« 1 2
Autor Zpráva
Keilew
Profil
Lexter

Otravují, ale když na nich někdo trval... Jinak problém to je zásadní. Úplně nejlepší kvůli image firmy by bylo, aby návštěvník německé verze neměl ponětí o české, protože čím dřív mu dojde, že je to z východního bloku, tím dřív odejde. Teď přeháním, ale němci jsou obecně na slovanský jazyky alergický. Vzhledem k tomu, že ten web není jen na parádu, ale slušně vydělává a to jak zakázkama z Němec, tak zdejšíma, je potřeba jakýkoli zásah do jazyků notně zvážit.
Keilew
Profil
Nuvio je dobrý, plaváček už zas tak ne. Ale to je hodně OT. Navíc web není jen jednofunkční, je (bude) to i blog, něco o hudbě, JSP...
Lexter
Profil
Keilew

A třeba malý skript, který pokud jde o německou ípéčku tě nahodí na německou verzi? Něco jsem o tom slyšel, na netu jsou i free skripty takového rázu. Tak by se to dalo trochu poladit. Ale fakt už dost, tohle je duble thread :D
Keilew
Profil
IMHO to hraničí s přístupností, ale jako řešení je to zajímavé. Otázka je, zda to nepotřebuje PHP, to by byl problém.
Školník
Profil
Keilew On se tu s Tebou nikdo nehádá. Mimochodem, když jsem si - bez přečtení čehokoliv tu - otevřel ten odkaz, tak jsem se podivil, co dělá na stránkách květinářeství vpravo nadpis moderní webdesign. Tak jsem to zase zavřel. Nedalo mi to, otevřel jsem to znovu, a vidím obrázek louky. Hm. Sroluju dolů a tam je dechové duo. Jinak se mi ty stránky líbí, jsou přehledný, příjemně se čte text. Jen ta červená v hlavičce, ta mi moc nesedí.

A poslední věc, proč je vedle menu vpravo název aktuální stránky klikací? Mátlo mě to, tak jsem musel (ze zvědavosti) proklikat všechny stránky, co tam máš a na všech mě to odkazovalo právě na onu jednu jedinou aktivní...
Keilew
Profil
Školník
Zkus navštívit pododkaz u nějaké sekce. Třeba reference. Při kliknutí na "moderní web design" tě to vrátí zpět do kořene sekce. Takový nápad... jako se dělaj klikací loga, tak jsem chtěl i klikací návraty do kořenů sekcí. Větší význam to bude mít, až bude i hlubší zanořování...

Jo a ten "moderní web design" jsem vyhodil z úvodní stránky. Tam nepatří. Úvodní stránka dekoruje mne;-)
Keilew
Profil
Tak ještě pokus o zlepšení - náhražka příliš robustného květenství něčím jemnějším... ale nevim, nevim...
samik
Profil
Ten "jemnejsi" nabrh se mi libi, mozna kdyby jsi to zkusil obarvit naoranzovo jako pri prvnim navrhu nebo prvni navrh nechat neobarveny.. A hlavne bych oddelil polozky menu aspon borderem..
Keilew
Profil
samik
Zkusím to, jak to bude vypadat.
Keilew
Profil
Tak jsem ten jemnější trošku přiblížil v původnímu, tedy co do headeru...
Plaváček
Profil
Keilew

Obecně platí, že grafika by měla vhodně doplňovat a uvozovat téma a zaměření webu. Především u komerčních projektů. U portfolií webdesignerských studií to zase až takové dogma není a proto bych nebyl ke květu v hlavičce příliš přísný. Fakt ale je, že se kromě citronů a banánů jedná o dost provařený motiv a přestože nejsem příznivcem originality za každou cenu, myslím, že prezentace webdesignerského studia si trochu odvaz zaslouží (odvazem je míněna nějaká originální grafická myšlenka).

Ostatně - pokud se tu mluvilo o Pavlu Koutovi a jeho Webface.cz, to jablíčko není jenom dekorativní prvek, ale vyjadřuje a uvozuje fakt, že Pavel je hrdým vlastníkem a mírně zfanatizovaným příznivcem jablíčkového počítače Mac od firmy Apple, takže v tomto případě má použitý jablečný motiv své logické opodstatnění.

Na závěr, mě se tvůj webík celkem líbí, rozhodně mě neuráží a květnatý motiv, pokud má svůj hlubší smysl, mi vůbec nevadí.

Konečně, můj oblíbený webík http://www.vivabit.com/ má v logu list a taky nevypadá nejhůř :)
Keilew
Profil
Plaváček

Díky, Plaváčku. Možná při podrobnějším zkoumání mého profilu si může každý čtenář všimnout toho rejče. To už snad dost jasně navozuje, že mám jistý vztah k přírodě a zahradničení a je to část mé identity, tak proč to nedat do loga? Je to asi těžko odůvodnitelné pro lidi, kteří si web jen prohlídnou, nevím, každopádně ta myšlenka tam je.
K uvedému webíku vivabit - v Opeře se mi objevuje docela zásadní chyba - textové "The Web's Cutting Edge" není schované za obrázkovým;-) Možná by to chtělo upozornit autora. Jinak ten web je hezký.
Ještě na závěr - myslíš, že došlo k nějakého posunu v oblasti typografie v tomto mém webu narozdíl do tohoto threadu?
Plaváček
Profil
Keilew

Určitě je to mnohem lepší. Možná by stálo za pokus dopřát textu ještě větší odstup (padding) z levé a pravé strany a obrázkům v textu ještě o fous větší levý margin. Trošku by se zkrátily řádky. Možná bych také místo Trebuchetu zkusil Tahomu a trošku menší výchozí písmo. Prostě poladit detaily a drobnosti. Protože kodér dělá co? Kodér ladí :)

Jinak mi chybí v navigaci kouzelné tlačítko, které by mi dovolilo vrátit se zpět na úvodní stránku.

Nuvio je dobrý, plaváček už zas tak ne.

Nejspíš máš pravdu, i když možná je to dáno tím, že každý z nás má k dispozici mírně odlišnou klientelu a také trošku jiné grafické cítění. Já jsem duší spíš umělec a každý vnadný oblouček mě dokáže rozněžnit. Vítek Dlouhý prostě páchá čistokrevnou modernu a dělá to moc dobře. Jenže - věř nevěř, některým zákazníkům se nudným moderním designem prostě nezavděčiš a naopak se jim ohromně líbí barokně rozkošatělé weby, jaké tvoří třeba Iva Bednářová.

A jsou dny, kdy platí - náš zákazník, náš pán. To jen na okraj z dlouholeté webdesignerské praxe a tak trochu mimo téma.
Keilew
Profil
Kouzelné tlačítko chybí, protože nové umístění bude v rootu, takže na úvod povede klikací logo. Ale asi je to málo...
Písmo poladím a uvidím. Nelíbí se mi moc to zarovnávání nalevo. Dřív jsem to dělal do bloku a vypadalo to líp. Při trošku větším písmu při zarovnání vlevo vznikaj obrovské díry u pravého okraje, pokud používám hodně dlouhých slov. Jak na to? Blok se zase špatně čte a dokud nebude všude podpora "newspaper", tak budou i řeky...

Toho Plaváčka musím vysvětlit: mě na tom Tvém webu nejvíc vadí velikost písma. Čtu z monitoru z větší vzdálenosti a musím zoomovat a ty obrázky pak nejsou už tak hezké. Strašně špatně se mi čtou ty šedivé odstavce, protože se mi ruší se šedivým pozadím opodál. Jinak nikde nevidím ceny. To je základní věc u webdesignu. Tuhle zrovna jedna firma hledala profi webdesign - tedy ne mne:-) Na mnou doporučených stránkách hledala primárně cenu, pak teprv reference. Možná je to dáno tím, že ta firma tomu zas tak nerozumí, ale každej má svou deformaci z nějaké praxe, někteří tedy koukaj na cenu jako první, i když u web designu zrovna vyčíslit nelze nějak jednoduše;-) A jestli tam cenu máš, tak se omlouvám, ale nějak jsem ji nenašel... otázka, čí je to potom chyba?;-)
Plaváček
Profil
Keilew

Písmo na mém webu je mrňavé, vím o tom a pracuji na kompletním redesignu. Už se mi v tom nechce vrtat.

Cenu na svých stránkách nemám, protože je vždy individuální, cenové kalkulace podávám na vyžádání a vždy až na základě znalosti konkrétního požadavku na webové stránky.

Ceník nepokĺádám na svých stránkách za důležitý především proto, že nesbírám klienty, kteří se rozhodují výhradně podle ceny. To bývají ti největší potížisté a já už jsem starý kus, který si raději hýčká stálé zákazníky a vybírá si ty, kteří chtějí kvalitu a poctivě odvedenou práci, jsou ochotni si občas i připlatit a nehádají se do krve o pár tisícovek.
Keilew
Profil
Plaváček

Tak potom tomu rozumím. Je fakt, že to jsou potížistim tos trefil přesně:-)
Těším se na redesign, určitě bude neobyčejný a originální:-)
Plaváček
Profil
Keilew


Těším se na redesign, určitě bude neobyčejný a originální:-)

Zklamu tě. Bude nudný a úplně šedivě obyčejný. Žádnej vodvaz :)
Keilew
Profil
Plaváček

To by sis nedovolil:-)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0