Autor Zpráva
nik
Profil *
Jak to na vás působí? Jsou tam nějaký kraviny v kódu? Menu budu příště řešit pomocí stylů, nevěděl sem až do včerejška že lze na stránce udělat víc typů odkazů...



http://www.avu.cz/nikolaculik/eva/



N.
Lexter
Profil
Já osobně mám velmi rád tento styl. On si možná někdo řekne, že je to blbé, protože tam není grafika, ale je to velmi čisté a přehledné.

1) Udělej hodně efektní logo (zeleno černé) a dej ho do pravého prázdného sloupečku. Pod něj umísti poslední práce (img) zatím jen ukázkově a hezky do sloupečku.
2) Bez obrázků nevidím navigaci.
3) naházej tam lorem ať vidím, jak to vyoadá s textem.
4) Favicona by si zasloužila drobet více pozornosti ;)
5) Do sekce kontakt přidej formulář.
6) K čemu zdvojená navigace? místi tam klasickou patičku.
7) V navigaci máš standartní font, nevím proč řešíš hover přes javaskript, šlo by to bez něj v CSS. (četl jsem dotaz).
8) Moc mi nesedí Arial Narrow, který máš pro nadpisy a zdá se mi i moc malý.
9)
<br />
<br /> : ee ;)
10) &nbsp; <a href="uvod.html">úvod</a> &nbsp; : taky ee ;)
11) Doplň si metatagy.

Verdikt:

Pokud to dotáhneš mohlo by to být velmi příjemné na pohled i na používání. Takže hlavně to logo a zaplň pravý sloupec.
Petr Tichý
Profil
Na podstránce "texty" stránka o několik (asi tak 6,7)px ujede... myslím do prava.
V menu bych udělal image-preloading.

Jinak se mi to moc líbí.
habendorf
Profil
Minimalistické, ale to není na škodu.

Neprokládal bych title, na druhou stranu tady asi o nějaké SEO moc nejde, takže to zas tak nevadí. Na každé stránce bych title doplnil - texty, - fotky atd.
nik
Profil *
Lexter-

Díky za rady. Teď k jednotlivým bodům, takové moje obhajoby a dotazy.

1. Chtěl sem to zkusit bez designu, proto tam není žádné logo. Navíc neumim moc ve Photoshopu, takže žádné efektní logo ani udělat neumím.
2. Přidam alt. Přístě samozřejmě budu řešit styly.
3. Nerozumím větě, co to je lorem?
4. Nelíbí?
5. To znamená aby se tam přímo psa text mailu? Mailový formulář? něco jako napište mi?
6. Zdvojená navigace proto, že v budoucnu budou stránky na výšku dlouhé a chci aby se nemuselo znova rolovat nahoru. Navíc nevim co bych měl do patučky dát, možná tak -designed by PRIMITIV DIZAJN-
7. Viz výše
8. ok
9. + 10. Nějak nevim jak to jinak vyřešit, například ty meyery. Deklarovat že chci větší mezery meyi slovy nemůžu, protože tam je i odkaz o mně, dvě slova.
11. Jak to myslíš?

Děkuju
nik
Profil *
Petr Tichý -

Fakt to ujede? A já si na to dávam takovej pozor. U mě to neujíždí, ani v IE, ani v Mozille, jak to napravit?
nik
Profil *
Petr Tichý -

Ten image preloading slouží k čemu? A mohu vědět jak se to přibližně dělá?
Petr Tichý
Profil
nik
Mám Operu 9.10 či možná už 9.20.
Pokud máš stejný layout na všech stránkách, tak to bude specifickým obsahem, který něco roztáhne nebo tak něco. Zkus vyhodit všechen obsah jestli to bude dělat atd. Zkoumej kód a nalezneš chybku.

Samozřejmě začni s tím, že si stáhneš Operu. ( http://opera.com/ )
Petr Tichý
Profil
nik
Můžeš. Při přejezdu myší u menu mi pozadí nepříjemně problikává. Je to tím, že při hoveru se načítá nový obrázek a pokud ještě není nakešovaný, tak to nějakou milisekundu trvá a je to vidět.

Řešení je takové, že si vezmeš ty dva obrázky (normální a pak ten efekt při hoveru) a dáš je nad sebe nebo vedle sebe do jednoho obrázku. Poté už při hoveru nenačítáš nové pozadí, nýbrž jen hýbeš se stávajícím vlastností background-position. Více by o tom mohlo (mělo) být na wellstyled.com.
nik
Profil *
Petr Tichý

Ok dík. Já to optimaliyoval jen pro explorer a mozillu.
oogi
Profil
To pozadí je nějak přesvětlené...
Bolí mě z toho oči.
nik
Profil *
oogi

To pozadi je bile. Bile pozadi je tak na 80 procentech strankach na internetu. Tohle neberu. Ztlum si monitor.
dredie
Profil *
muj nazor - nelibi se mi to, osobne to nepovazuju za nic vic nez hodinu prace v notepadu. Ocenil bych alespon nejakou grafiku, nebo aspon pokus o zajimavesi rozvrzeni textu (idealne v kombinaci s primitivnimi tvary). Kod nehodnotim, na to jsou tu fundovanejsi lide :). Nicmene jako zacatecnicka prace proc ne, najdou se tu mnohem horsi veci.

Predem upozornuju, ze se nesanzim zalozit flame, pouze reaguju na puvodni dotaz.

D.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0