Autor Zpráva
Venca V
Profil
Zdravím všechny, prosím vás o zhodnocení a připomínky k tomuto návrhu obecních stránek, které snad budu dělat:-). Zatím se jedná o úvodní stránku, je to první verze návrhu. Díky za jakoukoli konstruktivní kritiku, Venca V.
DJ Miky
Profil
Hover v menu úplně změnit, po najetí nejde přečíst text.

Ty oranžové odkazy by neškodilo ztmavit, lépe se to bude číst.
Lexter
Profil
1) Jak podotkl Miky, hover je nečitelný.
2) Dělat menu jako tlačítka mi nepřijde dvakrát hezké.
3) Font v menu mi nepřijde jako šťastně volený, špatně se mi čte a je dost malý. Zvětšit.
4) Titulek: www.listany.cz ??? Nikho nezajímá, že v titulku zabíráš místo adresou. Daly by se tam nacpat daleko lepší věci.
5) Co máš za font v obsahu? Změnit, také se mi to trošku hůře vnímá.
6) Patička s © václav vracovský 2007 je zakopaná až kamsi a je v ní moc malý font. Vycentruj text, zvýrazni patičku.
7) Bez obrázků to máš také vcelku fajné.
8) Odkazy v menu uzavři do seznamu <li>
9) Vyhni se interním stylům, začni je uzavýrat do externích souborů.
10) odkazům bych doplnil title.
11) <h1>Úvodem</h1> ??? Takže nejdůležitější slovo na stránce je Úvodem?
12) Obrázkům doplň velikost, takhle bude pro ně vyhrazen prostor.
13) Prostor nad hlačkou s drobečkovou navigací mi přijde velmi prázdný, něco grafiky by to tam chtělo.
14) Zdvojená navigace mi přijde trochu nepraktická.
15) Zkus doplnit další metatagy.
16) Nadpis úvodem mi přijde se svým pozadím a rámečkem dost humpolácký.
17) Tu patičku opravdu uprav, aby jako patička vypadala.

Vcelku dobré.
Mistr
Profil
Venca V
Doplním kolgy:
(1) U drobečkové navigace udělej mezeru před slůvko "Úvod".
(2) Přepracoval bych tabulku "Obecní úřad". Proč není umístěna (a zarovnána) pod tabulku "Základní informace"? Případně by šla umístit do levého sloupečku pod menu. Osobně si myslím, že není třeba uvádět kontakt na matriku.
(3) V tabulce "Obecní úřad" si oprav Psč na P.
(4) V tabulce "Základní informace" si oprav Výměra: 36,75 Km2 na Výměra: 36,75 km2.
(5) Oprav v tabulce "Obecní úřad" e-maily - máš mezeru na jedné straně zavináče.
(6) Proč není menu vlevo a naspodu shodné?
(7) V levém menu u položky "Organizace a spolky" bych spojku "a" dal až na následující řádek.
(8) Oceňuji, dle mého, hezkou fotografii
Inpocasi
Profil
Nacházíte se:Úvod

Měla by tam být mezera.
Mistr
Profil
Inpocasi
(1) U drobečkové navigace udělej mezeru před slůvko "Úvod".
Díky za podepření mého názoru.
WertriK
Profil
Je potřeba dodat těm stránkám život - barvy jsou takové nic neříkájící a ty pahýly u kostela (jakože stromy) vypadají strašně.
Mistr
Profil
ty pahýly u kostela (jakože stromy)
Vypadají jako by byly z modelové železnice z nějakého kolejiště.
Venca V
Profil
Díky všem za vyčerpávající kritiku.
Dj Miky - obojí změněno
lexter -
1) - změněno
2) - také změněno
3) - dal jsem jiný font & zvětšil
4) - změněno
5) - font nedám!!! :-) nevím jaký font se ti zobrazil, font-family mám "Trebuchet MS", "Geneva CE", lucida, sans-serif; nám windowsákům se zobrazí Trebuchet, a ten se mi líbí, za ten budu bojovat :-)
6) - patička úplně předělaná
7) - dík
8) - splněno
9) - ten styl v hlavičce mám jen pro vývoj té jedné stránky, je to jednodušší. Pak samozřejmě přesunu do externího stylopisu.
10) - doplněno
11) - tak Úvodem už není nejdůležitější:-)
12) - doplněno
13) - na tom ještě zapracuju, asi tam bude zvětšování písma a případně odkaz na Německou verzi...
14) - nevím, asi věc názoru... místo v patičce je, tak jí tam nechám:-)
15) - meta tagy jsem taky přidal
16) - ten rámeček jsem trochu zmenšil a zmenšil mu border, snad to bude lepší...
17) - patička překopána
vcelku dobré potěší, dík.

Mistr -
1) - Opraveno
2) - To jsem taky předělal, takhle to je fakt mnohem lepší.
3) - Jelikož jsem pošťák, sypu si popel na hlavu
4) - opraveno
5) - to bude asi tím zavináčem, můj (jinak oblíbený) trebuchet ho má takovej divnej; zvlášť při větších velikostech to vypadá jako by tam byla mezera.
6), 7) - opraveno
8) - fotka vážně pěkná, na té žádnou zásluhu nemám:-)

WertriK - Snad jsem trochu toho života dodal - některé barvy jsem trochu zvýraznil, některé úplně změnil. Osobně mi to teď přijde celkem ok, nechtěl bych to zase přeplácat...

A ještě k pahýlům: při tvorbě loga jsem bohužel musel vycházet z nepříliš kvalitní fotky 400*280 (je tam dole taky vidět), asi to je na výsledku znát... Ovšem ty pahýly jsem nezkazil, ty jsou asi jedinou částí, kterou jsem neupravoval:-)

Ještě jednou dík za kritiku, rád přijmu další postřehy. Venca V.
Venca V
Profil
Ahoj, postoupil jsem se stránkami zase kousek dál, tak opět požádám o vaše názory... Díky.
P.S.: Moc mi nekritizujte "tutoriálové" ikonky na změnu velikosti písma, vím že nejsem grafik :-)) Ještě na nich musím zamakat...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0