Autor Zpráva
Ivet
Profil
Prosím o kritiku návrhu redesignu pro keramickou dílnu kamaráda.
Zatím zhotovena pouze úvodní stránka, součástí prezentace budou i četné fotogalerie.

Předem díky
Madenio
Profil
Velmi pekne a uhladne, trosku mozno zmensi ten header, lebo je velmi vysoky a tu farbu, ktorou robis nadpisy (taka bleda hneda), daj ju trosku tmavsiu a nedavaj ju do kurziv. Inak je to super. A aj v tom menu v tom hoveri to daj radsej boldom.
Madenio
Profil
a este jedna vec - vycentruj to, lebo je to trosku narazene do lava
yderf
Profil
Krásne a veľmi dobre použiteľné. Kód podobne - výborný.
dracek
Profil
to menu by mozna chtelo bilé pozadi :-)
Taps
Profil
Je to velmi pěkně graficky zpracované. Akorát mi nějak nefungují odkazy, píše mi to že stránka není dostupná.
MiSHAK
Profil
Tleskám fakt pěkné
Dero
Profil
Grafika:

1 | Text "Nabídka", který je nadpisem pravého sloupce, by si zasloužil být v tom sloupci, ne v hlavičce, kde narušuje leitmotiv.
2 | Odkazy mají malý kontrast vůči pozadí. Především v patičce a pravém sloupci. Stejně tak aktuální sekce v pravém sloupci.

Kód:

1 | Prvky IMG by měly mít přednastavenou výšku a šířku (atributy width a height), pomůže to layoutu při načítání.
2 | Patička by měla být v kódu na posledním místě, není to problém. Ani s vycentrováním na obsah.
3 | Chybí specifikace výchozího skriptovacího jazyku, přestože používáš metody JS: http://www.w3.org/TR/html4/interact/scripts.html#h-18.2.2.1
4 | Title výchozího stylopisu klidně může obsahovat diakritiku.
5 | V kódu je několik prázdných spanů bez účelu.
6 | U IR pro H3 "Kontakt" chybí u spanu atribut title, takto nemá sémantický význam, přitom v grafickém ztvárnění ho bezesporu má.
7 | U contentu se dá jeden DIV bez problémů odstranit.
8 | Prázdný href u odkazu loga je chyba. Pro odkaz na úvodní stránku bych raději použil "/".
9 | Jaký je účel prvku .line?

Typografie, jazyk a styl:

1 | Chybí pevné mezery za jednopísmennými předložkami
2 | "10 let", "PÁ 17.00 - 20.00", "Copyright © 2006", "+420 373 313 027", "331 63" atd. atp. - taktéž chybí pevné mezery
3 | "17.00 - 20.00" - hodí se použít – místo spojovníku. To samé ještě někde v textu.
4 | "george.tom@ tiscali.cz" - nadbytečná mezera, překlep, totéž v mailto
5 | "Vzniká točením na kruhu z klasické či jiné keramické hlíny." - ten kruh je z hlíny?
6 | "Věnuji se drátování a obplétání provazy keramiky vlastní i cizí výroby, i žádanému drátování lahví vína, či sklenic." -> "Věnuji se obplétání provazy a drátování keramiky vlastní i cizí výroby i žádanému drátování lahví vína, či sklenic." (chápu, výraz "obplétání provazy je kvůli onpage SEO, nebudu doporučovat vypustit slovo "provazy")
7 | "V případě zájmu o zprostředkování prodeje kontaktujte mne, prosím, pomocí kontaktního formuláře." -> "V případě zájmu o zprostředkování prodeje mne, prosím, kontaktujte pomocí formuláře."

Přístupnost a použitelnost:

1 | Bez zapnutého JavaScriptu nefunguje tlačítko "Tisk"
2 | Už výše zmíněné kontrasty odkazů
3 | Rámeček <Keramika "U zvonečku Nicky" ...> neobsahuje uzavřenou výpověď, ale je kontextuální. Lidé takové prvky často čtou bez kontextu. Uzavřete výpověď například následujícím způsobem <Prezentovanou keramiku můžete zakoupit v obchodě Keramika "U zvonečku Nicky" ...>

Resumé

Výborně provedený, vysoce přístupný a použitelný web s poutavým grafickým ztvárněním vystavěný na pevném a propracovaním zdrojovém kódu. Trochu péče si zaslouží texty na stránkách. Celkové hodnocení 8/10.

Prosím, kontaktujte mne, až bude tento web v ostrém provozu, rád bych jej kandidoval do Moderního webu.
sTeeVe
Profil
Po derovi nemám co dodat, snad jen to, že ze subjektivního hlediska se mi nelíbí patkový font s malou velikostí a s nastaveným uppercase... (v patičce)
Lexter
Profil
Velmi pěkné ;)

Ale udělal bych klikací celou hlavičku.
saminho
Profil
very good
Vladosik
Profil
Skoda, ze se Ivet nikdy nevyjadri k nasim nazorum.
Lexter
Profil
Ale jsem rád, že tu dává na zhodnocení své výtvory. Je mi pak jasné, že na sobě musím ještě opravdu hodně pracovat a být prostě lepší a lepší :).

Za to díky Ivet ;).
Dero
Profil
Skoda, ze se Ivet nikdy nevyjadri k nasim nazorum.

To není pravda, mně většinou odepisuje. Chce to jen trpělivost, ne každý je přilepený na diskusi a sleduje každý jednotlivý názor.
Vladosik
Profil
Ano, samozrejme, to ja take.
Zapomnel jsem se vyjadrit k navrhu. Hrozne se mi to libi, ikdyz mi to cele neco pripomina, myslim ze nejaky pokus od Lextera a mozna neco uplne jineho, ale neco urcite.
Nelibi se mi prvni pismeno N v nazvu Nečtínská keramika, nelíbí se mi přilepení textu "Nabídka" na spodní linku, dal bych to zřejmě až pod hlavičku. A nelíbí se mi ta ozdůbka pod oddělující hlavičku a obsahovou část, navíc je divně rozostřená. Stejně tak bych uvítal ostřejší obrázek v hlavičce.
Jinak skvělé a opět vysoko 8/10.
Vladosik
Profil
To není pravda, mně většinou odepisuje. Chce to jen trpělivost, ne každý je přilepený na diskusi a sleduje každý jednotlivý názor.
To je pravda, omlouvam se. Az nyni pri kontrole jsem si toho vsiml, ze skutecne reaguje az hromadne. Moje chyba:-(
oogi
Profil
Vcelku pěkné, ale nelíbí se mi použitý font, kterým je vytvořen nápis Nabídka nad menu (ačkoliv asi souvisí s logem webu) a ještě bych ztmavil tu barvu použitou u elementů h3.
Ivet
Profil
Díky všem za kritiku i tak kladné hodnocení.

Většina chyb, především špatné kontrasty opravena.
Zbytek udělám až po návratu z nemocnice.

Děkuju všem za čas trávený při hodnocení, všechny Vaše názory jsou cenné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0