Autor Zpráva
aDAm
Profil
Lidičky pls o kritiku tohoto webu. vše co se da ;)
http://autoboss.studio81.cz/
jonge
Profil
* Barvy jsou podle mě zvolené špatně, v jedné části je barva bílá a ve druhé je zase až moc tmavě červená, špatně se na to dívá.
* Váš partner pro váš business – to zní trochu divně, ne? Taky nechápu černé zvýraznění písmena "V".
* 309 kB na hlavní straně je podle mě trochu moc. Nešlo by to zredukovat?
* Podívej se na to v Opeře 9.20, ten obrázek motoru mírně překrývá tu červenou čáru pod.
* Kód je relativně pěkný, chválím použití bez obrázků i bez stylů.
MVK
Profil *
Graficky se mi stránka nelíbí, ale je to subjektivní názor. Na mne je trochu moc temná a nevyvážená. Rozhodně bych celý web zesvětlil.
Nejvýraznější plochy jsou tmavá lišta nahoře a vlevo, které nemají téměř žádnou důležitost, naopak menu zaniká. Menu by chtělo zvýraznit, uvažoval bych o inverzi tmavé menu a nad ním světlá (bílá) plocha.
Obrázek pod menu bych vyhodil úplně nebo výrazně zredukoval co do velikosti - informační hodnota mizivá, obsah stránek naznačuje tatrovka vlevo a motor. Slogan v obrázku stejně není příliš kontrastní a češtinsky kostrbatý (češtin být můj velký kobilek). A proč business? Podnikání je stejně dobé slovo a navíc je česky, jako i zbytek stránky.
Podtrhal bych odkazy v levé liště, mají stejný font i barvu jako jiné texty a nedá se poznat, že je to odkaz.
Stránky výrobce vlevo dole: Proč není klikací i logo Tatra?
Data bych rozhodně psal bez nuly na začátku, zato s mezerou za tečkou.

Když v kódu pominu nedodělky typu keywords, tak použití h4 pro datum je nešťastné. To je nějaká důležitá informace?
Mnohde vidím nadužití class. Typicky je plýtvání "p class="quick-navi"" a pak v každém odkazu znovu "class="quick-navi-link"" a to není jediný případ, jen nejvíc bije do očí.

Celkově mám ze stránky dobrý pocit (vyjma menu), že autor ví co dělá.
MVK
Profil *
Oprava:
Nejvýraznější plochy jsou tmavá lišta nahoře a vpravo ...
Manq
Profil
jen malá připomínka: na adresu existuje tag <address>
matragorn
Profil
jonge
Barvy jsou podle mě zvolené špatně, v jedné části je barva bílá a ve druhé je zase až moc tmavě červená, špatně se na to dívá.
podle mě je akorát spatné že ten web není ve středu ale v levo jinak v poho


* Váš partner pro váš business – to zní trochu divně, ne? Taky nechápu černé zvýraznění písmena "V".
logo(nebo jak to mám nazvat) může mít snad každý jaký chce ne ...a mě se docela líbí...

* 309 kB na hlavní straně je podle mě trochu moc. Nešlo by to zredukovat?
není to jedno?

* Kód je relativně pěkný, chválím použití bez obrázků i bez stylů.
Manq:
já nechápu proč tady hodnotíte kód ... myslíte že zákazníci se kouknou na kod a pak dou nakupovat?


MVK

Mě se tmavé weby líbí


8/10 - good web
Manq
Profil
Lidičky pls o kritiku tohoto webu. vše co se da ;)

píše, že chce zkritizovat vše co se dá. To je snad jedno, jestli se zákaznici budou dívat na kód nebo ne.
Napsal jsem mu to, jak bych to napsal já - dal to do tagu <adddress>
jonge
Profil
matragorn
Jde vidět, že jsi asi neviděl dost hezkých webů. To, že se ti ty věci líbí, neznamená, že že se to líbí všem. Těch 309 kB opravdu vadí, protože lidem s pomalejším připojením se stránka bude dlouho načítat a taky ji kvůli tomu můžou opustit. K tomu kódu: uživatele, kteří mají vypnuté obrázky potěší, že se web zobrazí v pořádku i bez nich, nebo když nemají povolené styly apod.
Prosím nekritizuj něco, čemu nerozumíš.
matragorn
Profil
jonge
to byl jen můj názor
Lexter
Profil
jonge

S tím se dá těžko něco udělat. těchto lidí je tu víc, co dokonce i mě začali plést hlavu a já pak žvatlám hloupoti. Abych nebyl zcela OT, tak taky nahodím menší kritiku.

1) Dneska mám pomalejší připojení a kvůli tvým stránkám jsem si musel emulovat textový prohlížeč, abych se něco dočetl.
2) Pojetí stránek se mi zdá neucelené a těžko se tam vyznám (net už je rychlejší, prohlížím si ho v celé "kráse")
3) To auto napravo je vážně nevhodné.
4) Bodl by mi i hover vlaječek.
5) Slogan v hlavičce by šel udělat i textově.
6) barva pozadí mi připadá jako červená vlmi lehce do modré, nevím jak komu, ale mě se to nelíbí.


Zdá se, že vše už bylo řečeno.
MVK
Profil *
matragorn
já nechápu proč tady hodnotíte kód ... myslíte že zákazníci se kouknou na kod a pak dou nakupovat?
Chyby v kódu působí na:
- SEO - web se dá špatně najít
- funkčnost - ne v každém prohlížeči se zobrazí stejně
- velikost - velké weby se na pomalých linkách dlouho načítají a někdo kvůli tomu odejde, navíc si autor zbytečně přidělává práci
Všechny tři věci jsou podstatné, obzvlášť u komerčního webu jako tento.

Mě se tmavé weby líbí
Ono ani nejde o to, co se líbí tobě. Spíš záleží na tom, jak to posoudí průměrný zákazník a na to jsou určitá marketingová pravidla. Například lépe působí pastelové barvy, výrazné barvy strhávají pozornost na sebe a tady zrovna tmavé plochy nenesou žádnou informační hodnotu.

Souhrně - kdyby to byl web nějakého herního klanu, tak bych ho hodnotil úplně jinak, ale tohle je komerční web, který má přinést peníze a tomu se musí přizpůsobit.
aDAm
Profil
uf...sem se nejak zapomel kouknout na tu vasi kritiku a reagovat, takze az ted -)

1. co se tyka barev, jsou to firemni barvy a prave tento odstin cervene zadavatel vyzadoval.
2. co se tyka grafiky celkove tak ze tri navrhu ktere bych soukrome odstupnoval od svetlosti 1-3 tak toto bylo netmavsi, pocital jsem spis ze si zvoli 3. svetlejsi verzi, ale jejich stavaji web je taky tmavy tak asi proto, navic, celkovy vzhled vybiralo cele vedeni firmy -)
4. ad datumy, no s tou H4kou sem uvazoval ci jo ci ne...nakonec sem ji tam nechal ale asi pude pryc.
5. ad klikali logo tatry, ano to bude, zatim to je jen nakodovana grafika a tak se tato vec opomenula
6. ad slogan a bussines...je to proste slogan firmy
7. o velke velikosti vim, je potreba zredukovat na mensi velikost, zatim jsou jen nastrihany z fotoshopu
8. o tagu address jsem byl jiz drive informovan, vim ze se ma pouzit na adresu a taky je v planu ze se pouzije, jen jeste nebylo jiste v jake forme tam ta adresa ma byt tak jsem ho zatim nepouzil. ve finale samozrejme bude
9. keywords budou dopsany ve finalni verzi, zatim jsou zbytecne
10. auto v pravo se prave zadavateli libi -)
11. barva pozadi by mela byt cervena, stejna jako je v logu TATRA
12. jo slogan by sel urcite udelat textove, ale vzhledem k tomu ze je v cele hlavicce obrazek pripadalo mi to zbytecne

uf snad sem odpovedel na veskere podnety -)

a diky moc za kritiku, tak uspesne hodnoceni sem ani necekal -)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0