Autor Zpráva
Streamer
Profil
nolo to tu ale dost sa pomenilo peteroravec.net
klokyn
Profil
- dlhší text sa mi pre jeho slabý kontrast ťažko číta
- v portfóliu máš chybu - "logotzpov"
- menu patrí do <menu>, v tvojom prípade do <ul>
- v description máš: Osobné webdesignové portfio Petra Oravca
- nebolo by to o niečo použiteľnejšie, keby bol v menu hover?
- vypol som obrázky a okrem nich zmizlo aj menu + sa mi nezobrazil hlavný nadpis
- atd

Design: 7/10
art4web
Profil
Takže mne sa osobne nepáčia tie ornamenty. Akože motív ornamentov by sa tam hodil, ale tieto vyzerajú dosť amatérsky a pôsobia tak mohutne, spravil by som jemnejšie vzory.
V referenciách sú strašne maličké náhľady a nezobrazujú skutočný stav prác. Ukazujú na nejakú peknú fotku alebo element, ale nie na celkový design.
Ikonky ICQ a EMAIL v kontakte sú neohrabané a nehodia sa tam, radšej by som si vytvoril vlastné, ktoré by zapasovali do celkového designu webu.
Inak pekné :)
ešte som zabudol že na kód som nepozeral.
Lexter
Profil
Po grafické stránce se mi to líbí, ale už to tu bylo na hodnocení párkrát a přitom se jedná o ten samý a tentýž web se stále stejnými chybami.

Tedy že například bez obrázků jsem v trapu.
Mistr
Profil
Streamer
(1) Na titulní stránce vysvětluješ pojem XHTML takto Extensible Markup Language. Opravdu tomu tak je?
(2) Občas není písmo kontrastní vůči pozadí.
(3) Skoro mám dojem, že se v textu občas vyskytnou pravopisné chybky (předně chybějící čárky), ale protože neumím slovenskou gramatiku, nebudu Tě na ně upozorňovat.
(4) V MSIE 6 SP 2 svislé položky po najetí ukazovátka myšky mírně vertikálně cestují.
(5) Doplnil bych klikací logo.

Ovšem závěrem musím přiznat, že se mi navržený vzhled stránek vizuálně líbí.
dredie
Profil
Lexter
lol mam pocit ze ty obrazky tady resis jenom ty. Uprmine - kolik lidi znas s defaultne vypnutymi obrazky? ja osobne zadneho a uprimne receno az tak uplne nechapu, proc by si je mel kazdy vypinat :)
Lexter
Profil
dredie

Já si je vypínám, Yuhů si je vypíná. Pak asi dalších 5 mých přátel s pomalejším připojením. Je to jedno z pravidel přístupnosti. Když to nechápeš, tak smůla.

Kdyby si je nikdo nevypínal, nikdo neměl textový prohlížeč a další, nevznikaly by vychytávky jako skrytý text a další. Proč si myslíš, že když se dělá logo obrázkem, podšoupává se pod něj text?

Já nemluvím o tom, že si je KAŽDÝ vypíná, samozřejmě jen někdo. Abych uvedl další příklad, který tě snad usvědčí, tak mohu říct, že se obrázky z nějakého důvodu nenačtou. Chyba na straně serveru, špatná cesta k obrázkům. Pomalý net a vyprší připojení. Je toho víc, takže budu zírat jen na trochu textu bez navigace, bez loga. To ti v pořádku připadá? Mě tedy ne.

Další příklad:

Obrázky vložené jako img přímo do HTML by vždy měly nést nějakou informaci. Pokud nenesou a jsou jen prvkem designu, samozřejmě by měli být zapsány v CSS. Pokud se již z výše zmíněných důvodů obrázky nenačtou, pak je potřeba informaci předat jinak, tedy skrytý text, alt atd...

Studuj, pak něco povídej (google). Pak si tu můžeš lolikovat jak chceš.
Lexter
Profil
Dodatek:

Kdybych je dle tvého soudu neřešil já, tak by se vždy našel někdo jiný. Mno teda kromě tebe, páč na přístupnost asi dlabeš.
Streamer
Profil
tak to s tymi vypnutymi obrazkami som to ako tak vyriesil ze su sice bez textu (ale vzhladom na to ze su na boku tak by aj tak nebolo co vidiet) da sa na to klikat... fotku som si zamenil, menu dal do UL... este daco :-D

btw... je to graficke portfolio takze navstevnik bez obrazkov tam asi aj tak nebude mat co robit
Lexter
Profil
Streamer

Proti gustu žádný dišputát. K čemu mi jto je, že jsou klikatelné, když nevím, že klikatelné jsou :D. Píšeš tam, že ovládáš CSS a XHTML na 100%, tak to ukaž a dodej tam skrytý text. Bo to neumíš? :)

Další věc: Proč máš položku pro návrat domů nazvanou jako Home? Nadále bych doporučil pro vysvětlivky CSS a XHTML myšku s otazníkem. Lidi jsou na to zvyklý.
Streamer
Profil
to s tym IE6 co to tak chodi viem... ale zatial som bol lenivy to opravit
Lexter
Profil
Streamer

A mám ještě malý dotaz. Tvoje portfolio jsem tady viděl už nekolikrát a změny jsou minimální. Vypadá to skorem jako obyčejná reklama.
Streamer
Profil
oproti povodnej verzii mozno pre niekoho kto to videl par krat sa vela nezmenilo ale oproti povodnej sa to posunulo o dost k lepsiemu... hlavne hlavicka....Proti gustu žádný dišputát. K čemu mi jto je, že jsou klikatelné, když nevím, že klikatelné jsou :D. Píšeš tam, že ovládáš CSS a XHTML na 100%, tak to ukaž a dodej tam skrytý text. Bo to neumíš? :)

nejde o to ze to neviem.... vedel by som to vyriesit ale tym by mi vznikli ine neprijemnosti a dalsie prerabania a to kvoli par jednotlivcom ktorym nevladze (v dnesnej dobe) net asi robit nebudem.... no je tu vela grafiky a obrazkov... prave o nich to tam je takze tych par sa bude musiet uskromnit s obdlznickami ktore maju popisok.... hadam uz to uz niekoho napadne ze ... ;-)

mohol by som tie buttony nahradit obrazkami a hover riadit pomocou JS ale k comu... takto je obsah oddeleny od designu.... a toho sa budem drzat :-F
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0