« 1 2
Autor Zpráva
Railbot
Profil
Zvětšit si písmo v mém oblíbeném prohlížeči jsi mi pomstychtivě zakázal.
Žádný příkaz na zákaz zvětšení není. Nazývejme věci pravými jmény. Tvůj oblíbený modrý prohlížeč to v konkrétním případě nepochopitelně odmítá udělat :)
yderf
Profil
Tvůj oblíbený modrý prohlížeč to v konkrétním případě nepochopitelně odmítá udělat :)
Má svoju filozofiu, ktorej sa drží už skoro pol 10-ročia - takže by som font-size:18px; považoval za príkaz autora písmo nezväčšovať :)
Manq
Profil
trošku jsem upravil kód, je to při zvětšení lepší? pokud ne, napište prosím co je špatně a případně jak to spravit.
děkuji

zde
Plaváček
Profil
Railbot

Ano, to je pravda. Napůl.

Používám modré éčko od jeho prvních nesmělých krůčků a nehodlám na tom nic do budoucna měnit (i proto, že IE 7 mě velmi mile překvapil). Otázka ale zní, proč kodér, který o této (možná) chybě ví, se nepokouší ji obejít, když se dávno ví, jak na to. S tím, jak ty říkáš, modrým éčkem žiju téměř jedenáct let, s přítelkyní, nyní manželkou dokonce patnáct, a protože zvyk je prima železná košile, obojí si ponechám. A webdesignera či kodéra, který mi naprosto záměrně a se znalostí věci upírá možnost vychutnat si to, pro co jsem přišel a hází mi klacky pod nohy, si prostě vážit nemohu. Monitor počítače není malířské plátno a snažit se narvat web mermomocí doprostřed obrazovky, když dopředu neznám její rozměry, je navýsost pošetilé.

A naprostá hloupost je kvůli vizuálnímu dojmu znásilnit text, který vždy a v první řadě je tím pravým nositelem informace, pro kterou jsem nakonec na web zavítal.

Srozumitelněji už se vyjádřit neumím a tvrdím, že hoši z Microsoftu sice mají máslo na hlavě, ale nevidím jediný důvod, proč by máselnici měl vláčet na hlavě i kodér, když nemusí.

P.S. - najít formulář a tlačítko je docela fuška, i když uznávám, že tohle je spíš práce grafika.
Manq
Profil
Plaváček
text by teď měl být upraven tak, aby šla měnit jeho velikost i v IE.
Plaváček
Profil
Manq

Bezva, teď už to přečtu.

Mimochodem tahle věta: "sed elit auctor pharetra Aenean. Pharetra Lorem amet ac hendrerit.sed elit auctor pharetra Aenean. Pharetra Lorem amet ac hendrerit " se ti fakt povedla.

Už dlouho jsem nic lepšího nečetl :)
Manq
Profil
Plaváček
pomáhala mi s ní češtináčka/mixlatinářka :-)
snad tam nejsou chyby. mimochodem, tvůj blábolník také ujde :-). Ale už téměř měsíc jsem tam nezahlédl nový článek :-(.


Prosím o další kritiku kódu, chci to dovést k "dokonalosti" i když to se mi asi nepovede. Ale stejně, chci mít co nejlepší kód, získám tím zkušenosti :-)
yderf
Profil
Manq
Pridaj ešte nejaký padding-bottom pre položky v hlavnom menu a snáď bude menu celkom dobre zväčšovateľné :-) (teraz je ešte prekrytie pri zväčšení)
Manq
Profil
yderf
menu mi zlobí v IE, nezobrazí se tam celé polo-bordery

nevíte co s tím?
yderf
Profil
Prosím o další kritiku kódu, chci to dovést k "dokonalosti" i když to se mi asi nepovede.
Teraz urob takú fintu, že kýchaj na to, čo ti dal Lexter ako predlohu :-) a pozri si to úplne bez štýlov, prípadne vypni obrázky a štýly nechaj, atď.

Zavládla spokojnosť? U mňa by ani zďaleka nie - logická štruktúra stránky a poradie zobrazovaných vecí je trošku od veci. (dobré je, že nadpis je na začiatku, podpis, kto to robil na konci - ináč skoro nič - menu v prostriedku stránky, privítanie detto)
Manq
Profil
yderf
přehodil jsem pořadí <divů>, ale objevil se další problém, levý div nechce nahoru :-(
yderf
Profil
nuž, v tomto prípade by som sa neostýchal vytvoriť ešte jeden div a vložit do neho všetko, čo má byť vpravo. Potom vhodne nastaviť marginy a šírky a malo by to byť v poriadku (samozrejme s float:right).

mimochodom, tie "polo-bordery" sú dosť hlúposť, určite ich však nedávaj ako pozadie (teda ako jeden obrázok) normálne priraď jeden obrazok na pozadie li doľava hore a druhý pre a doľava dole + dobré paddingy -> takto sa ti budú posúvať okolo textu aj po zväčšení.

(všetkým veľké ospravedlnenie za termíny bordery, paddingy a pod. :o) - to len preto, aby sme si rozumeli :-)
Manq
Profil
yderf
div jsem přidal, problém se odstranil, děkuji
menu jsem nakonec vyřešil jinak, myslím si že pokud se to bude zamlouvat Lexterovi a případnému zájemci, nechám to tak.

děkuji všem za kritiku, moc jste mi pomohli
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0