21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
Flip
prosil bych kritiku děkuji www.flipovo.info ;)
Taps
Na úvodní straně ti uskakuje reklama od googlu. Jinak se mi to docela líbí.
Railbot
Fotka v hlavičce paráda, možná větší by neškodila. Barevné, to mám rád. I když ubrat nějakou barvu by nebylo špatné, ať to zase není jak omalovánky.
Petr Tichý
Nezarovnával bych to do bloku.
Lexter
Tak já se do tebe pustím. Jsou to moc dobré stránky, tak si dovolím sprdnout každou maličkost :).

1) Jsem rád, že jsi odstranil ty siluety z patičky.
2) Nelíbí se mi form pro hledání. Pohraj si s ním ;).
3) Bez obrázků zmizí logo a nadpisy menu. Tedy nevím kde jsem a jsem v háji :).
4) Nelíbí se mi stylování nadpisů, přijdou mi takto lehce nevýrazné.
5) Nadpisy bych též decentně podtrhl nějakou hezkou linkou. Tím by se opticky oddělily jednoptlivé články, které mi nyní splývají. Myslím, že je záhodno o tom pouvažovat.
6) Když už máš v každém článku obrázek, taky bych je udělal klikací s odkazem na ten který článek. Mě osobně by to velmi vyhovovalo.
7) Používáš ICQ smajlíky v komentech. Jsou škaredí a nehodí se m tam.
8) Tklačítka pro formátování textu v komentářích. Stálo by za to je přebarvit. Mají též hover a to dost humpolácký, určitě bych ho zcela zrušil.
9) Nelíbí se mi použití patkového fontu v v nadpisech archivu. Což o to, on by tam možná mohl být, ale tak mrňavé patky se mi nechtějí číst.
10) Ten archiv bych lehce posunul zleva. Nevím jak kde, mám operu, ale je na navigaci dost nalepený.
11) Ve statistice blogu máš toplist jako pěst na oko, dej ho pryč, pro pohledy návštěvníků standartní statistiky RS2 plně postačí.
12) V sekci o autorovi bych uvítal hezké umělecky upravené foto ;).
13) Vůbec bych to celé lehce roztáhl a dal větší mezery mezi obsahem a sloupci.
14) Mapky (Ta část pod každým textem, jako je čtenost, předchozí text aj.) by chtěli trošku zpřehlednit.
15) Barvy mi nesednou, ale to je osobák.
16) Mám dneska trochu horší signálů a vykreslilo se mi tvé menu (vlevo) a čekal jsem na obsah. Je to sice taková třešnička na dortu, ale dát obsah v kódu hned pod hlavičku taky není zlé.

Spousta z toho, co jsem vypsal jsou nejspíše takové mé subjektivní názory, takže se jimi moc řídit nemusíš, ale je tam i prá chybek, které by myslím bylo dobré opravit. Třeba bez obrázkové zobrazení.

4/10

Dobrá práce ;)
mantisa
mně se tedy toto vůbec nelíbí, přijde mi to amaterské a odflaknuté, prostě to na mě tak celkově působí, sice nemám co konkretního vytknout, ale ...
Flip
děkuji všem za kritiku, zvláště Lexterovi, který si dal tu práci, vytknout detaily, které dělají web pěkným ;)
Lexter
s většinou s tebou souhlasím... nadpisy chystám víc zviditelnit, toplist půjde 100% pryč, řešení bez obrázků taky poladím.
Roztahovat to ale nechci, jelikož ještě respektuji rozlišení 800x600 :P

mantisa

smím vědět co je na tom tak amatérského a odfláknutého...? hold každý neumí dělat weby jak "standardní" šablony... <no flame>
Lexter
Není problém. Když vidím pěknou stránku, myslím, že stojí za to ji vypilovat ;).
Mistr
Flip
(1) V MSIE 6 SP 2 máš na titulní stránce Google reklamu až dole pod stránkou. To asi není záměr, ne?
(2) Ve stránce http://www.flipovo.info/index.php?text=11-flipovo-info-v-novem-kabate si oprav titulek u slůvka "prohlížeči" z Mozzila na správné Mozilla.
(3) V téže stránce, co je zmíněna v předchozím bodě, si v titulku u slovíčka "rozlišení" doplň na konec tečku, neb se jedná o zkratku od spojení a tak dále.
(4) Některé čárkovaně podrtžené výrazy nemají popisový titulek. Například slovo "freeware" ze stránky http://www.flipovo.info/index.php?text=12-obnoveny-galerie-fotek či "letmo" z článku http://www.flipovo.info/index.php?text=17-autoskola-halda-luck-xd
(5) Sekce "Archiv článků" má v hlavičce jinou fotografii než všechny ostatní ze sekce Navigace. To je záměr?
(6) Název dne se nepíše s velkým počátečním písmenem - viz http://www.flipovo.info/index.php?text=14-fotky-ze-skolniho-vyletu
(7) Za tečkou se dělá mezera - opět viz http://www.flipovo.info/index.php?text=14-fotky-ze-skolniho-vyletu
Flip
Mistr
Děkuji za podrobný typografický audit...
tu reklamu opravím, nevšiml jsem si toho ;)
V Archív článků je jiná fotka v hlavičce záměrně... chystám udělat ještě pár jiných fotek do různých sekcí...
Lexter
Možná bych se ještě podíval na velikost "mapek" pod každým článkem.
Flip
co je to mapka ? ;) myslíš tím jako ( <<< předchozí následující >>>) ??
Lexter
Jj to jsou ty odkazy na pokračování, počty komentářů a další. No prostě to co je pod každým textem. Já tomu tak už holt říkám :).
souki
Flip
V Archív článků je jiná fotka v hlavičce záměrně... chystám udělat ještě pár jiných fotek do různých sekcí...
V tom případě bych hlavičku rozdělil na 2 obrázky. Přijde mi zbytečné, aby se logo načítalo pokaždé.
Ale jinak moc pěkné :)
Flip
souki
děkuji ;) no přemýšlel jsem nad tím, a až budu dělat fotky do dalších sekcí, tak to "rozkrájím" ...
jinak se souki omlouvám, že jsem nešel k vám na http://www.glosuje.eu ,ale chtěl jsem mít jakousi 100% správu systému... ;) a chtěl jsem si zkusit přestylovat RS2, abych s tím měl nějaké zkušenosti...
souki
Flip
V pohodě :o) Stejně glosuje jede v betaverzi. Doufám, že tak za 2 týdny by mohla jet úplně nová verze. A to bude teprve nářez ;)
Flip
souki
Tanushka se jistě těší ;)
Str4wberry
1) Pro logo chybí alternativní text.
2) Navigace a kategorie zmizí při vypnutí obrázků.
3) Vyhoď ty texy formát butónky a ty otřesné smajlíky, které jsou pod formulářem.
4) Google reklama se mi zdá zbytečně přilepená k obsahu — možná to barevně odlišit. Navíc by možná stačila jen v jednom sloupci, nemyslíš?
5) Proč jsou texty ««« Předchozí text: Jart skateboards! Volba na léto ;) tak malé? A vůbec, nestačila by ta šipka jedna?
6) Adam Marčan</a> - osobní blog — Adam Marčan &ndash; osobní blog. Totéž i v <title> a i jinde.
7) Odkaz (nadpis článku) by mohl být výraznější, případně vycentrovaný. Podobně jako jsou nadpisy v sekci Oblíbené weby apod.
8) Zvolil bych jinou favicon než těch pět pruhů.
9) Tlačítko OK se mi k odeslání hledacího formuláře moc nezdá.
10) Statistiky blogu — není to trochu zbytečné v hlavní navigaci?
11) Kód je trochu prasácký, ale to asi spíš vychází z úprav již „prasáckého“ kódu RS2.

Jinak design působí celkem originálně a příjemně.
Hodnocení: 5,5/10
Flip
Str4wberry
děkuji za hodnocení, o nedostatcích vím a zapracuji na nich ;)
tajny spion
Kolem ty pizzy (obrazku) je naschval svetlejsi ruzova (cervena) nez jinde?
Flip
jo, aby neřvala moc do očí... ;)
tajny spion
Tam dej treba cernou nebo border: dashed; proste to vyzkouset.
Nick_007
Profil *
No tak anketa nic moc, cekal bych od etbe vlastni tvorbu :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0