Autor Zpráva
CZepepe
Profil
Prosím o zhodnocení mého webu z hlediska profesionálního i laického. Děkuji za Váš čas a zájem předem ;-)
tomikimot
Profil
Obrázek v hlavičce by mohl pokračovat i za menu.
Ta šedá je taková nudná, syslím, že ten gradient pod menu by tam nemusel být a ta tmavší šedá by pokračovala až dolu, snad.
Rámečky na odkazech až dole jsou nehezké a imho zbytečné.

Toť mé laické zhodnocení ;)
Lexter
Profil
Stránky se mi zdají hezky řešené, ale....

1) Uvítal bych ohraničení obsahu. Mám dojem že se mi každou chvilkou rozteče :).

2) Pohrál bych si s nápisem Agroturistika a ubytování Jizerské hory . příliš mi nesedí jeho přisazení k vršku a až teprve název. Chtělo by to podle mého obráceně.

3) Zamyslel bych se nad modrou barvou zvýrazněnou položkou úvod. Barva mi tam moc nesedne. Něco výrazného to chce, to ano, ale ladícího.

4) <font size="2"> : Tohle by šlo přeci zapsat pomocí font-size: x; a hezky do CSS.

5) Vyhledávání bych umístil pod hlavičku, takhle je ztracené dole a to dobré není.

6) Od nápisu: POZOR NOVINKA - ON-LINE CHAT JEN PRO VÁS ZDE !!! dlů jsem troch zmaten. je to jako by jsi vzal prvky od blůbordu a kdoví čeho ještě a prostě je tam naházel. Trochu řádu by jistě nezaškodilo. Mimoto počítadlo od vševjednom bych schoval někam úplně pryč.

7) Nyní jsem si všiml, že patička je prakticky uprostřed stránky, proč? To mi nepřijde jako šťastné řešení, zvláště kvůli rozýhozenému uspořádání dolní stránky.

8) Banner Aukra je tam jako pěst na oko. Naši přátelé z ameriky pochopili, že textová reklama je daleko účinější. Vím Aukro nepovoluje textové reklamy, takže bych doporučil obrtit se na lepší affiliate program.

9) Doplň klikací logo (Odkaz v logu vede na hlavní stranu webu).

10)


Animace vyšly z módy, stačil by jen textový nadpis.

11) při pohledu na hezké koníky v obsahu mě jímá dojem, že bych si mohl lépe prhlédnout, tak si na ně kliknu, ale smůla, nic. Žádný odkaz na většíobrázek. jak by se mi líbilo, kdybych si je mohl hezky prohlédnout :).

12) Rámečky obrázků jsou sice zajímavé, ale možná trochu humpolácké. Existuje mnohem více řešení.

13) Na stránce http://www.horse-ranch.net/fotogalerie.html musím mít nainstalovanou javu pro slideshow, chválím tedy za uvedení odkazu na instalátor.

14) Záložka Ubytování vede na jiný web. To je s prominutím hnus. Mám dojem že se pohybuju po tomto webu a ne že se v rámci hlavní navigace dostanu na jiný weba ještě k tomu se mi tu množí okna.

15) Fotogalerie se otevírají do nového okna. mě by se ovšem více líbily v tom samém :).

16) Stránka kontaktu: Instal Skype and call me for free : to by šlo počeštit :).

17) Co na této stránce znamenají ty odkazy v http tvaru? nevím není tam popisek a podívat se mi tam nechce když nevím o co go.

18) Formulář je ostylovaný, že by jsi se za to mohl stydět :). Zkus to lépe.

19) V podstatě se spousta odkazů otevírá v novém okně ve stránce náležící k té doméně, ovše já bych uvítal spíše začlenění v samotných stránkách.

20) Odkazy v doporučené odkazy dávej do seznamu pomocí </li> a neodstrkuj je pomocí <br>, <font size="1">: tohle jde také zapsat do CSS


Jinak chválím, jsou to hezké stránky, které si dávám do oblébených :)
Mistr
Profil
Lexter
Dvacet bodíků, no vidíš, jak ses vyřádil... :-)))
Lexter
Profil
Mistr

když má člověk dobrou náladu, tak se to projeví všude ;)
dracek
Profil
Už asi není co dodat...jen asi, že po vstupu sem měl dojem, že jsem se ocitl na nějaké stránce o wowu...
CZepepe
Profil
tomikimot
No tak s menu jsem se natrápil ažaž, ale máš pravdu - mě se také na 100% nelíbí. Moje představa by byla - pozadí obrázek - tlačítka menu průhledná, aktivní - žluté (ale je otázka času, kdy najdu někoho, kdo mi s tím pomůže, sám jsem to nezvládl). Spodek je pravda trochu chaotickej a odfláknutej, myslím, že je to tím, že je až na konci stránky, tudíž není zahrnut do prvního dojmu návštěvníka webu ;-) Ale chci s tím ještě něco dělat. Děkuji za Tvůj zajímavý názor.
jojoj
Profil *
aktivné menu nie je modré? Svieti stále modré "o nás"?
CZepepe
Profil
Lexter
1) dobrý nápad, souhlasím

2) text je pravda hodně nahoře, jen s tím názvem nevím jak to myslíš "obráceně"

3) 6) 7) 10) souhlas viz. odpověď pro tomikimot

4) 20) psát CSS se zatím ještě učím ale polepším se ;-)

5) myslím si, že vyhledávání na tomto typu webu je spíše takový doplněk, než důležitá věc, která patří někam na začátek

8) Banner Aukra je na tom webu humus, ale docela tam nakupuju i prodávám, tak i doporučuji ;-) a zatím jsem nic jiného nehledal

9) Doplň klikací logo (Odkaz v logu vede na hlavní stranu webu). tomu nějak nerozumím ;-)

11) 12) 15) Připravuji novou fotogalerii (zatím jsem použil původní ze starého webu), tak Tvé postřehy určitě použiji

14) jo, taky jsem o tom přemýšlel, myslíš že by byla vhodnější stránka s nějakým textem o ubyt a poznámkou že pro více info se podívejte....

16) počeštím

17) souhlas

18) stydím, ale není můj ;-)

19) to se týká většinou stránek fotogalerií a "nedůležitých" které jsou použity ze starého webu a ještě jsem neměl čas předělat a přidat k nim menu čímž neumožňuji uživateli zvolit výběr a tudíž ta nová okna ;-)

Taky Ti děkuji za fakt hodnotné hodnocení ;-)
CZepepe
Profil
dracek
Co je stránka o wowu.. ???
CZepepe
Profil
jojoj
Ano, je stále modré, jak jsem již psal - Moje představa by byla - pozadí obrázek - tlačítka menu průhledná, aktivní - žluté (ale je otázka času, kdy najdu někoho, kdo mi s tím pomůže, sám jsem to nezvládl). Díky za postřeh.
roberta
Profil
CZepepe
ešte taký malý detail...

http://www.horse-ranch.net/
http://www.horse-ranch.net/index.html
http://horse-ranch.net/
http://horse-ranch.net/index.html

sú 4 adresy tej istej stránky. niektoré vyhľadávače ťa zbytočne budú penalizovať
CZepepe
Profil
roberta
jj díky za upozornění, ale jak to mám udělat, aby nebyly - obsah je jen jeden, ale samozřejmě se zobrazuje na všech 4 adresách
Lexter
Profil
Například zpřístupnit jen jeden tvar.

Jinak k dalším dotazům:

Klikací logo: To je když obrázek loga nebo text loga obalíš do odkazu ( <a href="http://neco.cz" title="Titulek odkazu">Obsah loga (text, obrázek)</a> a ten odkaz zamíříš na hlavní stranu stránek (defeault, index, atd...) Stává se to pomalu zásadou. já používám klikací logo stále, když se chci vrátit na hlavní stranu.

Co je to stránka o wowu? To je hra, které dráček zcela propadl. Miltiplayerovka, která vytahuje přednosti strategií ob Bllizardu a cpe je do šílené slátaniny, za kterou bych nikdy nezaplatil.

Takže závěr:

Šup šup chlape, na stránkách jsem rád, ale nevidím důvod proč bych tam nebyl ještě raději ;)
CZepepe
Profil
Lexter
Už jsem tam pár změn udělal, jasně že vim, co je klikací logo, jen musim vyrobit transparentní a vůbec mě nenapadá, kam ho dát - asi tam co bylo původně.

Az budou fotogalerie, tak se můžeš kochat dál. Chci použít Lightbox,ale musím ještě přijít na to, jak. Abych nemusel přepisovat všechny obrázky...

Například zpřístupnit jen jeden tvar. poradíš mi pls jak na to ?
niCe
Profil
V IE6SE2 je při rozlišení 1280×1024 podstránka "O nás" zhruba o 100px více vlevo, než podstránky ostatní. Tohle bude třeba napravit, podobné putování stránek mi osobně zpravidla zkazí dojem.

Pěkný den
CZepepe
Profil
niCe
Díky mrknu na to
Mistr
Profil
CZepepe
(1) Ujednoť si slovní označení. V jedné stránce - konkrétně http://www.horse-ranch.net/ubytovani.html - píšeš:
Kapacita pensionu je celkem 35 lůžek. Parkoviště přímo u pensionu zdarma k dispozici. Možnost parkování v letních měsících za poplatek pod uzavřením včetně pojištění.


Fotogalerie ubytovacích prostor a pokojů včetně půdorysů a další informace o penzionu.


(2) Ve formuláři na stránce http://www.horse-ranch.net/kontakt.html zas máš jednu položku Vyjížďky a jízda na koních. Není možné tyto dvě položky psát ve stejném čísle? Možná ne, třeba se skutečně jedná o více vyjížděk a k tomu jednu jízdu na koních. V těchto souvislostech si neodpustím malou poznámku: jaký je rozdíl mezi vyjížďkou a jízdou na koni? Nevím, koňák nejsem...

(3) Před dvojtečkou se nedělá mezera - viz Podívejte se na další naše stránky : ve stránce http://www.horse-ranch.net/kontakt.html

(4) Proč jsou některé položky ve stránce http://www.horse-ranch.net/cenik.html psány velkým písmem?

(5) U položky Ceník kurzů angličtiny ve stránce http://www.horse-ranch.net/cenik.html si do odkazu zahrň i počáteční "C".

(6) Doplnil bych i HOVER efekt. Nebo to zvýraznění položky O nás ho má suplovat? Pak je na každé stránce zvýrazněná jedna a táž položka (položka O nás).

(7) Mapu webu - http://www.horse-ranch.net/public_html/sitemap.html - by také bylo možné (úplně) počeštit, co myslíš?

(8) Dokumenty ve stránce http://www.horse-ranch.net/leto_u_koni.html navrhuji dávat ke stažení raděj ve formátu PDF než DOC.
CZepepe
Profil
Mistr
Díky za upozornění na chybky, většinu jsem již odstranil.

Vyjížďky a jízda na koních není totéž viz. http://www.horse-ranch.net/pro_vas.html Jízdy na koních v jízdárně + Vyjížďky do okolí s doprovodem ale pravda, asi z pohledu nekoňáka ;-) může působit trochu nejasně.
: mému oku více lahodí s mezerou i když vím, ze by neměla být
HOVER samozřejmě není dle mých představ, ještě musím upravit tak jak jsem popisoval výše
Se sitemap máš asi pravdu, ale nepřipadlo mi to důležité - běžný uživatel asi moc sitemap neprohlíží ;-)
Vím, že PDF je standardní formát, ale nemám ho rád, jelikož je ještě spousty uživatelů, kteří nemají ani AR nainstal a nevim jak Tobě, ale mě šíleně vadí dlouhé spouštění AR a to nemluvim o uživatelích s pomalejším připojením, pro které bych těžko udělal dokument v PDF o velikosti 49 kB...
Ještě jednou děkuji za Tvé hodnocení
Mistr
Profil
CZepepe
Vím, že PDF je standardní formát, ale nemám ho rád, jelikož je ještě spousty uživatelů, kteří nemají ani AR nainstal a nevim jak Tobě, ale mě šíleně vadí dlouhé spouštění AR a to nemluvim o uživatelích s pomalejším připojením, pro které bych těžko udělal dokument v PDF o velikosti 49 kB...
Já bych přesto nabídl možnost stažení v obou formátech. Protože na Tvé stránky mohou přijít i takoví, kterým se naopak formát PDF zamlouvá. :-) A krom toho tím zvýšíš komfort pro návštěvníka.


Ještě jednou děkuji za Tvé hodnocení
Nemáš zač.
CZepepe
Profil
Mistr
stažení v obou formátech Dobrej napad ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0