Autor Zpráva
Neudy
Profil *
Chtěl bych znát váš názor na tyhle stránky: zsdo.cz . Dopředu dík za hodnocení.
Lexter
Není to špatné!

1) Vypnu li si obrázky vím kde jsem a stránky se dají používat, chválím.
2) Obrázek kombajnu by se dal lehce zaostři, co říkáš? ;)
3) Nadpisy článků se mi zdají příliš odsazené odspodu a odleva.
4)
<div class="textprava1">Telefon:<span class="textprava2"> 318 520 926</span></div>
<div class="textprava1">Fax:<span class="textprava2"> 318 521 259</span></div>
<div class="textprava1">E-mail:<span class="mail"><a title="Napište nám" href="mailto:zem.spol.dobris@quick.cz?"> eko@zsd.dobris.net</a></span></div>
<div class="textprava1">IČO: <span class="textprava2"> 47 53 51 56</span></div>

Toto ale nevidím rád :)

5) Odkazy v menu dej do seznamu <li>

Myslím, že zatím vše.

Verdikt: Až na drobné chyby se mi stránky opravdu líbí svým provedením. Oprav si stávajíci chyby ;)
niCe
Takže:

1. V IE6SP2 ujíždí patička asi tak o 100px dolů;
2. V sekci "Aktuality" je druhý "rámeček" širší asi tak o 20px a nepěkně se vlévá do pravého sloupce;
3. Mimchodem proč jsou ty aktuality v rámečcích? Jinde použité nejsou, nedával bych je ani sem. To že je to "aktuální" není třeba snad ještě více zvýrazňovat;
4. V sekci "Myslivost": Nepěkně naházený formulář, je to tam jak hnůj. Zarovnat, srovnat, uspořádat;
5. Opět v této sekci. Používám rozlišení 1280×1024 a obrázek berana se mi zobrazuje přes nadpis "Sportovní rybolov" (?) a odstavec "Pro zájemce o ...". Víc nevidím, protože je přes to ten beran :)
6. IČ, ne IČO;
7. Některé telefonní kontakty jsou fakt veselé. Zkoušel jsem volat třeba na xxx xxx xxx, ale bohužel jsem nedonutil můj mobilní telefon ke spolupráci, jelikož neobsahuje znak "x" pro volání čísla;
8. Produkty: Proč je v tom seznamu něco s velkým písmenem na začátku a něco s malým?
9. Teď ke stylistice: "Orné půdy je 2300 ha. Luk, pastvin a zatravněné orné půdy je 700 ha.". Nadměrné opakování slovesa "je" + což takhle využít krás jazyka českého a najít místo toho plnovýznamové sloveso?
10. Nějako správně nefunguje označování textu, označuje se mi celé menu a to i při pouhé snaze označit jeden jediný odstavec;
11. "Společnost chová kříženky ČBU x L a připouští je hybridními liniemi kanců s cílem zlepšit zmasilost vykrmovaných prasat". Tahle věta je nějak odborná, či na mě, jako neznalce této odbornosti, působí neskutečně vtipným dojmem? :)
12. Navíc ta předchozí věta je součástí odstavce, který se opakuje na té stránce dvakrát. Jde o sekci "Živočišná výroba" a podnadpisy (příliš odsazené zleva) "krmiva" a "chov prasat";
13. Za interpunkčními znaménky, zápisu datumu nevyjímaje, se píše mezera (sekce "Úvodem");
14. "Rostlinná výroba je zaměřena na výrobu obilovin, řepky a pícnin a jejím hlavním úkolem je zabezpečit dostatečnou krmivovou základnu pro živočišnou výrobu.". Ano, tomu se skutečně říká "Rostlinná výroba". Ale již se neříká, že je zaměřena na výrobu, nýbrž pěstování blablabla. Jestli ty obiloviny vyrábíte, dospal bych, že jde o chemicky zmutované potraviny :)
15. Název společnosti v logu: slovo "společnost" je jaksi posunuté nahoru oproti ostatním, nemyslíš? Posuň to na linku;
16. "Na sádkách v Chotobuši na Dobříši se prodávají v říjnu, listopadu a prosinci obchodníkům a drobným odběratelům živé ryby. "
A mimo říjen, listopad a prosinec či neobchodníkům a velkým odběratelům (jaká je limitní výška postavy?) prodáváte jen mrtvé? :) Celá tahle věta by si zasloužila přeformulování. Je tam v těch textech moc dvousmyslů.
Doporučuji: Věty zkrátit a používat více jednoduchých vět a ne dlouhá souvětí, která jsou opravdu moc dělená a tím nesrozumitelná;
17. "Rybářské středisko zajišťuje chov, výrobu a prodej ryb. Převážnou část produkce tvoří kapr, v menší míře pak štika a lín.".
Tak se tak drobně podivuji, že nejen obiloviny, ale i ryby vyrábíte :) Jakým způsobem se vyrábí ty vaše ryby. Není to nějaká transmutace "latimérie podivné"? Ikdyž tvrdíte, že část produkce je i štika. To bude z paštiky, že? :)
18. V sekci "Služby" je u vánočního prodeje kaprů název firmy Anas, s. r. o. odřádkován zcela zbytečně na nový řádek.
19. Chválím sice zarovnání textu do bloku, ale jistě jsi slyšel o problematice tzv. "řek" v textu. A když máš pak díky tomuto zarovnání mezery mezi slovy zhruba 3 centimetry, je asi na pováženou, jestli není třeba text nějak upravit, aby to "řeky" nedělalo. Navíc bys také mohl vědět, že na konci řádku nikdy nesmí zůstávat předložka či spojka, proto se používají nezalomitelné mezery, aby předložka zůstala vždy u slova. Víceméně se "a" či "nebo" na koncích řádků toleruje;
20. Souhlasím s Lexterem, že obrázek kombajnu by bylo vhodné "zjemnit" v nějakém šikovném prográmku (doporučuji Photoshop CS2), aby nevypadal tak kostrbatě;

Pěkný den
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.