Autor Zpráva
mantisa
Profil
Přeji dobrý den,
dovoluji si přidat svoji stránku ke zhodnocení. Zabývá se tvorbou a návrhem internetových stránek, tudíž by měla vykazovat jistou kvalitu.

Připojím ještě, že hodlám změnit adresu šablon na lepší a přístup do této galerie bude potom z hlavní stránky, jakožto i do připravovaného fóra. To se mi jeví totiž jako nedostatek. Problém by mohla být i pro někoho zářivá zelená, avšak na kvalitnějších monitorech je tak akorát ;-) Toť mé alibi :-)

Zkoušel jsem zaslat svoji stránku i na moderniweb.cz, avšak zřejmě jsem neuspěl, možná kvůli několika drobkům v kódu. Uvidím tedy, jakého hodnocení se dočkám zde.

Tvorbu zajišťuji převážně sám, občas s kolegou.

Konečně zasílám odkaz: http://www.mantisa.cz/
Přímý link na galerii je potom zde: http://www.mantisa.cz/galerie/galerie.html

Velmi všem děkuji za jakoukoli konstruktivní kritiku. S pozdravem Petr Stohwasser ...

P.S.: Pokud se sem komerční weby zasílat nemohou, přijměte, prosím, moji omluvu a téma smažte. V pravidlech jsem však o tom nic nenašel. Je ale možné, že jsem se přehlédl.
Mastodont
Profil
Ach bože. Jediná reference na jakousi fotogalerii, ve které jsou primitivní chyby (jako že například při pohybu myši nad menu zůstává zvýraznění předchozí nabídky, nebo se tam rozjede čeština ...)
yderf
Profil
Pokiaľ viem, komerčné weby nie sú problém.

1. ak odsadzovať prvý riadok odstavca, tak ja si myslím, že trošku menej
2. ak máte možnosť, zjednotťe http://mantisa.cz/ a http://mantisa.cz/index.htm a http://www.mantisa.cz/ a
http://www.mantisa.cz/index.htm
3. načo <div class="pravyin"> <p class="pravyin"> ?
4. ku galerii - bolo by fajn mať celý box ako odkaz (nie iba obrázok), keď už je hover na celý box

ináč celkom fajn, 7/10

a moderniweb.cz myslím nepridáva stránky hneď, ak vám nikto neodpovedal, tak je možné, že je v kvázi poradovníku :-) (možno niekto s prítomných členov bude vedieť viac...)
oogi
Profil
Není to špatné, ale dal bych pryč takové ty vodotiskové znaky vpravo dole.
Ta kudlanka ( nebo co to je ) je super!
Peca
Profil
Kudlanka - obrázek - za jakého důvodu je to H1?
art4web
Profil
Videl som tento web vo viacerých css gelériach ale osobne musím povedať že nieje až taký zaujímavý. Celý dojem tam vlastne robí iba ten obrázok (prečo pri vypnutých obrázkoch je celá horná strana som zeleným bg? a preco je pod obrazkom napisane "Kudlanka - obrázek"? Koho to zaujma že to je "Kudlanka - obrázek" - hlavne ked to je este aj h1 nadpis.
Horné ikonky sú také amatérske, hlavne ten nákupny kosik a pismo verdana na webe sa mi nepaci.
mantisa
Profil
Mastodont
pokud sis všiml (dovolím si tykat), u této fotogalerie jsem plně nezajišťoval (X)HTML (a ani obsah plný chyb), rozhozená čeština je chybou majitele stránek!

co se týká menu, mně se to tak líbí :-)

reference snad brzy budou, máme rozjednáno několik zakázek, zatím tedy v prvotním stadiu


Peca
ano, to se dá považovat za chybku, ale prostě kudlanka je součástí nadpisu (mám slabost pro hmyz), tak proto H1

art4web
zelený bg jsem tam prostě dal :-) a kudlanku prostě musím protežovat i do obsahu :-)
Mastodont
Profil
mantisa

Máš uvedeno i PHP, proto jsem si myslel, že jsi to psal celé. Přitom ta rozhozená čeština je jen blbá deklarace codepage v galerii.
Keilew
Profil
Jak souvisí to zelené zvíře s webdesignem?
Dent
Profil *
No...celkem povedené, ale text na mě budí takový rozházený dojem, přestože je asi uspořádaný
Gekon
Profil
Keilew
Jak souvisí rozkvetlý strom s webdesignem? Je snad úplně jedno, co tam kdo má, když se mu to líbí a do designu to pasuje:)

mantisa
Vše podstatné již bylo asi řečeno, já bych přidal výraznější hover:)
Railbot
Profil
Jak souvisí to zelené zvíře s webdesignem?
Nijak. V tomto případě je to něco logo, maskot. Narozdíl od citrusů a podobných volovin je toto alespoň originální.
Keilew
Profil
Gekon
vzhledem k tomu, že jste mi ten rozkvetlý strom omlátili o hlavu, tak se ptám. Navíc ten rozkvetlý strom byl jakýmsi logem celých stránek, nikoli jen web designu. Ale to je jedno. Jen narážím na to, že mě zde spousta lidí za strom vynadala s tím, že to nepatří do web designu, a za zcela nesouvisející prvek čehosi zeleného nikoli. Dvojí metr?

Railbot
Originální, ale dle mého docela odpudivé. Navíc bych trochu hledal souvislosti s názvem "mantisa", ale žádné nejsou. Celé je to vlastně bez souvislostí...
YoSarin
Profil
mantisa
Já mám hezčí kudlanku :-P

Jinak mě se to celkem líbí - je to takové svěží, zelené ;). Možná ta kundlanka vypadá trošku rozpitě, ale jde to :)
yderf
Profil
art4web
Horné ikonky sú také amatérske, hlavne ten nákupny kosik
ak sa správne pamätám, sú to základné tvary vo Photoshope nejakej verzie
Railbot
Profil
Keilew
Co člověk, to názor. Žádný dvojí metr tady nehledej. Smiř se s tím, že lidem se více líbí zelené cosi zvířecí než rozkvetlý strom.
oogi
Profil
Keilew
Tam nešlo o motiv, pokud si dobře pamatuju, ale šlo o to, že ti zabíral skoro celou hlavičku a nebylo to nic konkrétního, což se dá za logo považovat jen těžko...
mukis
Profil
Jednoduché, pěkné
Keilew
Profil
Railbot
Sorry, ale s tím nelze souhlasit. Dělal jsi nějaký průzkum, co se komu líbí? Zrovna tak to můžu říct obráceně a je to stejně jako tvoje tvrzení plácnutí do vody.

oogi
Po celou dobu jsem si myslel, že logo je to "M" v zeleném kolečku a nápis mantisa.cz... hups... ono to má teda dvě loga?

Takže abych to shrnul. Pod www.mantisa.cz bych čekal něco o matice. Když na to vlezu, jsem překvapen tím, že je to asi nějaký zoologický kroužek (pohled uživatele vždy vede nejprve k levé straně nahoru - viz Jakub Krčmář tuším). Při dlouhodobějším pozorování jsem znovu překvapen, on je to web design. Stejné chyby jako v mém případě, akorát já ten dekorus dal doprava, kam nevede první pohled, ani ten druhý;-)
fanky
Profil
Keilew
ahoj, děkuji tobě i ostatním za kritiku
ptal ses jak souvisí kudlanka se slovem mantisa - no, ona to je taková slovní hříčka
kudlanka se latinsky řekne mantis a já si k tomu přihodil "a", dle mého názoru to je zvuvomalebnější (jinak samozřejmě vím, co mantisa je :-) )

jinak logo je to "M" v kroužku, kudlanka je maskot

Mastodont
majitel stránek kódování změnil, nevím proč...? PHP je tam kvůli formuláři, ode mě dostal vše funkční
oogi
Profil
Keilew
Dobře, nevyjádřil jsem se přesně. Ta kudlanka je maskot, M je logo.
Ale jestli chceš mít ty za logo nějakou kytku, která je naprosto neoriginální, tak prosím.

Nic proti tobě, snažím se hodnotit objektivně a nechci se pouštět do nějakých dohadů. Webdesign je subjektivní věc, a mě (a také několika dalším lidem) se ty tvoje květy prostě nelíbí. Ta kudlanka je aspoň originální a lehce zapamatovatelná, takže plní svůj účel.
art4web
Profil
yderf
Tak su blbo zoptimalizovane a vyexportovane
yderf
Profil
art4web
ja ani nenamietam, že sú dobre urobené, len hovorím pôvod :-)
Keilew
Profil
fanky

Ono hlavně www.mantis.cz už existuje a shodou okolností tam má taky kudlanku;-) MANTIS je taky nějakej soft... Problém je v tom, že jsi tím "a" vyřadil logiku a souvstažnost.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0