« 1 2 »
Autor Zpráva
Keilew
Profil
Prosím o zdrbání následujícího návrhu. Hodnotit vyjma grafiky (konkrétně diskutabilní květenství) naprosto vše - typografie, stylistika, použitelnost, relevantnost, čistota kódu (CSS není čisté, tak to ne a HTML asi není validní, protože momentálně nejede validátor... Tuším, že tam bude trošku kolidovat hr ve spanu, ale to je detail). No zkrátka do mě:-)
Petr Tichý
Profil
"hendikepované" - teď nevím, ale nemá tam být "a"?
Keilew
Profil
Hendikep i handicap - obě varianty dle pravidel přípustné. A to je jako jediná připomínka?:-)
Lexter
Profil
Ke kódu se vyjadřovat nemohu, ale design sis už nechal zhodnotit. Jinak obsah tu asi drbat nebudeme, zvlášť když píšeš o přístupnosti a použitelnosti a na namátkové referenci jsem našel vstupní stránku s výběrem jazyka (na stránkách pak nebyla o změně jazyka zmínka), nadále škaradé W3C Ikonky atd, atd....

Prostě květinářství :D
sTeeVe
Profil
Zpracováním to je pro mě profesionální práce.
Vím, že jsi psal, že grafiku zhodnotit nechceš, ale prostě kombinace barev na mě moc dobře nepůsobí - zvlášť ten odstín červené v hlavičce, nad tím bych asi ještě zapřemýšlel.

Jinak přehlednost, písmo dobrý, to se mi líbí.
mukis
Profil
Mě se to moc nelíbí. Hlavně ta květina
Keilew
Profil
Lexter
namátkově sis vybral první práci. Nu dobrá, zcela zdarma ji předělám, což mě stejně v brzké době čeká, protože se bude rozšiřovat.
Jinak bokem - co je špatného na výběru jazyka? Uznávám, že by vpravo pod logem na každé stránce měl odkaz na druhý jazyk.

sTeeVe
barevné schéma jsem si nechal vygenerovat na základě požadavků. Tím byla zelená a hnědá. Ta oranžovo-červená vyšla do triády. Zkusím s tím trochu posunout...

mukis
na to jsem se neptal. A jednou provždy STROM!
Lexter
Profil
Keilew

Určitě bych u té první reference odstranil ty ikonky, celou vstupní stranu a výběr jazyka umístil na každou stránku webu v podobě najakých vlaječek pod hlavičkou.

PS: To jsem nevěděl, že to je první refko, tak v tom případě chápu :)
Keilew
Profil
Lexter

problém tam je, kterej jazyk zvolit jako implicintní a kterej jako výběrový. Je to 50 na 50. Co myslíš?
Lexter
Profil
Keilew

mukis
na to jsem se neptal. A jednou provždy STROM!


Nikoho nezajímá, že je to strom, když to vypadá jako kytka :)

Jinak ale stránky hodnotím kladně. Líbí se mi přehlednost.
Lexter
Profil
Prostě udělat dvě verze a přepínat je, moc tomu nerozumím, tohle už jde do php, ale asi to těžké není.

Jo a odkaz l Nahoru l Nedávej hned pod hlavičku :D
Vladosik
Profil
Pro mě je to vše takové velké... Písmo, mezery, odsazeni. Musím hodně skrolovat při mém 1024x768 abych si něco přečetl.

Jinak takový normalní...

Nejsme všichni Přemet prkenná podlaha, aby jsme rozesnali kytku od stromu...:-D
Keilew
Profil
Lexter
zcela evidentní květenství hrušně, kdo to neví, asi rupnul z biologie:-))
PHP, odpověděl sis sám, za to zadavatel platit ovšem nechce. Mám k dispozici jen statické html a 50% německých návštěvníků a 50% českým. IMHO dilema, které se nedá dost dobře řešit... Ale k čertu, to jsme u úplně jinýho webu:-) A navíc mi to tu nabylo na 12 příspěvků a už na mě nikdo neklikne, aby mě zhodnotil:-))

Vladosik
Uvažoval jsme o změnšení o 5%, ale tohle zase vyhovuje lidem, kteří blbě vidí nebo koukaj na monitor z větši dálky, že nemusí číst text s nosem na LCD... Dokonce jsem za to byl jednou pochválen, tak teď nevím...
Vladosik
Profil
Keilew
To už je věc toho, jak a pro koho se optimalizuje. Rozhodně je ale větší písmo lepší než menší... Já vždy reaguju na to, co mě trkne do očí, když stránku otevřu a v případě této stránky to bylo tohle.
Keilew
Profil
Pro "prkené podlahy" nabízím specielní variantu:-D
Lexter
Profil
Keilew

z přírodních věd - tedy z biologie, somatologie, přírodopisu a dalších jsem měl vždy za jedna (asi třikrát za dvě) a vedl jsem ve škole i kroužek o přírodě. Jsem její fanda. Takže si myslím, že jsem neměl důvod rupnout. Ano květenství jsem samozřejmě poznal. Ale já jsem jedinej člověk proti hordám ostatních a ty by jsi měl brát v potaz. :/

A to je takový problém ty stránky (jazykové verze) propojit odkazy s tšmi ikonami? Pochybuji.
Keilew
Profil
Lexter

vzhledek k faktu, že je to fuk, zda si návštěvník myslí, jestli je to hruška nebo tulipán bych tohle vůbec neřešil:-) Spíš mě štve, že je ten prvek moc výrazný a to bude asi celý jeho problém a proto na to taky každý upozorní... Otázkou je, jestli tohle není zrovna ten rozdílový prvek, kterej se uloží v hlavě a pak si člověk řekne... "webdesing? Jo nedávno jsem jeden viděl, takovej s kytakama..."...
Lexter
Profil
Keilew

Sry, ale za celou tu dobu od chvíle co jsi ten návrh ukazoval jsem si na tvůj návrh nevzpoměl. A to u nás všechno kvete. Toto je nesprávný krok, bohužel.
Keilew
Profil
Lexter

teď nerozumím, co jak s čím propojit?
Lexter
Profil
Keilew

Celý ten problém je celý ten prvek. Takto bych to asi řekl. Prostě to není "kchůl". Když se mi řekne webdesign, vzpomenu si na jpw, interval, plaváčka, vítka.

Taky mě docela vyděsilo, že tě nezajímá, co si návštěvník myslí, já se o to třeba zajímám velmi.
Lexter
Profil
Keilew


Prostě wem si to takhle:

http://neco.cz/kontakt-nemecka.html se propojí odkazem české ikonky s http://neco.cz/kontakt-ceska.html a zase naopak. V tom tedy problém nevidím a je to efektivní.
Keilew
Profil
Lexter

Mě není fuk, co si myslí, mě je jedno, jestli zrovna pozná, zda je to strom nebo kytka, protože to nehraje absolutně žádnou roli a ani to moc nesouvisí s textem. Je to spíš dekor. Stejně jako na stránkách webface nezkoumám, jestli tam jsou Jonagoldy (ty mám fakt rád) nebo Goldeny nebo co vlastně. Samozřejmě je důležité, co si myslí o celé stránce, ale ten rozdíl hruška x tulipán je naprosto marginální v kontextu s obsahem. A pokud tomu tak není, tak je to špatně zpracované a to chci slyšet;-)

Jo a to, že tomu nerozumím, bylo na ty jazyky, viz výše.
Keilew
Profil
Lexter

Jo, ale která bude ta výchozí? Německá nebo česká? Která se má ukázat po napsaní www.neco.cz?
Lexter
Profil
Ano je to hůře zpracované, tématičnost designu neodpovídá s daným obsahem. Takto jsi to chtěl slyšet?
Keilew
Profil
Lexter

Takto to není správně, pokud se všeobecně považuje za správné www.webface.cz. Tématičnost designu také neodpovídá s daným textem. To už jsme tu i řešili, jen teď nevím, cos na to psal ty. Každopádně pokud si myslíš, že www.webface.cz je správně, mělo by tam být: špatné zpracování, moc ruší a nic o tématičnosti. Pokud ne, tak se omlouvám;-)
Lexter
Profil
Keilew

předpokládám, že na každé verzi máš title a meta pro ty odlišené jazyky, tedy bych pochyboval, že se němec dostane na českou verzi, když bude vyhledávat německé výrazy.Pokud by se tak stalo, pak by tu byly ty ikonky. Výchozí verze není důležitá. Snad podle počtu návštěvníků, ale když to máš 50 na 50, tak si prostě vyber.

Webface? Mě se webface líbí, ale jabka ne. Podle mě tam nepatří, jdu si pro web stránky a ne česat ovoce.
Keilew
Profil
Lexter

na všech vizitkách, v katalozích apod. je ta firma vedená jako http://www.neco.cz, tedy lze předpokládat, že tam jak Čech, tak Němec může přijít tudy, ne jen přes Google. Ale abych to shrnul. Úvodní stránku bez ikonek validity ponechat, přidat na každou stránku ikonku změny jazyka a nebo neponechávat úvodní stránku a začít rovnou asi tou německou. Ale řekl bych, že to těžko vnutím zadavateli, když na tom původně trval... ale je to zase už nějaký čas, tak třebas jo:-)
Lexter
Profil
Keilew

No tak se tam dá česká verze (třeba) a pod hlavičku se umístí nápis (německá verze). To jsou mi teda problémy. Vstupní stránky jen otravují. Bože jak jsem dneska OT, už mlčím.
Keilew
Profil
Lexter

No a jak bys nakreslil "web design"?:-) Viděl jsem stránku, na které byl notebook. Fajn, ale nejde o prodej notebooků. Taky jsem viděl stránku, kde nebylo nic. Fajn, ale dojem žádný. Čtverce, kolečka, zelené, žluté, nic dekorativního, jen plácání boxů na sebe. Tak nevím, jsem zmaten. Ty to máš udělaný dobře, nicméně miniatury webíků jsou už strašně profláklý... ale je fakt, že kytky taky:-)
Lexter
Profil
Klasika: Nuvio, plavacek.

Máš dělat dojem referencemi.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0