Autor Zpráva
Radim
Profil
Ahoj, prosím o zhodnocení stránek www.alizee.hu.cz
Mistr
Profil
Radim
(1) Doplnil bych hover efekt položkám v menu.
(2) Ve stránce http://alizee.hu.cz/index.php?id=1 tvrdíš, že zpěvačka nenávidí zelenou barvu. Z toho důvodu je celý web do zelena?
(3) Proč žádná položka z menu nevede na vstupní stránku http://alizee.hu.cz/index.php?id=11 ?
Miloš
Profil
— Vyhodil bych anketu, počítadlo, ikonky WC a firefoxu; přijde mi to přinejmenším trapné.
Základní informace o zpěvačce najdete zde. — velmi nerad klikám zde. Což takhle třeba Základní informace o zpěvačce najdete na samostatné stránce.
— Vítám klikací logo, ale i tak mi chybí v menu odkaz na úvodní stránku.
Radim
Profil
Mistr
ad 1) Souhlasím. Pokusím se něco vymyslet.
ad 2) Tak s tímhle jsi mě celkem dostal. Tohle mi vůbec nedošlo.
ad 3) S tím odkazem na vstupní stránku máš pravdu. Hodilo by se přidat do menu odkaz na ní nebo jí úplně zrušit.


Miloš
- Vyhodit ikonky nebude žádný problém. Anketa tam je spíše ze zvědavosti, ale pokud to působí až tak trapně, tak ji mohu vyhodit. Navíc je to anketa Blueboardu, takže to natahování není optimální.
- Zajímavý názor ohledně textu odkazu. Zapracuji na tom.
Vladosik
Profil
Radim
- Úvodní stránka je taková chudá, snažís se to zachránit různými ikonkami, apod. Osobně bych spíš na indexu zobrazoval třeba poslední dvě/tři aktuality a poté odkaz do "Archívu aktualit" (nahradil by sekci "Aktuality"). Případně bych na index zvolil nějaký obsáhlejší text (jde i o SEO)
- Ikdyž klikací logo je, postrádám skutečně v menu položku "Úvodní stránka".
- Říka se že v jednoduchosti je síla, ale v tomto případě je horní banner až příliš jednoduchý a ořez fotografie nekvalitní... Bílou září bych také dal svítit spíše zezhora, zelená by poté plynule přecházela k informační liště kde se zrovna nacházím a k položkám menu.
- Más stále stejné meta popisky Description a Keywords. Tyto popisky by měli být pro každou stránku unikátní.
- Nepřehlednost způsobuje pouze jeden typ nadpisu. Například na stránce "Diskografie" jsou nadpisy vždy v té zelené liště a tak nadpis "DVD" a podnadpis "Alizée En Concert" působí stejnou důležitostí. Stejné je to u nadpisu "Alba" a poté názvy alb. Zvýraznil bych nadřazené nadpisy třeba silnější lištou, jinou barvou lišty apod.

<OT>Alizeé mám rád.</OT>
Radim
Profil
Vladosik
Super!

Opravdu si vážím těchto připomínek. Nad tou úvodní stranou jsem již uvažoval, že bych ji nahradil těmi aktualitami. Tím by se vyřešil i odkaz na úvodní stránku.

S tím logem máš pravdu. Já jsem teda rád, že jsem dal dohromady alespoň tohle, ale pokusím se ho změnit - snad to nebude horší, jelikož na grafické úpravy jsem naprostý antitalent.

O těch mata popiscích jsem naprosto nevěděl. Ani vlastně pořádně netuším, jestli je stále vyhledávače berou v potaz.

Nadpisy opravdu nejsou zvoleny nejvhodněji. Teď se nabízí otázka proč jsem je takto udělal :)


Každopádně zatím všem děkuji za jejich doporučení, určitě se jimi budu řídit a v nejbližší době provedu změny.
Vladosik
Profil
O těch mata popiscích jsem naprosto nevěděl. Ani vlastně pořádně netuším, jestli je stále vyhledávače berou v potaz.
Některé je ignorují, některé ne. Každopadně minimálně meta tag Description je stále velmi důležitý i pro Google. Hodně se tu už řešilo, že je lepší, nemít tyto meta tagy na stránce radši vůbec, když jsou stále stejné. Neumím to přesně vysvětlit, ale vyhledávač má radši, když na každé stránce najde unikátní meta tagy, které se poté shodují s textem na stránce. Robot si tyto údaje s popisku a obsahu umí dát dohromady a když vidí že vše do sebe hezky zapadá, ocení to poté ve výsledcích vyhledávání...

Jinak není zač;-)
Radim
Profil
Vladosik
Díky za radu a vysvětlení. Určitě ty tagy změním.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0