Autor Zpráva
Lexter
Tak jsem se snažil řídit radami a stvořit si poněkud jednoduší portfolio:

http://ljt.cz/design.png

Roztrhejte mě :)
niCe
Takže:

Musím říct, že celkově se mi to líbí, jde rozhodně o originální design, ale...

1. K té černé by se, dle mého názoru, hodila více oranžová. Je známo, že fialová barva vytváří rozporuplný dojem. Navíc, jak si můžeš přečíst v některých příspěvcích, ji dokonce někteří spojují s "přiteplenym striptérem";
2. Těch křivek, které mi připomínají uschlé květiny, je tam na můj vkus až moc, ale možná jen nejsem kytkomil;
3. To pozadí (oči) stejně nejsou vidět a navíc, mě osobně se tam nehodí;
4. Pokud už tam píšeš, "Prosím, vyplňte všechny položky", tak by se nejspíš daly vynechat ty hvězdičky. Nebo dej dolů standartně "*Povinné položky";
5. Tedy nevím, ale možná bych upřednostnil jinou barvu pozadí ve formuláři (input i textarea), aby to bylo konstrastnější, třeba bílou. Taktéž tlačítko by si jistě zasloužilo mnohem větší pozornost, dal bych mu tu oranžovou :)
6. Je to určitě věc názoru, ale ty odkazy nahoře mi přijdou až moc daleko od zbytku stránky;
7. V souvistlosti s tím mi tak napadá, že pokud by se hlavička více propojila s tím obsahem, vypadalo by to, aspoň myslím, lépe, uceleně;
8. Už udělej konečně tu patičku :))

Pěkný den
Lexter
Ve vetšině názorů tedy souhlasím niCe. Ovšem ranžovou se neodvažuji zapojit do návrhu. mým cílem je vytvořit něco aspoň trošku originálního a nevřeštícího. Oranžová by mi tento layout dle mého bnázoru zcela zkazila, ale pokusit se samozřejmě mohu :) Fialová mi teploušská nepřijde, záleží na tom, jak ji použiješ ;)
Lexter
Že bych dal bílou inputům? No já ti nevím, ale pak bych měl pěkně veliké "ďoury" v layoutu :)
niCe
No, samozřejmě to byl jen návrh. Ani navíc nejsem grafik na volné noze. Zkus popřemýšlet, třeba by se tam místo bílého pozadí více hodily bílé border. To si musíš ozkoušet a poprohlížet sám.
Lexter
niCe

Tak to si zapisuju za ušiska :D - vážně
dracek
Konečně něco, po čem mi není špatně...

Ovšem ta patička je na můj vkus až přespříliš dlouhá.....čtěte také a odkazy jsou zbytečné ;-)
niCe
Sorry za OT: Nevím jak si na tom technicky, ale na zapisování doporučuju nějakej malej elektronickej diář :)
Lexter
niCe

technicky jsem na tom dobře, ale ta moje hlava si nepamatuje ani co jsem hodil žaludku k snídani :D.

dracek

Díky, toho si vážím ;)
Patička je tak přizpůsobená celému layotut, ale pravda (Roztáhlou ji zachovám) musím ji grafiky poněkud propracovat.

Odkyza čtěte jsou zbytečné? Ale já se velmi rád odkazuji na dobré články a rozšiřuji tak jejich povědomí :)
AlešD
Lexter:

nejsem grafik, tak se na to dívám očima uživatele. Promiň, ale první dojem byl: parte! Dojem umocní i ten šikmý tmavý proužek vlevo nahoře. Při bližším pohledu je to už jen lepší a lepší, ale kdo to bude zkoumat?
Lexter
AlešD

Ou tak jsem to neplánoval ale určitě na tom něco bude.... pravd achtělo by to oživit, než mě zacupujete :)
wimstr
Je to pěkné, ale ta fialová se k těm odkazům opravdu nehodí, osobně bych to vyděl na nějaký světlž odstín modré(možnázelené, ale navým jak by to vypadalo, spíše se přikláním k té modré).....Patička absolutně nezapadá do celku, s tou bych si ještě pohrál....
Lexter
wimstr

Pravda tu patičku jsem zmiňoval, chce to dopracovat se v ní k lepšímu výsledku. A barvu zkusím vyměnit, uvidím co to udělá ;)
Lexter
Opravil jsem některé zmiňované chybky: http://ljt.cz/design_2.png
habendorf
Freelance Designer už to má chudák za sebou? Podle levého horního rohu určitě.

Zkusil bych to nabídnout sdružení funebráků, ti by to možná brali.
Lexter
habendorf

Jsem prostě ujetý tímhle směrem :D
habendorf
Lexter: Proti gustu žádnej dišputát :o)

Ale mě by to coby potenciálního zákazníka asi odradilo.
Gekon
Když už vyšly z módy rajčátka a jablíčka, tak se množí kytičky? :)

Lexter
Moc pěkné, graficky opravdu pěkná práce. Vše podstatné již bylo řečeno.
Romanticka
Peknej design, ale je to takovy rozhazeny. Mozna bych to menu napojil na ten cerny pas kde mas ty tri sloupce. Pod tim pruhem se mi nelibi ty dalsi odkazy atd, pridej tam jeste jeden sloupec napravo
Lexter
Pravda, díky za pochvaly a za opravdu konstruktivní kritiku. Tedy já se pokusím design lehce odšibeničnit a vrátím se ;)

Edit: Snad je pochmurný design daný tím, že mi sousedi vytopily barák, snad se mi to do zítřka podaří vysušit a nálada na tvorbu se mi zlepší :)
wimstr
S tou modrou u odkazů se mi to zdá mnohem lepší, je to příjemější na pohled
Lexter
wimstr

Máš pravdu byl to dobrý nápad ;)
oogi
Vypadá to na první pohled jako stránky pohřebního ústavu - asi by to chtělo pro tento účel lepší barvy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0