Autor Zpráva
sTeeVe
Profil
beta.steeve.cz

Zdravím všechny, zkouším úpravy mého portfolia, prosím napište svoje postřehy a rady a můžete zhodnotit jak grafiku, kód, tak i pokusy o použitelnost a přístupnost.

Ještě nejsou dodělané obrázky u referencí.

Díky,

sTeeVe
Zdeněk Košťál
Profil
Současná verze se mi líbí více, to je můj názor, ale pár věcí jsem zachytil:

1) Menu je moc namáčklé na sobě, chtělo by to nějaký vertikální padding
2) <div id="horni-levy-box"> -> nikdy do kódu nedávej takovédle věci, stačí změnit pár vlastností CSS a může být dole vpravo

Více se mi nechce hledat, napsal jsem jen to co mě nejvíc trklo, stránka se mi celkově líbí.
mukis
Profil
Je to celkem pekny, ale tu zelenou bych dal nejakou svetljsi, hravejsi
Petr Tichý
Profil
Líbí se mi víc současnost.
fanky
Profil
barvy pekne; chvalim, ze jsem se rychle zorientoval, líbí se mi to
co se kodu tyka, tam uz je to horsi, nac tech metatagu prosimte? to si prijdes jako frajer, kdyz jich tam mas tolik, je to akorat zapraseni kodu

a mas spatny MIME typ, kdyz mas Doctype XHTML, tak pouzivej application/xhtml+xml preci

a charsetem si me taky neuchvatil

na pohled se mi to vsak libi
Zdeněk Košťál
Profil
fanky

a mas spatny MIME typ, kdyz mas Doctype XHTML, tak pouzivej application/xhtml+xml preci

Prosím nerozpitvávej to tu, už se o tom hodněkrát mluvilo a na tohle má každý jiný názor... Je to snad chyba? Ty jsi nečetl tu diskuzi HTML vs. XHTML? Nech to být, přijde sem Chamurappi a pak už se sTeeVe hodnocení asi nedočká. Zase se to tu zvrhne...
sTeeVe
Profil
Dobře, mime typ jsem opravil, ale myslím, že snad mime typ není na stránce to nejdůležitější.
sTeeVe
Profil
2) <div id="horni-levy-box"> -> nikdy do kódu nedávej takovédle věci, stačí změnit pár vlastností CSS a může být dole vpravo

No, tak teď jsem tě trochu nepobral. Proč by to tak nemohlo být?
Petr Tichý
Profil
sTeeVe
Prosimtě vrať to zpátky. Stejně stránky neposílaš jako application/xhtml+xml ale stálo jako text/html. Meta tag mime neurčuje, to http hlavička. Ale určitě to pomocí php neměň na application/xhtml+xml, nikdo s IE by si tvoje stránky poté nezobrazil.
fanky
Profil
Petr Tichý
jj, Chamurappi, jedinej rozumnej pan ;-)

sTeeVe
nemen to, klidne to tak nech, to je jen moje zbrojeni proti XHTML, ktery je stejne HTML

Zdeněk Košťál
jj, diskusi jsem cetl :) stejne si myslim, ze pouzivani pseudo XHTML asi vynahrazuje seX :-))) mir prosim

jinak stranky se mi libej, az na ty metatagy teda a charset
sTeeVe
Profil
Vím, že charset není ideální, ale nějak se mi nechtějí přepisovat texty. Když tam teď hodím utf-8, tak to hodí chyby.
Petr Tichý
Profil
Když tam teď hodím utf-8, tak to hodí chyby.
Opravdu? Jaké chyby?
fanky
Profil
sTeeVe

nemas tam preci tolik textu, abys to nemohl prepsat, nebo zkus ISO 2, stredoevropske jazyky
Petr Tichý
Profil
nemas tam preci tolik textu, abys to nemohl prepsat
Proč přepisovat? Vždyť to stačí přeuložit.
sTeeVe
Profil
Nj, já jsem blb, chyby to házelo, ale nesouviselo to s kódováním. Díky. Už je tam iso.
radim93
Profil
Ta zelená je trochu divná.

Jinak myslím si že když někdo dělá XHTML Strict tak by měl dodržet i MIME, chápu u nějakých liberálnějších verzí. Když se ze mě stane kněz, měl bych taky dodržovat celibát, ikdyž jakožto ministrant, ho držet nemusím.
Zdeněk Košťál
Profil
sTeeVe

2) <div id="horni-levy-box"> -> nikdy do kódu nedávej takovédle věci, stačí změnit pár vlastností CSS a může být dole vpravo

No, tak teď jsem tě trochu nepobral. Proč by to tak nemohlo být?


Protože když děláš kód tak ho dělej sémanticky. Tím teď myslím že při pojmenování divu dej radši název "omne", "nabidka" nebo cokoli takového, v kódu není žádné vlevo/vpravo... http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2005/02/pojmenovani-trid-a-identifikato ru.php

fanky

stejne si myslim, ze pouzivani pseudo XHTML asi vynahrazuje seX :-))) mir prosim

Ono XHTML je vlastně jen náhražka sexu pro individua, které kvůli počítačům nemají čas na důležitější věci... seXy HyperText Markup Language ;-)
Zdeněk Košťál
Profil
radim93

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=1 1358
Railbot
Profil
Přátelé, diskuze na téma HTML a XHTML je jinde. Zdeněk Košťál odkazuje správně.

Jinak web se mi celkem líbí, jenom bych tam uvítal náhledy referencí. Moc textu a málo obrázků sTeeVe :)
sTeeVe
Profil
Railbot

No Railbote, nerad tě někdy opravuju, ale tentokrát jsem napsal již do prvního threadu, že to ještě není dodělané. ;-)
Railbot
Profil
sTeeVe
Tak daleko jsem to nečetl. My mistake, sorry :)
sTeeVe
Profil
Railbot

Ok, ale mě to prostě nedalo, jednou za čas ti něco vytknout. :-)
sTeeVe
Profil
Takže snad doděláno.
Railbot
Profil
sTeeVe
Kdyby v tom popisu reference bylo méně čar a větší rozestup mezi řádky, tak by se mi to zdálo lepší.
sTeeVe
Profil
Kdyby v tom popisu reference bylo méně čar a větší rozestup mezi řádky, tak by se mi to zdálo lepší.

Díky moc, už jsem to snad zlepšil.
Petr Tichý
Profil
Myslím, že odkaz na vždy na tu referenci by nemusel být už podržený. Alespoň mě se ty dvě čáry těsně nad sebou nelíbí. Zkus to na chvíly bez toho a uvidíš jestli ano nebo ne.
Railbot
Profil
sTeeVe
Lepší, bezva. Ten odkaz nech podtržený. To je základ, nemuset ho hledat a ihned vědět, že je to odkaz.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0