Autor Zpráva
TIP
Profil
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Názor na můj Flash.

Můj úplně první obrázek ve flashi

Co na to říkáte?

Manq
Profil
na to, že je to první, tak je to celkem pěkné. Akorát s nosem si zkus trochu pohrát :-)
dredie
Profil
TIP
proc delas obrazky zrovna ve flashi? Neni to nejstastnejsi volba (a pokud nepouzvas CS3 tak bych rekl ze vylozene spatna, to i fireworks maji lepsi vektorove nastroje nez flash ;)
rednek
Profil
dredie

mno, ked chces vo flashi aj frame-by-frame animovat, tak je to dost zdlhave vsetko kreslit externe, kor ked este aj tam treba priesvitny papier pouzivat
rednek
Profil
TIP

a k tomu obrazku, ak to budes chciet aj animovat tak je to ok. ale ak budes kreslit obrazky tak to urcite zrob detailnejsie, vyskusaj pridat tiene, background + zvysok tela. Este aj tematika obrazka sa mi nepaci ^^
dredie
Profil
rednek
nemusis vsechno externe kreslit, grafika z illustratoru se importovat v layerech, takze je muzes animovat stejne jakobys to krelil primo ve falshi, akorat mas k dispozici lepsi nastroje. A to se ani nezminuju o tom, ze jsou lepsi tooly na animaci pro flash nez je samotny flash :)
rednek
Profil
o'rly?

teraz si ma zaujal ;p
idem v blizkej buducnosti prejst na flash CS3, som ocul ze tam su tie nastroje z ilustratoru prevzate...
ale, ak su tu predsa tooly v ktorych to celkovo pojde lepsie (hlavne to animovanie ma zaujalo, akoze ja som trpezlivi clovek ale trochu mi to sklesne ked si po celovecernej praci z pocitom dobre vykonanej prace pozrem co som tak usilovne kreslil a zistim ze to ma cele 6 sekund) tak sa o nich urcite zmin :)

pozorne ta ocuvam :D

edited: d. si zabudol pripisat na koniec postu ^^
dredie
Profil
rednek

jo no obcas mi to d. vypadne :D

Nicmene k tem animacnim toolum - je tu jeden program, ktery se jmenuje Adobe After Effects - podle me jeden z nejlepsich programu pro tvorbu 2D animaci a urcitych specialnich efektu k filmum ci reklamam. Co se tyce ovladani, tak bych ten program oznacil jako ten s nejpropracovanejsim interfacem, ktery kdy adobe vydalo (a to uz jsem jich par odzkousel :). Rozhodne se na to mrkni. Ja delam zatim ve verzi 7.0 Pro (o jednu generaci nizsi nez momentalne nejaktualnejsi CS3), tam je integrace s falshem jeste dost slozita (pokud chces vse animovat pouze v AE, tak musis pouzivat flash video, jinak musis jeste dodelavat ve flashi), nicmene co jsem cetl o CS3 tak tam je to na mnohem vyssi urovni a navic do AE pribyli klasicke shape tweeny, coz dava tomu programu vsechny animacni schopnosti flashe 10x propracovaneji a jeste asi 10x tolik navic :).

Jinak co se tyce flashe a illustratoru, je pravda ze nova verze flashe ma stejne tooly jako illustrator, nicmene jeste jsem to nevidel v akci a jsem lehce skepticky, jelikoz co se tyce Flashe 8 a illustratoru CS2, tak spousta kreseb delanych v illustratoru flash totalne zmrsil. Ale myslim ze tohle uz by snad mohlo byt osetrene.

Jinak adobe dle meho pomalu smeruje k tomu ze k flashovym animacnim a kreslicim toolum budou 100% kompatabilni lepsi nastroje v podobe specializovanych programu. Tudiz stoji za to si je pocheckovat ;)

tak a ted to co zapominam:

d.
rednek
Profil
thx, len imho dost imba ze budu robit programi ktore budu lepsie ako flash ale flash bude pre ne potrebny, namiesto toho aby rovno upgradli flash TT

R.

( xD )
dredie
Profil
rednek
no jednak by se to asi do falshe vsechno neveslo, ale i kdyby... 3 programy jsou drazsi nez jeden program :) A v pripade ze by flash pak odpovidal i cenove, nikdo by na nej nemel. To je jakobys chtel mit lod, auto a leradlo dohromady za cenu jednoho :-D

d.
rednek
Profil
dredie
hmm to je pravda, ale zase ten program ma kopec inych veci ktore ja zase vyuzit nemusim. Keby to radsej urobili ako patch alebo datadisk, proste pridavok a bude tam len tak vec na flash v cene flashu, a nie aj interaktivita z Photoshopom a 3DsMax a podobne...

R.
dredie
Profil
rednek
zase musis brat v potaz to ze program ma nejake jadro a to je stavene na urcite ukony, tezko si dovedu predstavit program kde by formou plug-inu mohlo byt uplne vsechno....

d.
mariett44
Profil
niekoho mi to pripomina:)
...
Profil *
Eminem?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0