Autor Zpráva
djfreak
Profil
Lidi prosim ohodnotte a kdyztak poradte co zlepsit , nejsem profik tak to prosim mejte na pameti dik
link
Vladosik
Profil
Jen tak zbezne, co jsem si hned vsiml:
Nemas v hlavicce title!!! Dodal bych meta tagy pro vyhledavace.
Nevim kde to vlastne jsem. NA jaky lize me vitas? Proc je to uvitani anglicky?
Obrazkovy menu zmenit na textovy... Pripadne pouzij prekryti textu...
Dodelej podstranky, at je vice co hodnotit...
Gekon
Profil
djfreak
Zkus se na to podívat s vypnutými obrázky - jsi v rici. Zvuk na stránce? Kde to žiješ? Celé to předělej, ten design je dost tmavý a nehezký. Co se kódu týče; Frontpage, interní CSS, ohyzdný předivovaný kód, plný zbytečných *******.
djfreak
Profil
Vladosik: no je to zatim vse jen prvotina , takze bude vetsina jina , no a nevim jak udelat textovy menu se stejnym textem jako se udela v photoshopu. Podstranky samozrejme budou a uvitani taky i cesky , to co tam je je jen na zkousku.

Gekon: hmm , hodne webu je z obrazku , takze kdybych je vypnul tak nepujde skoro kazdej druhej. A co se tyce kodu , v tom nic nedelam , jak jsem psal nejsem profik , delam to v programu na tvorbu webu , ne v kodem , teda jediny kod co umim je na iframe :) A co se tyce zvuku ??? ten tam je jen pro zkousku jak sis vsimnul vic tam neni.
Gekon
Profil
djfreak
Já taky nejsem profík, ale takových prasáren jako je zvuk nebo frejmů se vyvaruji. Nepoužívám Frontpage a píšu kód ručně. Co se obrázků týče měl jsem na mysli menu - stačí přidat altový text a je to. V případě nezobrazení obrázku se ukáže text, který ho popisuje.
djfreak
Profil
Gekom: hmm , nejsi profik , ale kodem psat umis , takze jsi na tom milionkrat lip nez ja , hold nekdo ma cas se kod ucit a nekdo zase ne , takze nekomu musi stacit WSYNG , nebo jak se to pise , btw: ve Frontpaegi mazu jen reklamni obrazek.

Hold kdyz neumim ccs a jiny takovy veci abych nemel na webu prasarny jak ty tomu rikas , tak to hold budu mit takhle , takze se prosim mirni a kdybych vedel co je altovy text tak ho tam klidne pridam , ale stejne bych nevedel jak :DDD
Vladosik
Profil
djfreak
Uprimne receno, v tom pripade kdyz vse delas ve frontpage (myslel jsem ze jsi si tam udelal jen nejaky navrh rozmisteni), tak se na to vykasli. Pokud si neproctes aspon sekci HTML na www.jakpsatweb.cz tak je nepis. Bral bych to kdyby jsi si udelal nejaky vlastni blog, ale ty chces delat stranky o nejake lize a tak, coz nemuzes zvladnout a ten kod uz lepsi ve Frontpage nebude, prave naopak.
A k tem obrazkum. Podle ceho soudis ze vetsina webu je delana z obrazku? Mozna Ti to tak prijde, ale to je CSS... A ty ktere jsou, tak to maji take nestastne reseny...
Vladosik
Profil
a kdybych vedel co je altovy text tak ho tam klidne pridam , ale stejne bych nevedel jak
Opravdu se do toho vice nepoustej, jestli nemas sam zajem se naucit kod sam:-D
djfreak
Profil
Vladosik: no ve Frontpaegi jsem delal pouze ten reklamni banner ze sem odstranil , jinak zaklad s rozmistenim jsem udelal v Photoshopu. Web je delanej v Web Page Maker , je tam zalozka pridat html kod na tyhle strance link jsou nejaky css menu , zkousel jsem je tam vlozit , sam si je neudelam , ale zadrel jsem na tom ze nevim kam vlozit do kodu stranky ten CSS , proto jsem se rozhodl pro obrazky.
Vladosik
Profil
djfreak
Jako design webu je dobrej. Jen by mozna stalo za zvazeni, jestli se hodi k ty lize (ta temnota), jestli by to nechtelo nejak ozivit. I ten hover kdy pismo zcervena pusobi "upirsky".
Nevis kam vlozit css... Reknu to asi takhle. Nejsem nejakej super webmaster, delam si stranky pro radost, ale zaklady html jsem se prakticky naucil za jeden jediny den a dalsi jsem se priucil jak jsem potreboval. Staci si otevrit http://www.jakpsatweb.cz/jak-udelat.html a pak dole vpravo klikej stale na dalsi a dalsi a dalsi... Pak zjistis co je alt, a dale i pak terba kam vlozit css kod...
Neobejdes se bez toho.
Nebo delej jen design a najdi si nekoho, kdo umi psat kod... Nejlepe z kamaradu, protoze cizi Ti to zadarmo neudela.
djfreak
Profil
Vladosik. ok , pozadam o radu kamose , a ten odkaz si prectu az bude trosku vic casu , toho bohuzel moc neni , jen jeste dotaz , kdyz budu mit to menu v CSS , budu moct z nej smerovat odkaz do toho framu , nebo se na to bude muset udelat jina tabulka ?
Vladosik
Profil
Samozrejme ze ano. CSS je jenom na upravu designu. Jeste lepe receno: Kod bude porad html, jen design a podoba bude upravena pres CSS. Menu muzes mit porad stejny, jen si ho zmenis pomoci CSS vlastnosti, ktere se pak vlozi do stranky a hotovo.
djfreak
Profil
Vladosik: parada , dik moc jsi mi pomohl , ted se pokusim s kamosem dat na ten web css menu , tak drz palce :)
Vladosik
Profil
Jeste dodam, kdyz se podivas na jeden z mych webu www.elektrogalerie.cz na to leve menu, tak drive bych si myslel, ze to jsou obrazky=tlacitka. Kdyz se ale podivas do zdrojaku, zjistis ze je to prakticky jen:
<div class="menu">
<a href="index.php">Úvodní stránka</a>
<a href="onas.php">O nás</a>
<a href="nakup.php">Vše o nákupu</a>
<a href="dodavatele.php">Dodavatelé</a>
<a href="ebazar.php">E-Bazar</a>
<a href="kontakt.php">Kontakty</a>
<a href="mista.php">Kariéra</a>
</div>

A prave to class mi "odkazuje" na css styl, v kterym mam zapsano, co mi to udela, kdyz tam napisu obycejny odkaz. Vyhoda je jasna, zadny javascript a jen dva jedine obrazky na pozadi, coz zmensi datovy objem a a jeste navic dalsi odkaz pridas behem chvilky a nemusi se tvorit dalsi tlacitko...

Trosku jsem se rozepsal a spis by tohle patrilo do jine sekce, ale chci predejit dalsim komplikacim, protoze jsem si nebyl jisty jestli jsi css spravne pochopil a predchazim tak dalsi obsahle diskuzi. Drzim palce...
djfreak
Profil
Vladosik: no ted uz vim jak CSS funguje , diky tobe , tak jsem dal na tvoji radu a poslal jsem stranku na upravu toho menu v CSS kamosovi on to udela , mej se a dik.
mukis
Profil
Nelíbí, nepoužívej tolik efektů. Kód smrdí
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0