Autor Zpráva
Majo
Profil *
Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o zhodnotenie stranky www.marianhritz.sk Je to jedna z mojich prvych stranok. Registracia sice funguje,ale zatial este som neumoznil nejake sirsie moznosti pre tych co su zaregistrovany na mojej stranke a sa prihlasia.to dorobim neskor.Spominam to len preto,aby ste sa vyhli kritike toho ze ta registracia a prihlasovanie je zbytocne.Viem o tom. Chcel by som Vas poprosit,aby ste mi zhodnotili stranku hlavne co sa tyka designu, fontov,farieb,celkoveho dojmu,kodu...
dakujem.
tomikimot
Profil
Ten pevný obrázek na pozadí je nešťastně řešený, hlavně to jednochuché orámování všeho možného.
To logo nahoře, form vlevo ani menu k sobě nepasují a jsou rozhozené.
Taky by si to chtělo zjistit něco o typografii - odszení od okrajů, odstavce, .. Nikdo ti nebude číst tři metry dlouhý blok souvislého textu.
ppooler
Profil
Celkově to na mě působí starým dojmem,- to logo je originální snad jen tím že je napravo, a patkové písmo taky není dobré ,ale to je subjektivní.
Za objektibní považuji :
1. Obrázkové menu bez hoveru s podivným a zbytečným Javaskriptem
2. Horizontální posuvník

...ale na jednu z prvních stránek je to víc než slušné...
niCe
Profil
Takže:

1. Hover v menu neřeš pomocí dvou obrázků, protože mě osobně se obrázek při najetí myši pár sekund načítal. Vyřeš to pomocí jednoho obrázku, do kterého umístíš oba stávající obrázky pod sebe a pak akorát nastavíš v css třeba background top, a u hover background bottom. Výsledkem je to, že při hover efektu se druhý obrázek objeví bez načítání, jelikož je načten už při zobrazení "nehover" obrázku;
2. Za interpuknčními znaménky se dělá mezera, včetně závorek a smajlíků (tam dokonce i před, protože způsob, jakým lepíš smajlíky na text, je prostě nepřehledný);
3. Na titulní stránce: Podpis Majo, pročpak je tak odřádkován? Aby bylo jasné, že autor se od článku distancuje? :)
4. V patičce: Created by XXX, Designed by XXX... Přidal bych ještě Graphic made by XXX, Original concept realized by XXX... :) Teď vážně - spoj to dohromady Created & designed, nebo to created vypusť úplně;
5. Nelíbí se mi způsob uspořádání fotografií v sekci "Fotky". Působí to chaoticky. Buď dej fotky, které jsou "na výšku" k sobě, nebo tu tabulku udělej tak, že každá buňka bude mít stejnou výšku i šířku, kde posléze fotky zarovnáš horizontálně i vertikálně na střed;
6. Opět sekce "Fotky": Pod fotkami vidím ---------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------, které má být nejspíše pokusem o dělící linku. Ale u mě se zobrazuje (IE6SP2) ve dvou řádcích. Navíc, nejsem si teď jist, se dělící čáry dělají pomocí tagu <hr>, ale tohle brát s rezervou, nikdy sem to osobně nepoužil;
7. Naposledy k sekci "Fotky": Osobně bych uvítal nejdříve nějaký výběr galerií, a ne všechno najednou. Jak bys to prosím tě řešil, až bys tam měl 50 galerií? 30 metrů vysokou stránkou?
8. Sekce Filozofie: Dlouhé texty nikdo nečte, rozděl jej do odstavců;
9. Sekce Turistika: Extrémě dlouhé texty také nikdo nečte, řešení bude nejlepší stejné, jako u té Filozofie :)
10. V IE6SP2 mi ujíždí v sekci diskuzní fórum obsah (levý, pravý i prostřední sloupec, zhruba od úrovně textu "Přidat zprávu" dolů) o 3px doleva;
11. Pokud se chci registrovat, musím uvádět jméno, přezdívku a ještě přihlašovací jméno? Nestačilo by jen to přihlašovací jméno? :)
12. Četl jsem, že pro registrované zatím nic nemáš, ale doufám, že s možností změny hesla do budoucna počítáš :)
13. Po přihlášení, překvapivě, jsem byl upozorněn, že jsem přihlášený. Jenže patička byla hned pod tímhle jedním řádkem, takže levý i pravý sloupec ji "přetékaly";

Pěkný den
niCe
Profil
Teď jsem si všmil, že šlo o jednu z prvních stránek. Kdybych si toho všiml dříve, nekritizoval bych tak tvrdě. Snad ti ale kritika pomůže k postupnému zlepšování se :)

Mimochodem: Jedna z prvních stránek? Copak to je? Jich je víc? První je snad vždycky jen jedna ne? :)
Lexter
Profil
niCe

Pro neznalce to znamená:

jedna z prvních stránek - jedna webová stránka, psaná v jazyku pro tuto tvorbu typickém (PHP, HTML, atd...) která se v žebříčku již vytvořených webů umísťuje na skorem nejzažším místě, pokud si představíš seznam chronologicky seřazený. Od nejstaších k nejnovějším. Počet stránek, které se pokládají za jedny z prvních se liší. Odvozuje se to podle celkového počtu již vytvořených stránek. Například dle mé osoby by se mohlo jednat o počet zhruba dvaceti stránek. Tím myslím i grafické návrhy. Snad jsem ti to objasnil a budeš se pro příště chovat alespoň trochu inteligentně jak se sluší na majitele veřejně prospěšného webu.

Hnusný den
niCe
Profil
Vyjadřujte se k tématu a nepište Out of topic (5×). To co Vy považujete za spam, já považuju za komentáře, které teď píšu (více jak půl hodiny vkuse). Nebo si mám nechat 1 na ráno, druhý po obědě a třetí před spaním? :)

Sorry za ot: Nechci řešit logiku "jedna z prvních". Nepotřebuji vysvětlit co by to mohlo znamenat. Nepotřebuji rádoby vtipné rozepisování toho, co jde shrnout 3 slovy. Nepotřebuji vlastně žádné vystvětlování, protože zde inteligentní člověk pochopí, že se jedná o řečnickou otázku. Bude na ní tedy reagovat, ale ne odpovídat, popř. vysvětlovat.

Pěkný den
Kamil V
Profil
OT mám pocit, že Lexter je vůči niCe jak vosa. Ale no tak, chlapci, každý pomáhejme jak umíme.
Lexter
Profil
Asi trochu jo. nějakej ..... nechal puštěnou vanu ve dvě ráno šel ven, zapoměl na to a já doteď uklízím zcela vytopený barák, takže jsem asi trochu nevrlý.

Kritika:

Žádná není, ostatní již web odstřelili :)
Majo
Profil *
no len neviem ako urobit hover obrazkov tak aby bezal aj pod IE...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0