Autor Zpráva
Lexter
Profil
Tak jsem se na to vrhl s plnou parádou:

http://ljt.cz/pokus/

Bude se jednat o mou referenční stránku. Jen reference nic jiného. Prosím hodnoťte kód s vědomí, že ho psal hrubý "nekodér". I tak bych chtěl především ohodnotit kód, se kterým jsem se dost nadřel. tedy z hlediska SEO, sémantického posuzování a dalšího.

Validní mám xhtml i css, bez obrázků to je taktéž v pohodě a beze stylů také, alty i title jsou. No tak do mě.

Jak jinak, IE blbne, peru se s tím jak se dá, ale zatím mám výsledek pouze uspokojivý :(
Kamil V
Profil
působí to na mě dost stroze, jakoby nedodělaně

dole jak sou ty čtverečky pro stránkování - sou moc vysoké, udělal bych je více čtveraté. A nelíbí se mě jejich hover

do hlavičky bych dal nějaké kontaktní informace
Lexter
Profil
Achjo, to tak když se chce člověk zavděčit všem. jeden říká stroze, jeden vyvedeněji..... ale díky ;)
Lexter
Profil
ale kontaktní info určitě přidám. Ono to není portko, jen přehled referencí.
oogi
Profil
Nemáš už těch portfolií a referenčních stránek trochu moc?
Toto se mi moc nelíbí - chybí tam jakási atmosféra.
Lexter
Profil
oogi

Návrhy nepočítej. Mám jen jedno.
Elena
Profil
AM TRADE .Petře,z REFINU Tě vyhodili,tak se snažíš o podobné tady? Co znamená"Cose týče té firmy,raději nebudu komentovat.Jaké stránky taková firma a.t.d. Mé stránky dělala firma a jsou oficiálně registrovány tak,jako moje firma.Nevydávám se za cizé firmy jako Ty.Mám dokonce i svůj Ž.L. na rozdíl od Tebe.
l007
Profil *
Lexter
1) nevím, proč je to nahoře i dole useknuté
2) ten ornament je tam podle mě nanic
3) ty šipky u informací referencí bych zarovnala pod ty náhledy referencí
4) možná bych si víc vyhrála s hlavičkou
5) na nadpisy použij bezpatkové písmo
6) zelené linky udělej výraznější
7) stejně tak, když už tam musí být ty bílé velké šipky tak je udělej tak, aby byly vidět

To je ode mně asi tak všechno.
fanky
Profil
na to, že se označuješ, za designera (který má určitě nějaký talent) se mi to dvakrát nelíbí!
je to tenký jak nudle, jméno a nadpis moc obrovské, je to až moc přesvícené

XHTML a CSS validní.
Dodržuje přístupnost.
Splňuje pravidla sémantického kódu.

toto by mělo být samozřejmostí, není dobré se tím chlubit, snižuje to tvoje schopnosti, o to víc, že to XHTML validní rozhodně není
esemeska
Profil
Lexter
Vzhled:

-Na první pohled zaujme, ale pak kazí dojem třeba tmavší obsahové prvky (náhledy referencí) než grafický design.
-Hlavička je moc prázdná, sice jednoduchá, ale až moc, stačil by meší nejlépe vektorový obrázek nalevo...
-Ty šipky u h3 by se daly zdokonalit, aby ladily s rámečkem
-Nezkoušel jsi ten vzor vpravo nahoře zafixovat? Mohlo by to vypadat zajímavě, ale nevím to jistě :)
-Patička je celkem rozázená, pokud to chceš takto po řádkách, tak to aspoň zarovnej do leva

Kód:
-Vyznám se v něm, jako bych ho psal já
ALE (vždy je nějáké ale :))
-Před lomítkem na konci tagu už z principu dávej mezeru pro prohlížeče, které nepodporují xhtml
-Opravdu se mně líbí minimum použítí DIVů
-Z hlediska SEO by měl být titulek co nejvýše v HEAD


IE 6:
-Budeš muset ještě zapracovat na minimálně dvou věcech:
*Stránka je posunuta o řádek níž, takže vzniká mezera od vrchní lišty prohlížeče
*U popisu reference se špatně zalamuje odstavec, poslední řádek mám nalevo pod: Spolupracovali: www.neco.cz, www.neco.cz
Lexter
Profil
fanky

Já nejsem kodér a nikdy jsem nebyl, natož nikdy nebudu :D To že xhtml není validní asi bude nějakou poslední úpravou, podívám se na to :).

To tak bývá, jak udělám něco co se líbí mě, sklidím pěkné rány, jak udělám něco co se mi nelíbí, sklidím ovace. Asi mám dost pošahaný vkus.

l007

1) prohlížíš to v IE, říkal jsem že to blbne.
2) Mě se tam líbí, doplňuje mi to.
3) Co prosím? Nechápu. (Aha IE, jak se opakuji ještě mi to blne)
4) nemyslím, že je třeba.
5) To se říká o obsahu.
6) Netřeba, vyzkoušel jsem, dost na mě velétly.
7) Nejsou moc výrzné, to ani, ale to byl účel. jen lehký doplňek.
Lexter
Profil
esemeska

Aha, dobrá kritika. Na kód se také mrknu a zapnu ilustrator pro nějaký ten vektorek.
Vít Dlouhý
Profil
Lexter: Osobně mám trochu problém s tím, když grafik prezentuje své portfolio formou nic neříkajících výřezů. Abych si mohl udělat představu o celkovém návrhu stránky, kompozici, sladění prvků atd. (což jsou věci, které mě zajímají primárně), musím pak nutně rozklikávat a čekat, až se načtou dané stránky. Použitelnost jsi sice hodnotit nechtěl, ale přesto mi to nedalo... ;-)

Doporučil bych nastavit obrázkům rozměry, při načítání to nehezky poskakuje.
Lexter
Profil
Vít Dlouhý

Uo pravda na to jsem zapoměl. Nic neříkajícíhc výřezů? A´t bych dělal co bych dělal, celé náhledy bych tam nedostal. To je holt myslím dané, že pokud si návštěvník chce prohlédnout mou práci, tak si klikne na reference :/, ale mohu spíše dodat zmenšené návrhy, i když by to zrovna nevypadalo.
esemeska
Profil
Doporučil bych nastavit obrázkům rozměry, při načítání to nehezky poskakuje.

Škoda no:) mně se to načetlo během půl sekundy, takže toto nemohu posoudit

Lexter
ale mohu spíše dodat zmenšené návrhy

Nech tam náhledy tak, jak jsou teď, zmenšené nárhy by to jen zkazily
Romanticka
Profil
nejak ti ujely linky, ktere oddeluji jednotlive reference. Trochu to na me pusobi chaoticky. Pod obrazkem bych urcite ten text dal do nejakeho bloku ktery bych nejak odlisil (okraj, barva...)
Petaan
Profil
možná bych udělal z těch obrázků referencí odkazy na danou stránku.
AM TRADE
Profil *
Za jiné firmy se nevydávám , protože mám oficiální funkci ve firmě...... a naše je zároveň partnerem firmy Bussmark SK a podobně..takže si dávejte pozor na jazyk a naše firma má také stránky http://www.bussmark.cz...... Co swe týče paní Filipové, to raději komentovat nebudu.....Když tak vzkažte paní Filipové, že do nádrže mého automobilu nemočím, ale že tam leju naftu....na rozdíl od ní.....
AM TRADE
Profil *
Pro Elana: Mimo jiné, na těch stránkách je klamavá reklama.....to jen tak mezi námi...já do toho šťourat nebudu....ale vím o tom své....
AM TRADE
Profil *
Elana, z REFINU mě možná vylili...ale to že mi píše spousta lidí, že REFIN je prakticky na h..... tak to je další věc, a dávají mi za pravdu.......
Petr Tichý
Profil
"Když tak vzkažte paní Filipové, že do nádrže mého automobilu nemočím, ale že tam leju naftu....na rozdíl od ní....."
Helé, běžte si to vyřešit jinam ;o)
AM TRADE
Profil *
Jen pro informaci, dejte si pozor na jazíček......protože o mě nic nevíte a to co vám nakecala ta " finanční poradkyně" od které spousta lidí a klientů utíká jak od život, jsou nesmysli a pomluvy. Mám v ruce důkazy o tom, co kde vykládala před klienty. Dokonce máme i zvukový záznam.....Sbohem...
Tomáš Hanus
Profil
nic nevidim
Petr Tichý
Profil
Tomáš Hanus
To proto, že to jsou již dva měsíce.
Tomáš Hanus
Profil
Petr Tichý
no jo, promin :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0