Autor Zpráva
woric18
Profil
http://salonkrasypraha.cz/
Petr Tichý
Profil
Ač tomuto oboru webdesignu příliš neholduji (a nerozumím), tak tady si myslím naprosto typograficky nezvládnuté.
woric18
Profil
Ač tomuto oboru webdesignu příliš neholduji (a nerozumím), tak tady si myslím naprosto typograficky nezvládnuté.
:'-(
woric18
Profil
Petr Tichý

Ač tomuto oboru webdesignu příliš neholduji (a nerozumím), tak tady si myslím naprosto typograficky nezvládnuté.

Proč? Jen od oka?
Mistr
Profil
woric18
(1) Nepodtrhávej nic, co není odkazem; jen tím mateš čtenáře.
(2) V pravém sloupečku si oprav adresu - nepíšeme Praha-5, nýbrž Praha 5.
(3) Zkus si ve stránce něco označit v MSIE 6 SP 2.
(4) Nápis Kontaktní Vizitka si oprav na Kontaktní vizitka.
(5) Nefungují Ti odkazy v barevně odlišných rámečcích hlavního sloupce - odkazy Kosmetické sužby a Ceník služeb.
(6) Doplnil bych klikací logo.
(7) Ukáži-li na logo, ujede nahoru.
(8) Mapa je velmi nepřehledná. Pakticky nic v ní není vidět.
(9) Pokud klepnu na odkazy v pravém horním rohu, stránky se "rozsypou". Některé položky jsou dublované, jinde zas chybí část menu či pozadí.
(10) Klepnu v menu na Depilace a objeví se mi stránka Fotoomlazení. Proč? Já chtěl depilaci.
(11) Text ve stránce Depilace (etdy Fotoomlazení) či Make up je neuvěřitelně dlouhý a nezáživný. Mimochodem, proč musím rolovat uvnitř stránky? Nemohu rolovat stránkou celou?
oogi
Profil
Celkově stránka nevypadá špatně, ale když se člověk zaměří na menší oddíly, tak je to špatné - čili trochu se zaměř na jednotlivé prvky a dolaď je, jako celek je to uspořádané celkem dobře.
woric18
Profil
Mistr

Mistře
(11) Design je na pevno, nelze rozhanout.
(6) Je klikací
(7) Nikam se nic nepohybuje,
(10) Ja osobně si myslim že Fotoomlazení neexistuje netuším jestli je to v Českém slovníku
(5) mam tam nogo, momentalně, má to odkazovat jen v rámci webu...

Popravdě jsem ztoho celej polamanej a koukám na to přes IE 7, MF 2.0.x.x,
woric18
Profil
oogi

Poraď konkretněji co mam upravit ja totiž už nevidím na klavesnici, celkem fuška.
Petr Tichý
Profil
woric18
Co upravit musíš vědět sám. Nikdo ti nemůže diktovat krok po kroku co udělat.

Mistr na to koukal (imho) skrze IE6, takže musíš testovat v IE6.

Mě se stránky moc nelíbí celkově, proč jsou třeba zarovnané doprava? Ale to písmo mě praštilo do očí hned. Nelíbí se mi fonty, řádkování, zarovnání... Doufám, že to není jen můj pocit, ale je to také možné.
Mistr
Profil
woric18
(6) Je klikací
Ano, máš pravdu. Promiň.

(7) Nikam se nic nepohybuje
Ale ujíždí. Zkus se na jednotlivé podstránky podívat prostřednictvím Microsoft Internet Exploreru 6 Service Pack 2. Ujede Ti nahoru.

(10) Ja osobně si myslim že Fotoomlazení neexistuje netuším jestli je to v Českém slovníku
Nevím, co je Český slovník a zda slovo Fotoomlazení existuje. A pokud neexistuje, proč ho tedy používáš? Ovšem v mé poznámce mi šlo spíš o to, že píšeš v menu slovo "A", ovšem stránku máš nazvanou "B". To nedoporučuje ani Steve Krug v knížce Nenuťte uživatele přemýšlet.

(5) mam tam nogo, momentalně, má to odkazovat jen v rámci webu...
Máš tam nogo? Nikam nic ovšem neodkazuje. Nic se mi neotevřelo. Opět ve zmíněném MSIE.
Mistr
Profil
Petr Tichý
Mistr na to koukal (imho) skrze IE6, takže musíš testovat v IE6.
Přesně tak.

Doufám, že to není jen můj pocit
Upřímně řečeno není. Třeba titulní stránka je dost hustě napsaná; chtělo by - dle mého - rozšířit mezery mezi řádky. Text ve stránce http://salonkrasypraha.cz/make-up.html je jednolitý. Chtělo by jej osvěžit odstavci.
Mistr
Profil
woric18
Ještě jedna poznámka, opět k MSIE 6:
Ukáži-li ve stránce http://salonkrasypraha.cz/index.html v hlavním textovém rámečku na podtrženou položku Syn Care, ujede tato doleva a slovo "pro", které bylo doposavad na počátku tohoto řádku, ujede do řádku vyššího. Proč?
woric18
Profil
popravdě jsem tam daval padding-left: 2px; ale ten tam není už od rána! CSS je nové bez toho dle scriptu! nevím proč ale vím že to dělalo když padding byl teď není!
Sid
Profil *
Stránku máš vycentrovanou marginem left jenom pro rozlišení 1280x1024 ?
Já jedu na 1024x768 a stránka je nepřirozeně orientovaná vpravo. Nezkoumal sem ti zdroják, ale přece klasický vycentrování marginem: auto by bylo jednoduchý ve všech rozlišeních.

- v FF 2.0.0.3 máš hlavní menu oproti Opeře a IE6 posunutý doleva tak o 20-25 px
- položka "Aktuální" je taky posunutá vlevo (FF)
- poradím ti, dokud u lidí bude převládat IE 6, tak laď pro něj a ne pro IE 7 (ten pak všechno z IE6 zkousne).
- špatně se orientuji na stránkách, možná je to tou barvou nebo mým rozlišením
- "přidat k oblíbeným" je zbytečná věc, nech to na uživateli (stejně funguje jenom v IE)
- hover u loga funguje přes celý pouze u IE (Opera + FF = 1/2 hover)
- vizitka se úplně nabízí pro tag: address
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0