Autor Zpráva
Fred
Profil
Tohle se pokouším dělat pro kámoše,
Chalupa pod Bramberkem v Jizerských horách
a nerad bych tam nechal chyby. Neberte si servítky. Díky
Fred
Profil
Pardon Odkaz
DoubleThink
Profil *
LOL - zase blbě (http:///)

Jenom takový dodatek - pokud jsi členem, tak můžeš své příspěvky editovat a mazat
Fred
Profil
Díky, opraveno, to jsem nevěděl
SuE
Profil
tak já to zkusím, z čistě návštěvnického pohledu, ok ?
prohlížeč firefox, moc malé písmo, když to zvětším na příjemnou velikost, menu jezdí těsně kolem textu, když to zvětším jestě víc, už překrývá text - to je dost nepříjemné (asi by mělo mít fixní šířku) . Koukala jsem se i v IE6, tam to vypadá větší to základní písmo a nepřekrývá se to ani při největším zvětšení, ale my záludní slepejši na IE kašlem :-)

Ta jazyková verze by mohla možná být někde na boku - to se vybere jednou a dost, zbytečně zaclání ve středu stránky.

Já ti nevim, ta hlavička bez obrázku vypadá tak nedodělaně, nechceš tam hodit aspoň nějaké pozadíčko? A taky je dost málo kontrastní, mi připadá - opět zcela subjektivní názor :-) .

Ale co je podstatné - není tam nikde na první pohled vidět ta chalupa .. to už bych zdrhla nekam, kde uvidím, do jaké šopy to lezu, a k ceníku bych se vůbec nepropracovala. To by mohlo být někde v té hlavičce - fotka chalupy v zimě/ v létě . V popisu okolí bych taky skoro ke každému odstavci pleskla fotku.

Ha, teď jsem se koukla na patičku na ty fičurky se zmenama stylů a písma. Ten modrý a zelený se mi líbí víc. Ted namítneš, že to co jsem psala na začátku, je tímto vyřešeno, ale myslím, že není. Prostě takhle může zareagovat víc návštěvníků, že si to zvětší prohlížečem.

A stejně mi jezdicí menu leze na nervy :-))

tož tak, ale adresu si poznačím, v Jizerkách jsem už dlouho nebyla
Fred
Profil
Díky, díky
1/Písmo určitě zvětším
2/ překrývá text to je problém o kterém vím, blbá snaha udělat gumový layout, ještě to musím vymyslet, stejný problém nastane při zmenšení šířky okna pod 660px. Zkusím min-width
3/přemýšlel jsem odsunout tu jazykovou verzi na index s reklamou, něco jako rozcestník, máš recht
4/Hlavička: Jo jo chtělo by to grafika, vím, že já to nejsem
5/fotka chalupy - bohužel jsem zatím neobdržel použitelné podklady, vím o tom. S tím nehnu
6/jezdí, aby bylo po ruce, to tam nechám, funguje spolehlivě
Jen co ráno vstanu tak se do toho pustím.
OT: a dík, že jsi mně sem poslala http://weblog.plavacek.net/komentare/1097149773.html#33
Fred
Profil
1/písmo jsem sice nezvětšil, ale odstranil jsem definici velikosti z css, tím by se doufám mělo zobrazit tak jak ho má návštěvník nastaveno
2/dal jsem tam min-width, ie ještě dořeším asi pomocí .htc
3/jazykovou verzi jsem dal úplně dolů, ale asi ji přesunu na bok, jak jsi doporučovala. Cizinec by ji musel hledat
4/dal jsem pozadí do body
5/s tím zatím nehnu
6/přemýšlím, jak dát možnost to vypnout
Fred
Profil
navigaci jsem dal font-size:18px; , jezdící menu totiž dělalo problémy :-)
Fred
Profil
jazyková verze je na boku, co dál ?
Fred
Profil
Jo a i mně se to teď líbí víc díky
Přemysl Žák
Profil
Neboj se používat tagy <strong> a <em> - text vypadá pak poutavěji, nehledě na to, že je to dobré pro SEO.
DoubleThink
Profil *
text vypadá pak poutavěji

Text vypadá úplně stejně jako u <b> a <i>, pro SEO je to dobré jen pokud jsou takto označena významově důležitá slova.
Fred
Profil
Dík, jdu si to nastudovat http://mpt.net.nz/archive/2004/05/02/b-and-i
Přemysl Žák
Profil
-> DoubleThink - <b> se už (aspoň myslím) v současné tvorbě webu nepoužívá (resp. neměl by se používat). Klíčových slov je v textu na jeho stránkách IMHO dost - třeba zrovna Jizerské hory.

Ale opravdu, když si ten text na jeho stránkách čteš, tak ti přijde něco divného ...
Fred
Profil
To Přemysl Žák: něco divného... jo vím jsem masa bob jsou tam hrubky nechám to překontrolovat někoho co umí trochu česky, ne jako já :-)
To all: trochu jsem to předělal, ještě dodám nějaké logo a patičku, bohužel zase až o víkendu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0