Autor Zpráva
klokyn
Profil
Zdravým všetkých diskutujúcich a kritikov,

potreboval by som zhodnotiť stránky privátu Bruchter, ktoré sa onedlho presunú na vlastnú adresu. Napíšte mi aspoň, či sa Vám to páči, alebo nie. Niektoré Vaše reakcie by som totiž chcel posunúť aj klientovi.

Ďakujem.
habendorf
Profil
Je to hodně jednoduchý, což ale není na škodu.

Při ++písma utíká menu. Velký ampersand v menu bych nahradil malým a nebo ještě lépe "a", půlka lidí neví co to je.

Koukám že lepítka prožívají jakýsi boom.
yderf
Profil
Páčiť sa mi to páči. Väčší problém je, že po zväčšení písma na 150% odíde kontak&mapa preč. Ďalšia vec - pusti editor a daj find and replace <b za <strong ;-). Ináč pekná práca.

btw. <style type="text/nieco"> body { font-size: 85% } </style> je akože hack pre explorer? sú aj rozumnejšie, napr. podmienené komentáre ;-)
klokyn
Profil
habendorf
Ďakujem. Za ampersand zrejme dosadím "a", bude to lepšie. Za lepítka pravdepodobne môže Lexter :-).

yderf
B aj STRONG mám inak naštýlované, preto sa tam vyskytujú obe. Inak môj osobný názor je, že to nie je až taký veľký prehrešok, ak vôbec je :).

<style type="text/nieco"> - Je to hack pre operu, štandardne mi zmenšuje písmo - nie som príliš dobrý kóder, tak som to zatiaľ vyriešil takto. A inak ďakujem.

Záležitosť so zväčšením písma ešte budem riešiť....
habendorf
Profil
Zkus dát html{ font-size: 102% } a vyhodit to pro tu Operu. S tou hodnotou trochu laboruj.
Lexter
Profil
klokyn

Koukám, že jsi to spíše chtěl stylizovat jako klasickou izolepu. v tom případě se místo béžové použije bílá barva, nevrhá se stín a pokud tak daleko menší a pro přilepované části se používá jiný brush. Třeba ze sady Vet Media Brushes. ;)

+ se krytí dává asi na 30%, nejlépe to pak vynikne na tmavším pozadí.
yderf
Profil
klokyn
Aha, už si spomínam, písala o tom Sue..

Ináč, podľa mňa je to tiež malý prehrešok, no zbytočný - ak nepoužívaš nikde inde napr. <em>, tak rozdielne oštýluj (to je slovo!) tie a používaj ich takto: ak dôležítejší význam - <strong>, ak menej dôležitý - <em>. Pozerám, že Strict, tam by som radšej <b> nepoužil. Sémantika bude lepšia ;-)
Mistr
Profil
klokyn
(1) Odkazy z posledního řádku nad patičkou na titulní stránky vedou na neexistující stránky.
(2) Ve Fotogalerii se nenačítají obrázky, ale o tom zřejmě víš.
(3) Píše se na Slovensku bowlingová dráha boulingová dráha (je to ze stránky Informácie o ubytovaní)? Nevím. My, v Čechách, bychom to asi psali anglicky. Alespoň tedy já.
(4) V textu stránky Informácie o ubytovaní krom jiného píšeš (..) vlakové (200 metrov od chalupy) aj autobusové spojenie (100 metrov od chalupy). Nic proti, ale v tu chvíli mě napadne, že se chalupa nachází v blízkosti železničního nádraží a nějakého průtahu obcí, na kterém bude ta autobusová zastávka. A proto tam bude asi dost hluk a randál. Jenže já svou dovolenou chci trávit v klidu, takže proto na inzerovanou chalupu nepojedu.
quinux
Profil
klokyn
Líbí se mi to a v podstatě vše již bylo řečeno výše. Jak psal Mistr fotogalerie moc nefunguje, ale možná to je úmysl - chcete to vvidět? Přijeďte :-D Jinak bych si tam dokázal představit lightbox, myslím, že by se do té galerie hodil ;o)
klokyn
Profil
habendorf
Nech laborujem, ako laborujem, Opera stále písmo podstatne zmenšuje. O tomto probléme si budem musieť niečo naštudovať...

Lexter
Ďakujem za info, aj keď lepiacu pásku som robil viac-menej podľa seba a na tvojom portáli som návod iba zahliadol. V hlavičke som ten obrázok len chcel prelepiť, neuvažoval som príliš nad tým, ako to urobím - proste som to urobil a podľa mňa to nevyzerá zle :-)

yderf
Sémantika taktiež tvrdí, že <b> sa používa tam, kde chcem mať text tučný, ale nechcem ho významovo zvýrazniť. Kvôli tomu, aby nadpis vyzeral lepšie, stučnil som niektoré slová - samozrejme pomocou <b> ;-)

Mimochodom, čo sa týka vyhľadávačov, Jill Whalen tvrdí o B respektíve STRONG ako faktoroch SEO optimalizácie toto: Nikdy jsem neviděla žádný důkaz, který by dokládal, že toto vůbec je jeden z faktorů. Takže má vôbec zmysel tag <strong> používať? Ale to už je OT :).

Mistr
Prvé tri body opravené, ten štvrtý budem musieť konzultovať s klientom. Ďakujem.

quinux
Áno, mohol to byť strategický ťah, ale stalo sa len to, že pri uploade webu sa prípona .jpg zmenila na .JPG :)

Všetkým diskutujúcim ďakujem za vecné pripomienky. Samozrejme, stále očakávam ďalšie ;-).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0