Autor Zpráva
bejbe
Profil *
Ahoj vsem,

vytvorila jsem nejake stranky,ale mam s nima problem v tom,ze pokud je otevru jinde nez v Exploreru,tak je to cele neupravene,nefunguji tak, jak maji, nevim, jak si s tim poradit. Jsou tvoreny ve web page makeru.Taky nejsou nastred, pokud ma nekdo vetsi monitor...nevim co s tim...zkousela jsem i jine programy pro laiky:),ale tam mi zase nejde vlozit hudba, kterou bych tam chtela atd. Predpokladam,ze mi je tady uplne setrete,ale potrebovala bych poradit,jak na to...
Prvni pokus zacatecniku vetsinou zacina u programu pro negramoty:)

www.mandala.net.tvtrinec.cz
*macko*
Profil *
Prosiť o radu u susedov.Hodnotiť tu.
*macko*
Profil *
kde je tá hudba ?
bejbe
Profil *
no mela by hrat,jakmile se otevre stranka,mi hraje,kdyz to v expl.otevru
bejbe
Profil *
hudba by mela zacit hrat hned jak se to otevre, mi teda hraje... a susedia z fora "jak neco udelat" mi poradili,at jdu sem,protoze jsem to tam uz zkousela. Vim totiz, ze to neni zadny extra vytvor,ale tonouci se stebla chyta:)
*macko*
Profil *
v IE mi to ide.

Ale nie každý si otvorí IE kvôli tomu,že je to optimilizované pre IE.

Len čo som to zapol,aj som to vypol.
dredie
Profil *
http://www.jakpsatweb.cz
Gisen
Profil
Ahojky.
Dělat stránky ve web page makeru je hrozně omezující. Nemůžeš si ani zobrazit zdroják a upravovat přímo v kódu.
Běž na http://www.jakpsatweb.cz a uč se.
Uvidíš, že na web page maker úplně zapomeneš.
Každý začátky jsou těžký, ale web page maker......tudy cesta nevede.
Je to soft jenom pro srandu.

Web page maker Tě nic nenaučí.
Lexter
Profil
Každý z obrázků ve fotogalerii má přes 500Kb, to je moc.
bejbe
Profil *
diky za rady, jdu mrknout na stranky
MVK
Profil *
Jemně bych řekl, že každý začátek je těžký.
Tak pro začátek několik rad:
- povyhazovat všechny jezdící a blikající textíky
- vyhodit hudbu - pomalu se nahrává a 95 % návštěvníků naštve
- odhaduji, že tam vstupní stránka není z nějakého rozumného důvodu - pryč s ní (zdržuje)
- nápis "optimalizováno ..." tam také nemá co dělat, slušná stránka funguje alespoň na standardních prohlížečích (ve FF 2.0 mi to obstojně jede, reproduktory nemám)
- stránka je příliš vysoká
- na hlavní stránce (page2.html) bych v prvé řadě vysvětlil, o co se jedná, tj. místo nic neříkajícího "vítejte ..." navrhuji "Studio Mandala" "Poskytujeme masáže ..." a úplně dole "Najdete nás ..."
Rozhodně bude užitečnější věnovat hlavní část stránky popisu nabízených atrakcí než psychedelickému obrázku a menu, které myším honím jak šílený kus sýra
- menu po stranách musí mít popisky - nejsem jasnovidec, abych poznal že je to vůbec odkaz, natož kam vede

Pro začátečníky bych poradil program NVU - zdarma a česky k dispozici na
http://www.czilla.cz/stahnout/
niCe
Profil
Přesně tak. Nevidím nic špatného na tom,k dyž i začátečník se naučí html na vlastní pěst a kód si napíše třebas i v poznámkovém bloku. Je to totiž neskutečně lehké. Nastuduj k tomu i css a věřím, že pěkné výtvory jsou otázkou času.

A jinak:

1. Nepoužívej přechody mezi stranami, je to amatérské;
2. Hudba na pozadí: Ano, většinu lidí to opravdu otravuje. Přimhouřil bych oči nad tím, že se to ke stranám masážního (?) salonu víceméně hodí, ale i tak dej možnost vypnout ji.
3. Použitý font v menu je taktéž nevhodný. Bezpatkové písmo, bez kurzívy a ne tak humpolácké :)
4. Některé z těch fotek jsou kostrbaté, některé tmavé, jiné moc jednobarevné. Použij nějaký šikovný program na jejich úpravu a zatraktivnění. Doporučuji Adobe Photoshop CS2;
5. Ano těch 500kB je vážně moc. Já osobně pro kompresi obrazů do formátu JPG používám Microsoft Photo Editor, jelikož zvládá přijatelnou kompresi bez výrazné ztráty kvality a podobné obrázky by pak mohly mít i 10kB;
6. Co já vím, popisky obázků se zpravidla dávají pod obrázek samotný, ale proti gustu...
7. Tlačítko zpět je tvořeno jen obrázkem. Pokud si je někdo vypne (a i tací vetřelci jsou mezi námi), pak se zpět nedostane a navždy uvízne v té fotogalerii. A umře tam hlady. Leda, že by se krmil detoxikačními přípravky :)
8. Až teď jsem si všiml, že ty obrázky na hlavní straně (mimochodem s velmi povedeným hoverem) jsou odkazy na "něco". Dopsal bych pod ně na co odkazují. Takhle musím čekat na bublinu s title :)
9. Nahřátí před masáží? :) No dobře, ani nechci tušit jakým způsobem :)

Pěkný den
MVK
Profil *
Kolega niCe doporučuje na úpravy obrázků Adobe Photoshop CS2, ale to je jako kanónem na komára.
Naprosto postačí programy dostupné zdarma nebo za podstatně menší peníz. Oblíbené jsou:
IrfanView - základní úpravy, vynikající dávková konverze, zdarma, česky, http://irfanview.cz/
XnView - úpravy, výborná konverze, zdarma, česky, http://perso.orange.fr/pierre.g/xnview/enhome.html
Z komerčních:
Zoner Photo Studio - velký rozsah úprav, dávková konverze, česky, cca 1500 Kč včetně DPH
Pochopitelně je množství dalších, ale tyto mám odzkoušené a na úpravu fotografií na web stačí všechny. Pro profesionálnější práci už to chce alespoň ten Zoner.
Lexter
Profil
MVK

Kolega niCe nezná než Photohop CS2, brzy bude znát CS3, je už prý na warforu :D

Abych nebyl OT, tak taky doporučím:

Photo filtre a Pixia. To jsou mý favoriti na freeware scéně ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0