Autor Zpráva
pafkoo
Profil
ahoj, tady je návrh na stránky obce. zajímal by mě váš názor. díky

tady to je
wimstr
Profil
je to takový "zelený"... až moc....Připadá mi to spíše jako nějaká prezentace v powerpointu než jako webová stránk
(design stránek obce)...............
Luboš2
Profil
Mě se to líbí.
pafkoo
Profil
wimstr: no moc zelené. otázka vkusu. zas když tam dám jinou barvu už to nebude tolik ladit dohromady. zkoušel jsem to. kdyžtak poraď jak to změnit aby to nebylo tak moc zelené ;-)

Luboš2: dík :-)
Vladosik
Profil
Jo me se to taky libi. Jsou to stranky obce, chodit tam budou mistni, neni duvod nejakych vetsich grafickych vystrelky... (viz moje stranky obce:-) )
Jen mi tam dost nesedi ten napis "Obec Rusava", vypada to spis jak logo rockove nebo punkove kapely...
Inpocasi
Profil
Příliš se mi nelíbí roztékající se písmo, kterým je napsáno (nakresleno) Obec Rusava
K odkazům na jazykové mutacé by se hodili malé vlaječky
wimstr
Profil
Jsou to stranky obce, chodit tam budou mistni
to není uplně pravda, budou tam chodit i návštěvníci, kteří se o tom místě chtějí něco dozvědět, chtějí se tam podívat a tak...
pafkoo
Profil
Příliš se mi nelíbí roztékající se písmo, kterým je napsáno (nakresleno) Obec Rusava
no tak teď se na to dívám a vypadá to jako by se to trošku roztékalo. záměr byl že to bude jak ze středověku ale to se k tomu moc nehodí. když jsem to začinal tvořit myslel jsem že to půjde jiným směrem :D zkusím si s tím písmem ještě pohrát

Jsou to stranky obce, chodit tam budou mistni
no to pravda není. místní tam chodit budou ale ne jen oni.

K odkazům na jazykové mutacé by se hodili malé vlaječky
zkusím tam nějaké dát.
Vladosik
Profil
Jsou to stranky obce, chodit tam budou mistni
no to pravda není. místní tam chodit budou ale ne jen oni.


Mel jsem to popsat jasneji. Ano, budou tam chodit i jini navstevnici, ale ti pujdou pouze za informacemi, nic vic nechteji. Jinak bych asi napsal, ze mi na tom webu proste neco chybi... Jak jsem uvedl, pred casem jsem udelal neoficialni stranky me obce a tak o tom muzu mluvit.

Mozna jeste tak premyslim, ze mi tam nesedi ta hlacika, ze by treba jeste jedna fotecka navic, aby se to vice natahlo?
pafkoo
Profil

Mozna jeste tak premyslim, ze mi tam nesedi ta hlacika, ze by treba jeste jedna fotecka navic, aby se to vice natahlo?


přemýšlel jsem nad tím, ale chtěl jsem to udělat i pro rozlišení 800x600. text bude pružný (max šířka 1000px). když prodloužím ty fotky tak se to pak nehezky usekne. nevím co zvolit, jestli optimalizaci i pro menší rozlišení nebo to co říkáš. ale je pravda, že teď to vypadá tak neúplně, prostě je tam prázdné místo a to tomu vadí. nevím, popřemýšlím nad tím.
Vladosik
Profil
Nedavno tu byla zajimava diskuze na tem optimalizace pro rozliseni 800x600, bohuzel ji ted nemohu najit. Rozliseni 800x600 ma uz tak malo uzivatelu, ze bych uprednostnoval uz rozliseni vysi.
Moznost je ten horni banner dat i na stred. Ale to by ztratilo takove to kouzlo, ktere na me z toho vyzaruje a vzniklo by asi nepekne prazdne misto vedle erbu.
pafkoo
Profil
tu diskuzi jsem četl. ono je to tak na hraně podle mě. možná za půl roku to mít smysl nebude ale teď určitě ještě malej jo. ale to je do jiného vlákna.

máte někdo ještě nějaké připomínky, návrhy, rady?
pafkoo
Profil
tak jsem to podle vašich rad upravil. co vy na to? upravená verze
Vladosik
Profil
jj, to je lepsi nez jsem cekal s temi obrazky.
Akorat opet ten nazev obce... Ja tedy ctu "Obec Rusaoa"
pafkoo
Profil
no jo, to je tim fontem. musim najit nejaky lepsi
Mistr
Profil
pafkoo
(1) O příliš zelené variantě zde již kolegové psali.
(2) Písmo textu "Obec Rusava" zde již také bylo zmíněno. Je skutečně velmi nečitelné.
(3) Dávám k úvaze pojmenování stránky vmenu jako Hlavní strana. Lze uvažovat, co je skutečně ta "hlavní" strana. Pro každého to může být něco jiného. Navíc, proč by úvodní strana měla býti tou hlavní? Proto bych ji osobně raděj pojmenoval "Úvod", ovšem - jak jsem již uvedl - dávám to k úvaze.
(4) U vlajky České republiky by měl modrý klín zasahovat přesně do samého středu standarty. Tím si u Tebe nejsem přesně jist.
(5) Hlavička je taková rozházená. Šlo by ji, myslím, využít, jako svislé menu. To by ale pro jednotlivé položky představovalo najít vhodnější obrázky a i jinak by bylo třeba uživatele upozornit, že se jedná o menu.
(6) Možná bych přejmenoval i položku menu "O obci". Je tam samé "o". Ještě, že to není třeba O obci Opočně.
Dingo
Profil *
Vidim to moc prazdny. Mozna bych to udelal na stredovou prezentaci o cca 750px. Chtelo by to videt spise v html. :-)
pafkoo
Profil
Mistr
(4) to jsem stahoval z netu. ale upravím to.
(5) jsem tě trochu nepochopil.
Mistr
Profil
pafkoo
(4) to jsem stahoval z netu. ale upravím to.
Tady ji máš:


(5) jsem tě trochu nepochopil.
Myslel jsem to tak, že bys položky, které máš v levém sloupečku ve svislém menu, mohl převést do obrázků v horizontálním menu. Prostě, že by jeden orázek horizontálního menu odpovídal jedné položce vertikálního menu. Představovalo by to ale nalézt k tomu vhodné obrázky. Pravda, k některým položkám vertikálního menu by se vhodné obrázky hledaly asi těžko. Dávám to jen k úvaze. Rozhodni se dle svého.
pafkoo
Profil
Mistr
jo dík za tu vlajku. ja stahoval přímo zmenšenou ikonku.

aha. už jsem to pochopil. no nevím, mě napadlo že se ty fotky budou měnit, prostě ať tam není pořád jedno a to samé, tak třeba podle ročních obdobích nebo tak nějak to střídat. to menu bych do toho nezapojoval. myslím že by to uživatel těžce hledal. a ty obrázky by se hledaly opravdu blbě.
Mistr
Profil
pafkoo
Jak jsem napsal, dávám to jen k Tvé úvaze. Je to Tvůj web, takže si jej tvoř dle svého vkusu a nejlepšího vědomí a svědomí.
Lexter
Profil
Vcelku nic tam není, ale alespoň je to účelné :)

Písmo tak malé jako máš v obsahu se ti na webu nevyhladí, proto ho už do návrhu dávej nevyhlazené. Vypadá to pak i lépe i když je pak trochu problém s výběrem fontu.
tozi
Profil
Teraz napíšem niečo mimo hodnotenie,ale ludia mna by zaujímalo kto robí tie stránky obcí? Ved je to všetko na jedno kopyto.Ako by to robil jeden človek.

Teraz niečo ku stránke:
Je to príliš zelené,dam ti radu ak robíš návrh tak si ber farby z dominantného objektu na stránke,nič tým nepokazíš a ak by predsa ten objekt mal take ostré farby ako napr. na tejto stránke ten znak obce tak len pozmeň odtieň ;)
oogi
Profil
CElkem to jde, jen to levé menu mi přijde takové nedodělané.
pafkoo
Profil
tozi: ukaz mi ktery web se tomu podobá. to by me zajimalo. a k tem barvam. oni chteli zelene stranky. ladit to do zelena. takze s tim ja nic nenadelam.

oogi: a napada te jak to dodelat?
tozi
Profil
pafkoo
mal som skôr na mysli štýl prevedenia,a ak chceš nejakú vidiet tak si ju najdi,hovorim je ich spusta.chapem že chceli zelenú ale zelená ma celú škálu odtieňov ;)
tozi
Profil
pafkoo
mal som skôr na mysli štýl prevedenia,a ak chceš nejakú vidiet tak si ju najdi,hovorim je ich spusta.
tozi
Profil
a este k tomu písmu je málo kontrastne skus tento nástroj možno ti pomôže http://sovavsiti.cz/kontrast/ ,to je z mojej strany asi všetko.veľa štastia pri tvorbe.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0