Autor Zpráva
Lexter
Profil
Mám poslední dobou celkem na pilno, tak bych prosil zhodnocení. Při soukromých hodnoceních zatím dopadám dobře.

http://data.ljt.cz/data/navrhy/marsson/img.png
http://data.ljt.cz/navrhy/prez/

Prodej-prezentaci.cz je již víceméně hotov. Honza Linhart je spokojen kdežto Marsson.cz je stále ve fázi hrubého rozpracování. Tak do mě.

Při marssonu prosím přihléděte k zanedbanému textu. Moc jsem se s ním v tomto velmi předběžném návrhu nemazal. Díky
Nox_lbc
Profil
Moc pěkný, oba ... už se do toho začínáš vpravovat :o)

Marsson:
- ten vzhled ve mně vzbuzuje jakousi důvěru, což je celkem důležité ...

Prodej prezentací:
- rád bych to viděl bez toho vodoznaku ... je to moc pěkný ... příjemný barvičky ... supr ;)
mukis
Profil
Marrson je docela pěkný, ale v hlavičce se mi nelíbí ta černá, místo ní by se do webu mohla dodat ještě jedna barvička.
Prodej prezentací se mi líbí víc, psal jsem ti to na skype. Ale pořád nějak nechápu, jak bude web sloužit. :)
Lexter
Profil
Děkuju kluci za kritiku. Pokusím se samozřejmě napravit chyby, které mi tu nastíníte. Určitě s marssobnem nejsem zatím spokojený, zvláště s textem a reklamními bloky.

Nox_lbc

Ty barvy jsem namíchal tak, že jsem si vyfotil jablko webkamerou a z toho je natahoval, tedy aspoň odstíny zelené :D.
Petr Tichý
Profil
Obě se mi líbí. Dokážuji si je představit za běhu jako použitelné a příjemné.
Petr Tichý
Profil
"Určitě s marssobnem nejsem zatím spokojený, zvláště s textem a reklamními bloky."
Nebuď, s textem si určitě pohraj. Dodržuj nějaké linie...
Plaváček
Profil
Petr Tichý

Nebuď, s textem si určitě pohraj. Dodržuj nějaké linie...

To by neměla být práce grafika, ale kodéra. S tím souvisí druhá věc:

Pokud to kodér nezprzní, oba weby budou velmi pěkné a dobře použitelné. Slušná práce.
Lexter
Profil
Plaváček

Ale i grafik by měl nastínit typo, které by eventuálě bylo na webu použito. Považuji to i za svou práci. Sice jsem v tomto teprve začátečník, ale i tak. Jinak díky ;)
Petr Tichý
Profil
"To by neměla být práce grafika, ale kodéra."
Dovolím si oponovat. Podle mě má grafik na starosti celý web a jeho působení. Pokud umí zacházet s textem v grafickém programu (např. co vyhladit a co ne), tak je na něm aby zvolil font pro nadpisy a text, rozestupy, řádkování a zarovnání s výsledkem v bájné typo mřížce.

Pokud se pletu, uvítám odkaz na zdroje.
Lexter
Profil
Petr Tichý

No tak znalost co vyhladit a co ne myslím ovládám ;) Sám si to věčně ověřuji ve zkušebních souborech. V různých prohlížečích. Jak jsem řekl, s textem u marssona nejsem spokojen, tak nevím proč to tady tak řešíte ;)
oogi
Profil
U marssonu se mi nelíbí to zakončení stránek nahoře...

To druhé je pěkné.
Lexter
Profil
oogi

Máš pravdu. U Marssona je dosti nedotažená ta vrchní část, hlavně mapky (domů, mapa stránek a kontakt). Lehce mi to tam profukuje.

Díky za postřeh ;)
radim93
Profil
První je takový moderní, zajímavý. Druhý má ošklivý to šedý pozadí.
Lexter
Profil
radim93

To je jen tím, že jsem to nehodil do html a tak to není pozadí po celém návrhu, vypadá to trochu jinak, máš recht.
Milan Tesař
Profil
K tomu vrchnímu pruhu u Marssonu

- určitě bych zvětšil ty ikonky (domů, mapa stránek, kontakt)
- má odkaz v levém horním rohu nějaký smysl?
- "logo" by si možná zasloužilo výraznější grafický kabát - působí stroze a neukotveně - trochu mi tam plave
- ilustrační obrázek - nehodil by se tam raději počítač? webkamera může být zavádějící (protože určitě webkamery nejsou jejich stěžejním produktem...)

- a trochu mimo - moc se mi nezdají odrážky u menu - moc se nehodí k tomu zbytku

Celkově je to na dobré cestě, ale ještě to chce dotáhnout.

Prodej prezentací se mi líbí podstatně více, jednak kvůli barvám a jednak je celkově vzdušnější - jenom ikonky vpravo nahoře svým vzhledem a barvou úplně nesedí k těm ostatním přímo ve stránce...
Lexter
Profil
Milan Tesař

Marsson: Chce, chce :). Však už to tady říkám asi podesáté :)

- Logo nemám na starosti já. To zařídí specializovaná forma, takže toho bych se moc nebál ;)

Prodej-prezentaci: Zkusím to s Honzou projednat, možná na tom něco bude :).
Miloš
Profil
Ten druhý mi připomíná Slunečnici — http://www.slunecnice.cz/
Lexter
Profil
Miloš

Moc dobře nevím čím, snad jen zaoblenými hranami. Mimoto já tu novou ani neviděl, sosám na stahuj.cz :)
Miloš
Profil
Já tě neobviňuju z plagiátorství. Jen si myslím, že je dobré, abys o té podobnosti věděl.
Railbot
Profil
Já tam vidím podobnost ve dvou barvách. Jistě bych našel další tisícovku webů, které mají stejné barevné schéma. Tohle bych vůbec neřešil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0