Autor Zpráva
Sweet Bear
Profil
Zdravím,
prosil bych o posouzení webu www.atelier-arz.eu . Předem se chci omluvit uživatelům IE, že font má pevnou velikost. Psalo se tu o tom, ale prozatím nejsem schopen se svými dovednostmi zajistit, aby se mi stránky změnou fontu "nerozpadly". FF a Opera zvětšují pomocí lupy, která alespoň neničí vzhled. Také odkaz na spodním konci strany by neměl být "reload" stránky, ale pomocí kotvy se mi nedařilo přerolovat zpět nahoru. To jsou tedy chyby, o kterých vím už teď...

Ještě jednou se tedy omlouvám a děkuji za posouzení...Bear*
Mistr
Profil
Sweet Bear
(1) Doplnil bych klikací logo.
(2) Dnes již nepíšeme IČO, nýbrž pouze IČ.
(3) Proč jsou ve strnce http://www.atelier-arz.eu/satky.htm nejdříve "Šátky a šály 2" a pak až "Šátky a šály 1"?
(4) Klepnu-li poprvé na obrázek z Galerie, relativně dlouho jsem pak při snaze o jeho zavření hledal zavírací odkaz. Nakonec jsem jej našel v pravo nahoře. Ale trvalo mi to dobu!
(5) Co dlouhý a nezáživný text ve stránce http://www.atelier-arz.eu/onas.htm osvěžit? Podnadpisy, barvičky, fotografie... Mimochodem, proč je celá stránka psaná tučně?
(6) Na firemní prezentaci mi příliš nesedí buttonky BlueBoardu, Toplistu či validace. Stejně tak "děsně zásadní" otázka na používaný prohlížeč v anketě. Krom toho si myslím, že návštěvnicím tohoto webu zrovna pojmy "Mozilla Firefox" či "Opera" prakticky vůbec nic neříkají.
(7) Před dvojtečku nepatří mezera - viz http://www.atelier-arz.eu/kontakt.htm
Sweet Bear
Profil
Oh...děkuji za takovou rychlost...

pokusím se vysvětlit důvody svého počínání:

1) klikací logo pořeším
2) problém IČO/IČ proberu se zadavatelem
3) u všech kategorií jsem se snažil o sestupnou tendenci obrázků, nejstarší by měly být poslední. Bohužel zobrazovací skript je zase čísluje obráceně. Problém nastane při výměně obrázku jako třeba v kategorii keramika
4) obrázky z galerie načítá skript, jehož zobrazovací schopnosti nemohu ovlivnit - průšvih byl při nezadání doctype - tlačítko bylo ZCELA MIMO obrazovku!
5) dlouhý nezáživný text...hmm, musím upravit...
6) ehm...asi pravda, co takhle změnit anketu třeba na líbilo/nelíbilo a buttonky schovat někam do about?
7) gramaticky nesprávná dvojtečka, ale podle mého lépe vynikne...ony jsou tam také v řádce použity dva typy fontů a ještě různé velikosti, protože zavináč v jednom byl absolutně odporný...!

Moc děkuji za námět, čekal jsem to horší! :-)

Bear*
Sweet Bear
Profil
Ještě mě napadlo - otázka prohlížeče nebyla ani tak zásadní, spíš pokus zjistit poměr užitých prohlížečů. Ale to si já hlupák můžu zjistit výpisem TOPlistu, že...

Ještě jednou díky...B*
Mistr
Profil
Sweet Bear
můžu zjistit výpisem TOPlistu
Například.
Railbot
Profil
Sweet Bear
Ale stejně je to zajímavé. K čemu ti to budek rom zajímavosti? Optimalizovat web bys měl pro co největší počet prohlížečů. Správně. Ale je to samozřejmě jen a jen tvá věc :)
Sweet Bear
Profil
Děkuji všem přispěvatelům, pokusím se výše uvedené body vylepšit...B*
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0