Autor Zpráva
PVD
Profil *
Prosil bych všechny o kritiku mého nového dílka http://cossacks2.rts-game.com
Snažil jsem se o validitu kódu a o co nejlepší přístupnost, o optimalizovanost pro všechny vyhledávače a o vše, co se snad dá dělat, ale vím, že je tam určitě dost chyb. Budu rád, když mi je pomůžete vyhledat.
Acci
Profil
Tohle mě nějvíce štve. Uvádět stránku jako XHTML 1.1 a stále ji posílat s MIME typem text/html. A taky se chválit validním CSS, když podle validátoru není
Martin Kuželka
Profil
Acci, jestli tě tohle nejvíc štve, tak jseš šťastnej člověk...
Marty
Profil
No po grafický stránce nemám výhrady - pěkné.
Asi bych ale ještě přidal neviditelný odkaz na přeskočení navigace, který by se objevoval při vypnutých css (kvůli hlasovým čtečkám).
A kontakt na autora (v zápatí) bych uzavřel do tagu adress (taktéž kvůli hlasovým čtečkám).
Acci
Profil
Jinak ještě mi to ve Firefoxu problikává reklama na Banána pod menu a také přetáká text pod rámečky při zvětšení písma.

Martin Kuželka
A kdo říká že ne?
PVD
Profil *
Omlouvám se za to validní CSS. Bohužel to jsem zavinil myslím včera kdy jsem se snažil web optimalizovat pro IE 5.5 a nezkontroloval jsem validitu znovu.
S tím mime typem nerozumím, bohužel jsem se to asi nikde nedočetl, nebo jsme to přehlédl. Budu rád, když mi poradíte.
Marty: Nerozumím tomu neviditelnému odkazu. Adress udělám hned teď.
Acci Pustil jsem si pro jistotu web znovu v FF a poblikávací reklamu vidím stále stejnou jako v ostatních prohlížečích. Bohužel té se nezbavím. Jsme rád, že jsme ji alespoň zvalidnil.
Text pod rámečky: rozumím vám tak, že se písmo zvětšuje a tím dochází k rozhození webu. Bohužel k omezení písma v menu (velikostí té grafické části) a patička též, tak nevím, co s tím mohu udělat. V IE jsem to částečně vyřešil tím, že se zvětšují při zvětšení písma hlavní čísti webu, ale ne vše. Budu rád za radu.
Marty
Profil
Marty: Nerozumím tomu neviditelnému odkazu. Adress udělám hned teď.
Klasický odkaz, který by jsi skryl pomocí css(display: none), se zapnutými css by tento odkaz nebyl vidět, a pokud by jsis css vypnul tento odkaz by se objevil a umožnil by ti po kliknutí na něj odrolovat stránku až za menu.
Dělá se to z důvodu, když stránku čte hlasová čtečka, tak aby se menu nemuselo číst pokaždé znovu.
Acci
Profil
optimalizovat pro IE 5.5
Na to jsou lepší podmíněné komentáře

S tím mime typem nerozumím, bohužel jsem se to asi nikde nedočetl, nebo jsme to přehlédl. Budu rád, když mi poradíte.
http://dsic.zapisky.info/XML/XHTML/FAQ/#mime11

Nerozumím tomu neviditelnému odkazu
Skrýt ho pomocí CSS

Pustil jsem si pro jistotu web znovu v FF a poblikávací reklamu vidím stále stejnou jako v ostatních prohlížečích. Bohužel té se nezbavím. Jsme rád, že jsme ji alespoň zvalidnil.
Myslím tím při náčítání stránky problikává něco pod menu
PVD
Profil *
Marty: Takže address mi bohužel tam nepasuje. Pokusil jsem se nadefinovat, moc to nesedí, ale ještě si s tím možná později pohraji.
asi mi to moc nemyslí, ale můžeš mi poradit nějak konkrétně? Nějaký příklad? Nedovedu si to představit.

Acci: ok. ale jsou podmíněné konemtáře validní? Nejde mi jenom o validitu, ale rád bych co nejvíce prospěl optimálnosti.
mime typ jsem snad opravil správně.
FF stále nerozumím, nevím jestli je to velký problém?
Acci
Profil
ok. ale jsou podmíněné konemtáře validní?
Ten typ, aby to přečetl pouze IE jo

mime typ jsem snad opravil správně.
Ne, důležité je, co posílá server v HTTP hlavičce

FF stále nerozumím, nevím jestli je to velký problém?
Není
PVD
Profil *
Můžete mi, prosím, poradit co upravit v HTTP hlavičce? Nebo kde, aby to bylo správně?
Pepee
Profil
Mno pokud používáš PHP tak zkus využít funkci $_SERVER[“HTTP_USER_AGENT”] ...ta by mohla pomoci při rozlišení klienta a výběru vhodnýho stylu na míru.
Kráťa
Profil
Já bych dal někam z očí to počítadlo z Toplistu a to "naše ikonka".
PVD
Profil *
Pepee: jako echo $_SERVER[“HTTP_USER_AGENT”] ale kam? :-)
Kráťa: počítadlo Toplistu je potřeba kvůli viditelnosti návštěv a reklamě atd. naše ikonka dám asi pryč, bude někde v nějaké sekci jako podpora mého webu..
Kráťa
Profil
PVD
Počítadlo můžeš mít někde dole, nebo raději někde dole zobrazování pouze číslic.
Tohle se myslím k designu stránek moc nehodí
Pepee
Profil
No samotný echo by ti nepomohlo, musel bys splácat nějakej kus kódu kde bys pomocí týhle funkce zjistil příslušnej browser a pak pomocí konstrukce If... Else ..(popř. Case ) nabídl příslušnej stylopis.
PVD
Profil *
Kráťa: máš pravdu, že se tam moc nehodí, ale bohužel jenom ty číslice o týdnu a dnu z toho nedostanu... a ty bych docela potřeboval vědět.. ;-)
Pepee: no jestli ´bych tě mohl poprosit, můžeš mi ukázat takovej script? z tvého popisu ho nevyrobím.. :-(

jinak už nikdo nemáte nějaké připomínky??
Kráťa
Profil
PVD
Na to a spoustu dalších věcí se přeci můžeš podívat na stránkách toplistu.
Tak ho dej alespoň někam úplně dolů.
PVD
Profil *
Kráťa: máš pravdu že každý, koho to zajímá to tam zjistí, ale zase myslím že to více láká, když každej vií, kolik lidí tam bylo.. bohužel design moc nepasuje.. ;-)
ale až budou další ikonky, tak ono to spadne dolu.. ke všemu každá ikonka taky kazí design.. ;-)
PVD
Profil *
Chci poprosit jestli někoho dalšího napadají další věci na zlepšení. Děkuji
Anonymní
Profil *
cau nema nekco Ck kein na cossacks2 neposle mi ho nekdo dim moc stinza@seznam.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0