Autor Zpráva
lydoop
Profil
Ohodnoťte prosím stránky mojí třídy: http://becko.over.cz
Zajímal by mě hlavně celkový dojem.
Děkuji
Miloš
Profil
Neklikací logo
Nečitelné odkazy (kontrast), a to i bílé, i zelené.
U políčka hledat silně postrádám odesílací tlačítko
Lexter
Profil
Jak říká Miloš. Zapracuj na kontrastu. Pak to bude standartní a použitelné ;)
lydoop
Profil
Děkuju za připomínky, s tím kontrastem se pokusím něco udělat.


Momentálně stránky průběžně opravuju, tak se nelekněte ;-) Původní diskutované menu je to dole!
Saara77
Profil
lydoop
fakt koukni na to menu, divně se to hejbe
Saara77
Profil
fakt koukni na to menu, je to divně hejbací
AlešD
Profil
lydoop:

Při letmém pohledu do kódu:
- slušné
- proč, když je stránka XHTML 1.0 Transitional nepoužiješ pro menu sémantický tag MENU místo nesémantického UL (v tomto případě)?
- klikací menu bych raděli řešil jako text nahrazený obrázkem
- <body background="/pattern_1003.png" style="color: #444444;"> proč nepoužít CSS? Tag BODY a HTML lze stylovat jako každý jiný.
- vůbec bych nepoužíval in-line styly, vždyť tam máš soubor se stylopisem, všechno bych vyhnal tam

Použitelnost:
- kupodivu, při vypnutém CSS a obrázcích to jde ještě jakž takž používat
- přidávám se k požadavkům na větší kontrast

Kvituji použítí RS Textpatternu, též používám :-).

<OT class=noflame>
Miloš:

Proč všichni vyžadují klikací logo, to je nějaká povinnost? Podle mě stačí jednoznačný odkaz na index. Jednou z forem tohoto odkazu je i klikací logo. Nic proti němu, ale povinnost to snad není, nebvo se pletu?
</OT>
Lexter
Profil
- proč, když je stránka XHTML 1.0 Transitional nepoužiješ pro menu sémantický tag MENU místo nesémantického UL (v tomto případě)?

Z toho zní, jako kdyby klasické HTML sémantické nemohlo být.

Pardon za OT
Railbot
Profil
Lexter
Tag <menu> snad v HTML není?
Miloš
Profil
AlešD
Proč všichni vyžadují klikací logo, to je nějaká povinnost?
My – návštěvníci stránek – jsme na některé věci zvyklí a běžně je používáme; patří sem podtržené odkazy, nepodtrhávání obyčejného textu (…) a klikací logo.
A kdykoliv se stránka chová jinak, než jsme zvyklí, obtěžuje to naše mozkové buňky; a jestliže jsme na stránkách nuceni přemýšlet jen o trochu víc než chceme, odcházíme jinam.

Railbot
Tag <menu> snad v HTML není?
A jax na to přišel?
Lexter
Profil
Railbot

Já to myslel, tak, jak mi připadne, že to znělo. To je jen můj dojem, z toho si nic nedělej.
lydoop
Profil
AlešD

Při letmém pohledu do kódu:
- slušné

díky :)

- proč, když je stránka XHTML 1.0 Transitional nepoužiješ pro menu sémantický tag MENU místo nesémantického UL (v tomto případě)?
to změním

- <body background="/pattern_1003.png" style="color: #444444;"> proč nepoužít CSS? Tag BODY a HTML lze stylovat jako každý jiný.
nevím proč, ale když jsem to měl jen v css, prohlížeč mi to nezobrazoval

- vůbec bych nepoužíval in-line styly, vždyť tam máš soubor se stylopisem, všechno bych vyhnal tam
to je jenom dočasný, nakonec všechno převedu do souboru se stylopisem


a XHTML vs. HTML:

možná to nakonec převedu celý do jednoduchého HTML, XHTML standartně používá cms textpattern, a mě se to nechtělo měnit ;-)
AlešD
Profil
Lexter:

Z toho zní, jako kdyby klasické HTML sémantické nemohlo být.

Šmarjá, to snad ne, tak jsem to fakt nemyslel. Jen jsem chtěl podotknout, že v transu (jedno jestli HTML nebo XHTML) je možné využít tag MENU.

lydoop:

Pokud nechceš mít směsku HTML/XHTML, kterou ti textpattern potom vyprodukuje, nech to být, ono je to v podstatě jedno. <no flame pleas />

Miloš:

My – návštěvníci stránek – jsme na některé věci zvyklí a běžně je používáme; patří sem podtržené odkazy, nepodtrhávání obyčejného textu (…) a klikací logo.

První dvě věci (podtržené odkazy a nepodtržený text) beru, klikací logo: nepřesvědčils mě. Odkaz v hlavičce, v menu volby "Domů" jsou dostatečnou alternativou.

P.S.: aby nevzniklo nějaké nedorozumění, klikací hlavičku mám rád, téměř vždy se na cizím webu na ní snažím kliknout a teprve pak hledám alternativu, ale povinnost ji tam mít to rozhodně není. Nějaký odkaz na index ovšem ano.
lydoop
Profil
Tak jsem to trochu upravil. Teda odkazy v textu a horní menu (spodní sem nechal pro porovnání). Vím, že to ještě není úplně správnej kontrast, ale já se tý zelený nechci zbavovat a kdybych tu barvu měl změnit víc, budu muset přebarvit i všechny pomocné obrázky.
AlešD
Profil
Lydoop:

ten nápis "Gymnázium Jihlava" v pravo na hoře nepřečtu ani náhodou. Zelené písmo na zeleném podkladu prostě nejde. Popravdě jsem si ho všiml jenom proto, že v kódu to je a hledal jsem, kdeže na stránce se to zobrazí. Nebo je to pokus o "praSEO" :-).

Nové menu, nevím proč, ale to světlezelené písmo je na moje unavené oči taky téměř nečitelné a domnívám se, že nebudu sám. Při hoveru je to ještě horší. Kontrast to chce zvětšit, a to tak, že velmi, co třeba použít nějakou jinou barvu, než zelenou? Pravděpodobně jsi mladý muž s ostřížím zrakem, ale za pár (desítek :-) let budeš na tyto věci stejně háklivý jako já.

Takový nápad:
- zelenou barvu písma v menu fest ztmavit, dát to tučně
- při hoveru písmo bílé, tučné
lydoop
Profil
AlešD:

Zelené písmo na zeleném podkladu...
Na vypnuté obrázky sem si v tu chvíli nevzpomněl

Pravděpodobně jsi mladý muž s ostřížím zrakem
no to asi jo :) ale stránka je hlavně pro spolužáky (s ostřížím zrakem), ale pro ty ostatní náhodné návštěvníky to budu muset změnit...

Takový nápad:
- zelenou barvu písma v menu fest ztmavit, dát to tučně
- při hoveru písmo bílé, tučné

zkusím ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0