Autor Zpráva
deu
Profil *
Zhodnodte prosim moji stranku http://www.debianlinux.profitux.cz
deu
Profil *
oprava http://www.debanlinux.profitux.cz
Petr Tichý
Profil
Nepřehledné menu, malinkaté písmo, celkově špatná orientace. V Opeře 9.10 dlouhé volné místo dole. Tipuji, že je stránka datově hodně objemná, neboť mi to divně skáče při rolování.
Peca
Profil
Hrůza. Malé, nevýrazné, dlouhé, rámové, zkopírované, o ničem...
standart, <font>, <center>,...
Tomáš Langer
Profil
Menu je hodně nevýrazné a i když je stránka prakticky prázdná, tak můžu rolovat až bůh ví kam...trošku podivně tak v rohu je umístěno to počítadlo...moc se mi to nelíbí
mukis
Profil
Malé písmo->Nečitelné
Šedé písmo na šedém podkladu->Nečitelné
Patkové písmo->Nečitelné
Menu roztáhni přes celou šířku
Peca
Profil
mukis
Patkové písmo->Nečitelné
K čemu teda bylo vyvinuto patkové písmo?
Petr Tichý
Profil
Patkové písmo se čte lépe než bezpatkové. Nedoporučuje se ale používání patkového písma v malých velikostech, neboť ty patky nepříjemně splívají a mají opačný efekt.
Miloš
Profil
Peca
K čemu teda bylo vyvinuto patkové písmo?
Když se podíváš do tištěného textu (knihy, noviny…), většinou narazíš na patkové písmo, protože to se v normální velikosti na papíře čte nejlépe.
Naopak ve zvětšeném tisku (řekněme tak od velikosti 20, třeba pro slabozraké) a pak zejména na monitoru se setkáš častěji s písmem bezpatkovým, které je k těmto oučelům vhodnější.
Peca
Profil
No uvedené písmo má k velikosti 20 hodně daleko... A řádek je dost široký.
Miloš
Profil
Peca
No uvedené písmo má k velikosti 20 hodně daleko
Já měl na mysli 20 vytištěnou na papíře.
Na monitoru jsem měl na mysli jakoukoli velikost.
deu
Profil *
standart, <font>, <center>,...
no nevim ale proc tohle nepouzivat?...když je to standart
MVK
Profil *
standart, <font>, <center>,...
no nevim ale proc tohle nepouzivat?...když je to standart

Protože kaskádovými styly to jde lépe a přehledněji. Ale pokud to autorovi vyhovuje ...
Tradiční příklad je obzvlášť vhodný zde: Když chci změnit písmo z patkového na bezpatkové, budu měnit 50x font nebo 1x kaskádový styl. Co je rychlejší?
Ani nemluvím o logické struktuře.

Ke stránce samotné.
Graficky se mi vysloveně nelíbí (osobní názor) z následujících důvodů:
- ladění do šeda se mi subjektivně nelíbí, zvlášť v kontrastu s horní barevnou reklamní lištou
- nevýrazné menu, jehož podtržení splývá s čárou setejné barvy těsně pod ním
- v menu není odlišena aktivní položka
- v menu není diakritika
- nevýrazný nadpis DebianLinux.profitux.cz, ale zato podtržený, což svédí k záměně s odkazem
- text zarovnán na střed
- Patkový text se skutečně na monitoru hůře čte. Důvod nevím, ale s odborníky se hádat nebudu a vnímám to subjektivně stejně - lépe se mi čte bezpatkový font.
- reklama pod textem s pohyblivou ptákovinou na boku je vysloveně rušivá
- Fóra a Články: Probírané Téma, Jméno Článku - proč má druhé slovo velké písmeno na začátku? Ten popisek se bude opakovat na každém řádku? Proč je potřeba "Vstoupit" a není aktivní přímo název?
- Download nefunguje.

A hlavně: Proč bych měl na tuto stránku chodit? Prozatím nechápu její smysl - není dost fór o Linuxu? V podstatě nic jiného tam nevidím.
deu
Profil *
Tu stránku jsem dělal v podstatě jen proto abych se trochu naučil Html a Php..
Petr Tichý
Profil
deu
A zaslouženě si sklidil kritiku. Nauč se ještě CSS a kritika bude ubývat a ubývat s dalšími weby a nakonec budeš guru ;o)
MVK
Profil *
Tu stránku jsem dělal v podstatě jen proto abych se trochu naučil Html a Php.
Účel splněn, trochu ses ho naučil :-)
Lexter
Profil
deu

Čím víc toho uděláš, tím lépe. S každým projektem člověk roste a má šanci se naučit další a nové věci ;).
deu
Profil *
Tak jsem se v tom trochu pohrabal a můžete se podívat na výsledek..http://www.debianlinux.profitux.cz
vypadá to vpodstatě stejně, ale udělal jsem pár zásadních změn: NEJSOU TAM FRAMY a opravil jsem pár těch maličkostí co jste tu jěšte uvedli.
deu
Profil *
Tak co napíše někdo neco k novému provedení stránky www.debianlinux.profitux.cz ?
souki
Profil
deu
K čemu je nahoře Pagerank.cz? A k čemu zase dole měření dostupnosti? A kolik návštěvníků ocení informaci o PR, zvlášť,. když tam je 0?
deu
Profil *
no ja sem myslel spis to ze je ta stranka predlana a ze tam nejsou FRAMY...
Fantomas
Profil *
1) <meta http-equiv='imagetoolbar' content='no' /> - Proč je tento meta tag před DOCTYPE?
2) Je to tam samý inline stylování. Nechceš to předělat to externího CSS?
3) Dostupnost 0%, Pagerang 0 - K čemu je to dobrý?
dredie
Profil
lol necitelne, jste slepi? :D
Petr Tichý
Profil
Špatné, pagerank, reklamy, špatný font, řádkování vše. A co má znamenat ten hrozný font v "logu"?
deu
Profil *
v logu? ja sem zadne logo nedelal teda aspon myslim...jo a jestli myslis ten napis Linux tak ten font je fakt trochu trapny ale celkem se mi libi...
deu
Profil *
2) Je to tam samý inline stylování. Nechceš to předělat to externího CSS?-
pokusim se..
deu
Profil *
jo a pagerank.cz by mel zvysit navstevnost...:-)
bukaj
Profil
deu
jo a pagerank.cz by mel zvysit navstevnost...:-)
nebo ti seznam.cz atd. web zabanují :) být tebou bych to zrušil...
deu
Profil *
no na seznam sem to daval a doted to tam neni..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0