Hlavní stránku bych v menu odkazoval jinak než položkou Novinky.
(10) V menu chybí adresa u položky Fotogalerie, ale to snad víš.
(11) Ve stránce http://cimelice.ic.cz/zajimavosti.php bych upravil údaj o průměrném věku. Co je to za hodnotu 38,1 let? Pravda, jsem narozen v červnu, takže například v prosinci loňského roku mi bylo 25,5, ale to se nikdy takhle neuvádí. Piš údaj jen na celá čísla.
(12) Údaje sekce Území ve stránce Zajímavosti by ještě zasloužily přeformulovat a doplnit. Promiň, jsem odmaturovaný zeměměřič, takže se toho víc chytnu. Asi pověstná profesionální deformace.
(13) V horizontálním menu uvádíš též položku Kontakt. Na stránkách obce bych tam hledal především kontakt na obec (tedy obecní úřad). Jinak je tomu ale na předkládaných stránkách. Proto bych tam doplnil například větu typu (i s příslušným hypertextovým odkazem) "Pokud hledáte kontakty na obecní úřad, jsou uvedeny v části Obecní úřad." či něco v tomto smyslu.
(14) U odkazu na MUDr. Jitku Číšeckou si oprav jeho popisek. Vypadl Ti háček u jednoho písmenka.
(15) Do webové stránky přepiš údaje z fotografie

Bude to rozhodně lépe vypadat.
(16) Věřím, že i ve stránce Důležitá místa chybějící údaje (křestní jména či adresy) doplníš.
(17) Proč ve stránce Důležitá místa uvádíš pracovní (či ordinační) dobu v jiné grafické podobě, než je tomu ve stránce Obecní úřad? O polední pauze platí stejný názor, jaký je již uveden u bodu číslo 6.
(18) O Čimelických památkách bych se rozhodně více rozepsal než máš ve stránce Ve zkratce. Věřím, že by si to zasloužily.
(19) Proč máš část kaskádových stylů v externím souboru style.css, jiné zas psané přímo v kódu stránky? Já bych je všechny nastrkal do externího souboru. Povede to například k provzdušnění a zpřehlednění stávajícího HTML kódu.
(20) O těch různých ikonkách PageRangů a S-ranků a jim podobných zde již bylo psáno. Připojuji se k hlasům, které by je vyrazily.
(21) Proč není tabulka BlueBoardu pod menu stejně široká a stejně zarovnaná jako menu nad ní?
(22) V havičce postrádám název obce, protože při prvním pohledu vůbec netuším, kde jsem. Asi nějaké obecní stránky, ale čí?
(23) K úvaze je ještě používání tečky a dvojtečky před a po odkazu v horizontálním menu.
Mistr
Profil
těm Rankům dej v CSS display:none;
A co toto?
www.jakpsatweb.cz/css/visibility.html
Vladosik
Profil
.
Vladosik
Profil
Mistr
Tak takove hodnoceni jsem necekal ani ve snu. Dekuji a nyni se postupne vyjadrim, abych tu jen tak tupe necumel:-)

(1) Do menu bych zařadil hover jednotlivých odkazů, ať vím, ve které jeho části se nacházím.
Rad bych, ale zatim se mi to nepovedlo udelat tak, abych to fungovalo ve vsechn prohlizecich, nevim co sjem delal spatne, tak jsem to zatim odsunul na druhou kolej.

(2) Osobně se mi příliš nezamlouvá Google reklama v pravém sloupečku
Nezamlouva se v tom smyslu, ze by mela byt uplen pryc? Nebo na jinem miste? Nebo barevne?

body 3 a 4
Ano, sekce Sport jeste dozna vyznamnych zmen. Pro fotbal, jine a rekreacni sporty chci udelat samostatne stranky. tim bude vyresena i semantika H1 a H2.

(5) ...za písmenky Tel Ti chybí tečka, neboť se jedná o zkratku od slova "telefon".
To bych si neuvedomil, amm to takto na vseh strankach, budu to muse opravit. Diky

(6) ...uvádíš úřední hodiny na obecním úřadě. Pod výpisem ještě upozorňuješ na polední přestávku. Proč nenapsat vše najednou? Tedy do třech sloupců?
Protoze jsem udelal uredni hodiny a pak az jsem si vsiml ze maji poledni prestavku, vyresil jsem to tedy takto. Tve reseni je sikovnejsi a mam to tak i jinde, upravim to. Opet dekuji, bez upozorneni bych to tak nechal.

(7) ...Předpokládám, že křestní jména matrikářky a účetní ještě doplníš, viď? Stejně tak si přepiš Neuvolněný místostarosta: na Neuvolnění místostarostové:.
Ano jmena doplnim. Nejsem si uplne jist jak jsou spravne, proto jsem je zatim vynechal. Co se tyce mnozneho cisla u neuvolenych mistostarostu, cerpal jsem z cimelickeho zpravodaje, kde to bylo zapsano v jednotnem cisle, proto to mam tak i ja.

(8) ...fotografie není příliš ostrá. Ovšem možná již ve svých téměř šestadvaceti letech blbě vidím
Vidis dobre. Fotografie je rozsotrena a navic jsem ji spatne barevne upravil. V sekci "O webu" se omlouvam za kvalitu nekterych fotografiich, protoze jsou foceny pouze mobilnim telefonem (v tomto pripade i za spatnych svetelnych podminek) a ze budu postupne fotografie obmenovat za lepsi. To plati i v tomto pripade.

(9) Hlavní stránku bych v menu odkazoval jinak než položkou Novinky.
Moje hruba chyba. Puvodne jsem zamyslel mit na uvodni strance jen novinky a zpravy, tak proto. Dekuji

(10) V menu chybí adresa u položky Fotogalerie, ale to snad víš.
Ano vim, fotogalerie zatim neni dostupna (pisu to v pravem sloupci), stejne tak neni dostupna Mapa webu. Uznavam ale, ze v pripade fotogalerie by bylo lepsi udelat stranku s oznamenim ze tu bude v nejblizsich dnech nebo ji zatim uplne odstranit. Nedomyslel jsem to...

(11) Co je to za hodnotu 38,1 let? Pravda, jsem narozen v červnu, takže například v prosinci loňského roku mi bylo 25,5, ale to se nikdy takhle neuvádí. Piš údaj jen na celá čísla.
Co jsem zas videl ja, prumerny vek se uvadi v takoveto podobe. Tak je to to zapsano i na wikipedii, idkyz ta samozrejme neni posvatna. Ale necham si to jeste projit hlavou.


(12) Údaje sekce Území ve stránce Zajímavosti by ještě zasloužily přeformulovat a doplnit.
Ja jsem z toho nematuroval, takze urcite si tyto udaje zaslouzi doplnit, ale zatim nevim cim a preformulovat zas nevim jak...

(13) V horizontálním menu uvádíš též položku Kontakt. Na stránkách obce bych tam hledal především kontakt na obec (tedy obecní úřad).
Nevim. Na oficialni webu bych v polozce kontakt skutecne hledal kontakt na obec, ale ja tuto stranku chci brat i jako prezentaci sve osoby, proto uvadim kontatky na sebe a spolupracovnika. Ale ten napad s vlozenou vetou je fakt dobrej a urcite to tak udelam. Opet dekuji (uz jsem dlouho nedekoval:-) )

(14) U odkazu na MUDr. Jitku Číšeckou si oprav jeho popisek. Vypadl Ti háček u jednoho písmenka.
Opravim, dekuji. Prekvapuje me, ze si vsimnes i takovych drobnosti:-)

(16) Věřím, že i ve stránce Důležitá místa chybějící údaje (křestní jména či adresy) doplníš.
Ano, az je zjistim, doplnim. Tuto stranku mozna take jeste nejak upravim, zprehlednim, tak to vemu jednim vrzem:-)

(17) Proč ve stránce Důležitá místa uvádíš pracovní (či ordinační) dobu v jiné grafické podobě, než je tomu ve stránce Obecní úřad? O polední pauze platí stejný názor, jaký je již uveden u bodu číslo 6.
Ja ani nevim. Nebo vim. Stranku o Obecni urad jsem delal vubec jako prvni (po obsahove strance) a v te dobe jsem zas na jine strance resil tabulky a udelal jsem navstevni doby touto cestou. Navic jsem vedel ze tu budou jen tyto informace, proto jsem si mohl dovolit tento vzhled. V sekci dulezita mista by to bylo prilis rusive.

(18) O Čimelických památkách bych se rozhodně více rozepsal než máš ve stránce Ve zkratce.
Rozepisi se o nich pozdeji, jak uvadim, web je zatim v plenkach a byl nucene zverejnen asi o mesic drive nez jsem cekal. Na vsech techto vecech, hlavne o historii se pracuje. Vsechny informace mam pouze v textove podobe, a tak vse musim prepisovat. Nyni treba doplnim sekci Z kroniky a pridam dalsi sekci o skolach v cimelicich a jejich historii.

19) Proč máš část kaskádových stylů v externím souboru style.css, jiné zas psané přímo v kódu stránky? Já bych je všechny nastrkal do externího souboru. Povede to například k provzdušnění a zpřehlednění stávajícího HTML kódu.
Primo dalsi stylopis v hlavicce mam jen ve strance Odkazy. Jinak primo v HTML pouzivam jen to, co vim ze jinde nebo vice nepotrebuji. Jako napriklad styl nadpisu "Aktuality, zpravy" na indexu. Vim ze tam mam i nejake veci, ktere se mi opakuji. Ale prislo mi jedno, jestli napisi rovnou primo style="..." nebo tam dam class="..." . Vedla me k tomu i zalezitost, ktere by se stavat nemela, a to ta, ze jsem se pomalu v externim CSS stylu zacal ztracet a proto jsem zacal vice pouzivat primo zapis do stranky. Je prava ze kod by byl bez toho vzdusnejsi a prehlednejsi a budu nad tim muset popremyslet.

(20) O těch různých ikonkách PageRangů a S-ranků a jim podobných zde již bylo psáno. Připojuji se k hlasům, které by je vyrazily.
Ano, vyrazim je. Zvlast kdyz tam zatim jsou same nuly:-D

21) Proč není tabulka BlueBoardu pod menu stejně široká a stejně zarovnaná jako menu nad ní?
Detail, ale mas pravdu, nevsiml jsem si. Napravim to.

(22) V havičce postrádám název obce, protože při prvním pohledu vůbec netuším, kde jsem.
Vidis, ani jsem si neuvodomil, ze informace kde se clovek nachazi je jen v title stranky. Napis nazvu obce jsem samozrejme resil a snazil se ho dat do horniho banneru, bohuzel ani pres hodinove snazeni ve Photoshopu jsem nebyl s zadnym vysledkem spokojen. Ale opravdu az diky Tobe jsem si uvedomil ze chybejici napis Čimelice je velikou chybou.

(23) K úvaze je ještě používání tečky a dvojtečky před a po odkazu v horizontálním menu.
Me se tento "efekt" velmi libi a pouzivat ho budu i nadale.

Opravdu dekuji za hodnotne pripominky a jdu se pustit do uprav.
Mistr
Profil
Vladosik
Odpovím Ti na Tvé dotazy:
ad 2) Google reklama
Já bych ji osobně vyrazil. Ale jak jsem napsal, je to Tvůj web, a proto si na něj dávej co chceš.

ad 5) Tečka za zkratkou "tel.".
Ano, za zkratkou "tel." se dělá tečka z důvodu, který jsem Ti již popsal. Jen upozorním, že za slůvkem "fax" se tečka nedělá, neb se jedná o "regulérní" či, chceš-li "plnohodnotné", slovo.

ad 7) Množné číslo u nevolených starostů
Já bych se opět přmlouval za množné číslo, ovšem jak jsem již napsal: je to Tvůj web...

ad 11) Hodnota 38,1
Je to možné, že se průměrný věk uvádí v takové formě, jen mi to přijde poměrně statistické a neosobní. Navíc nikdo, myslím, nebude řešit, že bys případně napsal 38, avšak podle statistických ročenek by správná hodnota byla 38,1. To bys pak také mohl napsat třeba: Průměrný věk našich občanů je 38 let 1 měsíc 5 dní a 12 hodin. Pokud jsem tedy počítal správně.

ad 12) Informace o katastrálním území
Navrhl bych je přeformulovat asi tímto zpsůbem: "Obec je součástí katastrálního území Čimelice, které má výměru 1 029 ha. V zeměpisných souřadnicích se Čimelice nacházejí na 49° 27' 56.07" severní šířky a 14° 4' 9.2" východní délky.". Přiznám se, že nevím, co máš na mysli údajem Počet částí - dvě. Klidně si mnou navržené věty ještě uprav. Netrvám na jejich přesném znění.

ad 13) Kontakt
Ano, pokud web bereš jako prezentaci své osoby, pak klidně měj mezi kontakty svoji adresu, mail apod. Avšak na první pohled, myslím, ze stránky není patrné, že se jedná jen o jakési neoficiální či fandovské obecní stránky. Po letmém shlédnutí oficiálních stránek si ale troufám říci, že ty Tvé s nimi snesou porovnání těmi nejostřejšími měřítky a že by je bylo (po menších úpravách) možné klidně považovat za stránky oficiální.

ad 14) Všímání si drobností.
Řekněme: deformace. Ale neboj, něčeho si všimnu, něčeho ne. Toto jsem náhodou zaregistroval.

ad 17) Grafické vyvedení otevíracích dob.
Možná by to působilo rušivě, na druhou stranu si zas myslím, že by to působilo přehledněji. Okamžitě bych věděl, zda dneska má provozovna otevřeno a případně kdy.
Vladosik
Profil
Mistr
Opet Ti velmi dekuji za dalsi pripominky a navrhy. Nebudu se jiz vyjadrovat jednotlive.
Vsechny Tve informace beru v potaz, nektere jsem jiz upravil a snad jeste dnes (no tak koukam vzhledem k casu ze spis zitra...) to nahraji na web. Nektere zatim zvazuji, ikdyz se klonim spis k tvym variantam. Ikdyz AdSense reklamu urcite neodstranim. Uz treba ze zvedavosti, jestli to skutecne funguje, kdyz mi kamaradi rikaji, jak jim to vynasi.
Co se napriklad tyka toho prumerneho veku, to byla vec kterou jsem chtel nechat ve formatu 38,1. Ovsem nakazil jsi me tak, za jsem to jiz upravil na 38:-)
Dekuji za navrh na zmenu o katastralnim uzemi. Jinak to Počet částí - dvě je (bylo) i me zahadou. Nasel jsem to na wikipedii myslim a tak jsem to uvedl. Ted vecer me ale napadlo, ze tim je mysleno, ze pod nasi obec Cimelice jeste patri nedaleka obec Krsice. Nevim to jiste, ale asi to tak bude.
Ty oteviraci doby jeste zvazim. Chci udelat dalsi stranku kde bude seznam s obchody, kde bych je take rad uvedl a asi zvolim tu tabulkovou variantu. Vzpomnel jsem si, ze jsem to tak chtel mit od zacatku, nevim proc jsem to tak neudelal:-)
A na zaver dekuji za pochvalu, dnes jsem cetl nekolik tvych hodnoceni stranek a velmi jsem se poucil (i pobavil, viz diskuze s Kocourem:-) ), za coz jsem vdecny. Pro tvorbe jsem trosku i doufal, ze me treba nekdo z obce pochvali, ale uvidime. Zatim se ke me dostali prvni reakce z fotbaloveho oddilu - pry nadavaji na zapisnik ( http://cimelice.ic.cz/sport/zapisnik/2007-04-03.php ) meho kamarada a co v nem pise. Ale i to me tesi. Dokonce pry i starosta nadaval, "co to tam pise o tech penezich", coz znamena, ze uz je i videl:-)
Spatne reklama, taky reklama:-)
Dekuji Ti a myslim si, ze Tve pripominky jsou na urovni, ze kterou by se melo platit!!!
Mistr
Profil
Vladosik
Děkuji, děkuji. Tolik ódy na mě již dlouho nikdo nepěl. Hodně štěstí a úspěchů ve Tvé další práci.
Mistr
Profil
Vladosik
Jinak to Počet částí - dvě je (bylo) i me zahadou.
Na Wikipedii skutečně píší o dvou částech. Na Tvém webu tento údaj byl tak nešťastně podán, že - alespoň ve mně - evokoval myšlenku, že se katastrální území skládá ze dvou částí. Skutečnost je ovšem jiná. Těmi dvěma částmi jsou s největší pravděpodobností myšlena již Tebou avizované dvě části obce, tedy Čimelice a Krsice. Tak to asi bude.

Mimochodem, neplánuješ na webu uveřejnit i vlajku Čimelic?
Vladosik
Profil
Mistr
Těmi dvěma částmi jsou s největší pravděpodobností myšlena již Tebou avizované dvě části obce, tedy Čimelice a Krsice.
No asi ano, nic logictejsiho uz me nenapada...

Mimochodem, neplánuješ na webu uveřejnit i vlajku Čimelic?
Ano planuji, puvodne mela byt nekde jako je nyni erb, ale uplne mi to vypadlo z hlavy a na vlajku jsem zapomnel.. Nyni vaham ze ji dam nekam do leveho sloupce ci na uvodni stranku, zrejme nad nadpis Novinky. Take je tato vlajka jiz umistena ve fotogalerii i s vetsim obrazkem erbu. Ovsem i k memu slibu jsem ji nestihl dodelat a nyni jdu do skoly, takze ji tam nahraji odpoledne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0