Autor Zpráva
bukaj
Profil
zdravím,
nedávno jsem si řekl, že bych si také mohl vytvořit svoje vlastní portfolio, a tak jsem neváhal a vrhl se do toho. nakonec ze mě vypadl naprosto jednoduchý design, který můžete nají na adrese http://bukaj.netuje.cz/portfolio (funkční zatím první stránka.
a jako obvykle by mě zajímali vaše názory - na design, kódování, přístupnost, přehlednost atd. prostě všechno co vás napadne.
děkuji
Gekon
Profil
Zelený nápis "portfolio" v logu je téměř neviditelný. Pozadí - není to náhodou std. pozadí na noteboocích Sony VAIO? :)

Nevím, je to takové nemastné neslané. <div>né.
Lexter
Profil
Tráva, tráva, tráva tráva. je zelená, je hezká, ale je jí moc.

1) Je to moc zelené.
2) Obrázky ve vybraných referencích máš useknuté, nějak nevím, kde končí, ale jsou jen na ukázku.
3) Malý kontrast odkazů v obsahu.
4) Nadpisy ve vybraných referencích nejsou nijak zvýrazněny.
5) Při vypnutých obrázcích nevidím menu kromě aktivní položky. To mi však moc nepomůže.
7) Doplň si metatagy.
8) <h1><span style="color: white;">bukaj</span><span style="color: #afcb15;">Portfolio</span></h1> - celý web máš v css, jen tohle ne.


Verdikt:

Suché. Sice jednoduché, ale neskutečná nuda :-O
bukaj
Profil
Gekon
neviditelnost nápisu portfolio byla mým záměrem :)
a to pozadí, tak to nevím. stáhl jsem to z nějakého stocku
opravdu je tam tolik <div>ů? a to jsem myslel, že jsem s nimi šetřil


Lexter
1))) některým lidem se třeba zelená líbí (mně) :D, ale budu se snažit trochu zaexperimentovat
2))) jak jsi řekl, jsou jen na ukázku
3))) později změním
4))) dobrá připomínka. děkuji
5))) s tím se budu snažit něco udělat, i když nevím co
7))) v plné verzi již budou
8))) nechtělo se mi kvůli tomu dělat další idečka
Lexter
Profil
bukaj

8) Nevím, proč jsi jen neostyloval h1. Ty spany tam vůbec nemusely být.
Flip
Profil
neviditelnost nápisu portfolio byla mým záměrem :) tak proč to tam tedy píšeš? když nechceš, aby to nebylo čitelné...
to mi selský rozum nedovolí se nad tímto pozastavit, jinak jak už bylo řečeno, moc zelené, chybí detaily ... menu taky nic moc...
Lexter
Profil
bukaj

8) Nevím, proč jsi jen neostyloval h1. Ty spany tam vůbec nemusely být.
HeWeR
Profil
Design by určitě vypadal líp, kdybys sem tam přidal některý z tagů*:
- margin
- padding
- line-height

tzn. je to moc naplácená na sobě, nerovnoměrné, malé okraje… nadpis je moc blízko odstavce, text má malé řádkování, v patičce větší margin z leva… právě tyto "drobnosti" rozlišují velmi často profesionála od amatéra a hlavně velmi pomůžou celkovému vzhledu webu

* - update: špatně sem se vyjádřil, některou z těchto CSS hodnot :o)
Railbot
Profil
To nejsou tagy, ale hodnoty CSS :p
Keilew
Profil
To nejsou hodnoty, ale vlastnosti :P
bukaj
Profil
Flip
pro tebe a ostatní nechápající: to byla ironie...


Lexter
to nechápu... ostylovat to tak, aby půlka byla jednou barvou a půlka jinou? tak to fakt nevím jak :)


HeWeR
<margin>, <padding> a <line-height> jsem nepoužil z jednoho prostého důvodu. protože jsem chtěl mít web validní :)
provzdušnit bych to ale trochu mohl.

nadpis je moc blízko odstavce
nevím, ale imho by to tak mělo být, protože nadpis souvisí s nadcházejícím odstavcem

právě tyto "drobnosti" rozlišují velmi často profesionála od amatéra a hlavně velmi pomůžou celkovému vzhledu webu
s tím se nedá nic jeného než souhlasit. ty jsi profesionál, že? :)
Railbot
Profil
<margin>, <padding> a <line-height> jsem nepoužil z jednoho prostého důvodu. protože jsem chtěl mít web validní :)
To nejsou tagy. A jako CSS vlastnostech je na nich něco nevalidního? :)
bukaj
Profil
Railbot
ne, jako css vlastnosti jsou naprosto validní. s těmi tagy to byl žert :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0