Autor Zpráva
d-zones
Profil *
http://samuel.profitux.cz/

Zdravim,

ohodnote prosim tento fotoblog, v style kolko bodov z 10 by ste za to dali a
pripadne znizene body odovodnite.

Dakujem.
Lexter
Profil
1) Bez obrázků nevím kde jsem, protože zmizí logo, ale to je spíš ode mě jen pichlavá poznámka když jde o fotoblog :), ale i tak by to mělo být napraveno. Člověk má vypnuté obrázky a třeba ho text fotoblog v logu přiměje je zapnout.
2) Nepodtrhávej nic co není odkaz. Mateš tím uživatele.
3) Chybí mi hover odkazů, například v hlavičce. když tam není. Působí stránka až moc staticky a nudně. Taktéž to opět mate uživatele. Jsou zvyklý, když se s odkazem něco stane, pokud přes něj přejedou myškou.
4) Chybou je stále stejný titulek webu. Ač se proklikám jakkli do hloubky, pořád je stejný. To není dobré z hlediska SEO také je to dobré pro uživatele, kteří se do titulku dívají.
5) Odkaz va patičce klidně podtrhni. Nejlépe se totiž odkaz odliší a definuje právě podtržením. Uživatel hned pozná, že je to odkaz. Proto také nepodtrháváme nic co odkaz není.
6) Doplň si metatagy. Kvůli SEO, třeba google na to docela hází očko.
7) Text By Plogger! se dá "odangličtět" :D. Když už je to slovenská stránka, tak ať je slovenská se vším všudy.
8) Odstavce od sebe odděl mezerou. Vypadá to lépe a i se to čte lépe než souvislý text.
9) Podpisy spíše vídávám zarovnané napravo.

Tak snad to máš i s odůvodněním.

Verdikt:

Líbí se mi to :), takže asi 4/10 (Nic si z toho nedělej, já když dám 6/10, tak to už se musím jó válet v křečích ze skoro dokonalé stránky).
yderf
Profil
Vyzerá to na prvý pohľad celkom pekne. Potom som si otvoril kód - a vravím si fuj, kopa inline štýlov...ale čo to? veď "pneumatiky" som na stránke nevidel... -> dúfam, že si pochopil. Ak nie, tak neskrývaj reklamnú lištu, ktorú máš zobrazovať na freehostingu.

Teraz už len k stránke. Prvé mínus sú inline štýly - to je úplne nevhodná vec, pokiaľ na to nie je sakra dobrý dôvod. Nepáči sa mi logo, ale to je skôr subjektívne, takže nič mínus :-). Mínus 2 body za časté použitie tabuliek na miestach, kde skutočne nevidím ich význam (ani v kóde, ani v dizajne). A nakoniec, -1 za dosť slabú funkčnosť RSS - "New Photograph (no caption)" v <title> - to je dosť veľka chyba, pri každej fotke, ktorá príde cez RSS žiadny popis...a druhá vec, trošku ťažkopádny systém odkazov RSS - stále vedie odkaz na nejakú kategóriu, čo nie je jasne povedané, na hlavnej stránke dokonca vedie na prázdne RSS, čo je škoda (tu by malo byť globálne).

Takže celkovo, 6/10, nie je to strašné, na zobrazenie tvojich fotiek a tvorby určite stačí. Chyby ktoré som menoval, sú pravdepodobne spôsobené systémom, na ktorom beži fotoblog, no nie je to nič moc.

A mimochodom, v tých tri a pol riadkoch je dosť veľa preklepov, chýb a zlej typografie (napr. zátvorky sa píšu tak, ako píšem ja tieto, s medzerou okolo). To by sa oplatilo dať do poriadku.
EDIT: fíha, Lexter si všimol statický titulok, čo ja nie - to je tiež bod dole ;-).
Lexter
Profil
Lehce zaótéčkuju. V tom mám tohle fórum rád. Hlavy se složí dohromady a vznikne například kritika, která snad nic nevynechá :).
yderf
Profil
Lexter
jj :-)
Mistr
Profil
d-zones
K již uvedenému jen doplním:
(1) Na titulní stránce nemá, oproti zbylým dvěma, fotografie

žádný titulek. Myslím, že by i jí prospěl, ať to máš všude stejné.
(2) Vpravo v hlavičce máš dvě formulářová políčka (prvky SELECT a INPUT). Na první pohled by mohly v návštěvníkovi webu vzbudit dojem, že jejich ovládání spolu nějak souvisí, což ve skutečnosti není pravda. Zamysli se, prosím, ještě nad touto připomínkou.
(3) Symbol (c) v patičce by možá šlo udělat pomocí entity, ne?
(4) V logu webu

bych klidně háček nad písmenem "s" udělal.
Mistr
Profil
d-zones
kolko bodov z 10 by ste za to dali
Omlouvám se, ale toto hodnocení jsem nikde na tomto fóru nepoužil a neužiji ho ani nyní. Raději píši komentář slovy. Myslím, že to má vyšší vypovídací hodnotu i vyšší faktický přínos pro posuzovaného.
d-zones
Profil *
Dakujem Vam za vsetky pripomienky - s niektorymi absolutne suhlasim, niektore su sposobene systemom Plogger a to konkretne:

1.) RSS
2.) zbytocne vela tabuliek
3.) ine...

v tom sa mi velmi nechce "rypat", takze to necham tak.

Ostatne body som vyriesil, mozno este nie vsetky. Osobne som nepochopil bod:

1) Bez obrázků nevím kde jsem, protože zmizí logo, ale to je spíš ode mě jen pichlavá poznámka když jde o fotoblog :), ale i tak by to mělo být napraveno. Člověk má vypnuté obrázky a třeba ho text fotoblog v logu přiměje je zapnout.


Velmi ma potesilo, ze sa Vam stranka paci, totizto je to pri mojej tvorbe velmi povzbudive, nakolko som tak povediac "zaciatocnik", 16 rocny.

Dakujem este raz, stretneme sa pri kritike dalsieho mojho noveho projektu :)

d-zones
Lexter
Profil
d-zones

1) To znamená: Jsou uživatelé, kteří si vypínají zobrazování obrázků. Většinou kvůli pomalému připojení. Nebo jsou na cestách a jsou na GPRS či na mobilu. Nebo je problém na straně serveru, obrázky se z nějakého důvodu prostě nemusí načíst. To nyní nechme být.

Důležité je, že hlavní informaci o webu (název) je tedy potřeba předat jinak. Dělá se to například pomocí zástupného textu pomocí atributu alt="" v tagu <img>. Nebo se pod ten obrázek podšoupne skrytý text. Kde to přesně je nevím, ale najdeš to na http://www.wellstyled.com/ . Kolegové mě snad doplní.
Mistr
Profil
d-zones
Ve stránce http://samuel.profitux.cz/profil/ si doplň mezeru do spojení Meno apriezvisko. Krom toho si tam ještě oprav
(1) Z vnější strany závorek se dělá mezera.
(2) Z vnitřní strany závorek se nedělá mezera.
(3) V textu všetko, čo sa týka Umenia -> malé "u".
(4) Jména se píší velkámi počátečními písmeny: Veci, čo sa dejú(j.kirschner),
(5) Datum - píše se tečka i za měsícem: 23. 1 1991

P. S.: Co to je za hudební styl "blues kreslenie"?
dzones
Profil
Neviem ci ste pochopili, tato stranka nie je mojim fotoblogom, ale som ho spravil pre kamarata. Texty som mu dal napisat a som ich tak povediac neopravoval, to som nechal na nom, ale dakujem za pripomienky, spolu ich dodatocne opravime.

Google Analitics je mimochodom super!

Vcera som sa hral aj s Google AdSense, uz tam mam konto a vyzera to celkom fajn. Ale mam urcite vela nezodpovedanych otazok ohladom tom, ale to niekedy inokedy.

Zdravim Vas :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0