Autor Zpráva
strejda
Profil *
Zdravím všechny.
Využívám existence této sekce k nabídce na rozcupování mého dílka na http://www.kornatice.cz jak po grafické, navigační i třeba tak obsahové stránce, co si myslíte že by na takovém webu mohlo být a jak. Jsme malá vesnička a návštěvnost není moc velká a podmětných návrhu není moc. Cvičně jsem tam umístil anketu a zjistil jsem poměrně velkou nespokojenost, ale nikdo nenapsal proč, ačkoli odkazy na mě jsou téměř všude.

Tak díky a mějte se fajn
Vlada
Taps
Profil
Mě se tam moc nelíbí ten jezdící text..ty odkazy nahoře by mohly být tak lépe vyřešeny než pomocí tlačítek. Místo tabulky bych raději použil divy. Ty ikonky dole bych umístil spíše na sřed webu..pokud budeš chtít rad ti s nějakou tou upravou pomůžu (pastraka@post.cz).
Railbot
Profil
- jezdící text
- zbytečné hodiny
- zbytečné ikonky
- zbytený svátek a datum
- zbytečné počasí
- tabulkový layout
- prasárny typu <BR>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
- staromódmí design, tak 5 let zpátky
- nepěkná navigace / menu
- neklikací logo
- už se nepíše IČO, ale jen IČ
- ošklivý modrý border kolem obrázků
- někde rozhozený design (FF), vertikální posuvník

A na závěr trocha inspirace, jak by v dnešní době měl vypadat obecní web.
Třeba http://www.otvice.cz/
dredie
Profil *
Railbot - http://www.otvice.cz/ - to vypada jako web, kterej delal nekdo, kdo chodi na tuhle diskuzi.... vsechny weby tady tak vypadaji :D
Lexter
Profil
dredie

Ten web dělal někdo, kdo ví, jak vytvořit web přehledný, hezký, pokud možno moderní.
strejda
Profil *
Výdorně, do toho. Tak rychlou reakci jsem nečekal.

-Jak vidím, jezdící text spoustu lidí pohorší, ovšem na druhou stranu tak svůj účel plní. Každý si toho všimne.
-Jak mám rozumět Neklikací logo?
-Předpokládám že v moderních webech se nepoužívaji obrázky jako odkazy takže tak odpadnou ošklivý modrý bordery kolem obrázků . Je to tak?
- někde rozhozený design (FF), vertikální posuvník. To by být opravdu nemělo. Bohužel nevím kde se to ukázalo.

Díky
Railbot
Profil
strejda
-Jak vidím, jezdící text spoustu lidí pohorší, ovšem na druhou stranu tak svůj účel plní. Každý si toho všimne.
Všimne nevšimne. Jezdící text je kravina. Špatně se čte, zbytečně brzdí stránku a je to zkrátka přežitek, který by se už neměl objevovat. Kdyby raději udělal sekci Aktuality a tam sypal podobné "důležité věci", možná i příjemnější barvou než tou žlutou.

-Jak mám rozumět Neklikací logo?
Zkus si kliknout tady nahoře na logo diskuze, to je klikací logo.

někde rozhozený design (FF), vertikální posuvník. To by být opravdu nemělo. Bohužel nevím kde se to ukázalo.
Téměř na každé stránce. A to nemluvím o tom, že obsah pravého sloupce dole přetéká. Lišta s vyhledáváním je posunutá nějak divně dolu. A v hlavičce se mi opakuje obrázek. Nějak jsi nepomyslel na větší rozlišení, zvláště širokoúhlé monitory.
strejda
Profil *
Aha, hledal jsem klikací logo na webu, který jsi doporučil a když je nic nedělo, tak jsem myslel že je to nějaká moderní specialita, kterou neznám. Není marný nápad dát tam odkaz na Úvodní stránku.

Máš pravdu. Širokoúhlý monitor jsem opravdu nezkoušel. Jinak třeba 800x600 1024x768, 1210x1024 1600x900 1600x1200 a stále žádný problém.
dredie
Profil *
Lexter - to se nevylucuje, ale vypada to porad stejne ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0