« 1 2 »
Autor Zpráva
aleš
Profil *
http://alesjungmann.com
Mistr
Profil
aleš
(1) Stránky se poměrně dlouho načítají.
(2) Název právě prohlížené sekce se objevuje vpravo od nápisu Aleš Jungmann QEP Photographer. Na první pohled ovšem vypadá jako další položka menu. Zkus se nad tím, prosím, ještě zamyslet.
tozi
Profil
Vedel by som si to predstaviť aj bez flash-u,s peknou ľahkou grafikou.Toto sa mi zdá veľmi chudobné či už graficky alebo obsahovo+sa dlho načítava či už stránka alebo aj samotné fotky.

moje hodnotenie 1/10 za snahu a flash :/
Keilew
Profil
Bez Fleše si nevrznu. 0/10...
Romanticka
Profil
Fotky jsou krasny, ale taky bych to radsi bez flashe. Ty fotky se fakt dlouho nacitaji a to mame 4GB pripojeni
aleš
Profil *
o delším načítání vím, dlouho jsem ladil komprimaci, nakonec jsem raději nedodržel doporučenou velikost, na téhle stránce jde především o fotky a snažil jsem se o čisté bez komprimačních bordelů a to v kombinaci s velikostí až 92Obodů rychlosti nepřidá
dříve jsem měl na starém webu z roku 2000 naopak fotky mrňavé a překomprimované, poplatné tehdejší rychlosti připojení...věděl jsem, že tak už NE

2Keilew
bez Fleše si nevrzneš ? zkusil jsi už vyhledat odbornou pomoc? to překonáš, je to jen o psychice, musíš si víc důvěřovat...
habendorf
Profil
bez Fleše si nevrzneš ? zkusil jsi už vyhledat odbornou pomoc? to překonáš, je to jen o psychice, musíš si víc důvěřovat...

Snažíš se zesměšnit někoho, kdo poukazuje na nepřístupnost tvých stránek. Měl by ses asi zamyslet.
art4web
Profil
S tým flashom to neber vážne. K fotografovi sa hodí jedine flash stránka, pridá na celkovej "image". Okrem toho každý normálny človek má nainštalovaný nejaký z najnovších verzií flash playera, takže s tým by nebol problém.
Web asi nieje tvoja práca. Kedže je vytvorený pomocou liveBooks. čo by si tam chcel teda hodnotit?
aleš
Profil *
2 habendorf
bez Fleše si nevrzneš, sorry, neudržel jsem se

2 art4web
ano, neprogramoval jsem to, neumím to, proto jsem koupil liveBooks...dělal jsem si design, ten mě zajímá
Keilew
Profil
Okrem toho každý normálny človek má nainštalovaný nejaký z najnovších verzií flash playera, takže s tým by nebol problém.
:-)) Nejsem normální! Konečně potvrzeno!

Flash mám osobně zamordovanej jak prohlížečem, tak proxynou, protože proč? Protože reklamy...

Na Aleše nereaguju.
art4web
Profil
Keilew
Normálnym človekom som myslel bežného uživeteľa internetu. To, že si niekto zakáže flash je jeho problém (potom nech sa nesťažuje že nič nevidí :). Síce nevidí reklamy, ale prichádza o viac.
art4web
Profil
Ešte aby som ohodnotil ten design. Páči sa mi to, pre fotografa je to super, asi nemám čo vytknúť, len sa mi nepáči že hlavný "engine" nieje tvoj.
Lexter
Profil
Černý obélník a nic víc. Flashové efekty zcela minimální. Já jen přemýšlím, k čemu tam ten flash je. Moc se mi to nelíbí. Je to takové "suché".
Keilew
Profil
art4web
O co například? Není můj problém, že autor webu neví zhola nic o přístupnosti...
art4web
Profil
Keilew
Napríklad o pekné web stránky??? Autor možno nevie nič o prístupnosti ale myslím si, že typ návštevníkov ktorý budú smerovať na jeho internetovú stránku nemá zakázene flash-e. To robí možno len 5% ľudí. Myslíž že autora v tomto prípade trápi nejaká prístupnosť? Netrápi a ani nemusí. Môže sa na tých 5% ľudí vykašlať. Tí tam nejdú preto aby si prezreli jeho práce.
Keilew
Profil
art4web

No jestli jsem pochopil, tak autor je fotograf. Ty si myslíš, že zdejší web designéři by kupříkladu nechtěli nafotit pro svůj web fotky takovýmto člověkem? Ale než se s... s Flešem, kliknu o položku níž (v Googlu).
Nejlepší zákazník může být právě z těch 5% a za to cos napsal by sis měl nafackovat. Přístupnost je o nepohrdání.

Ještě maličkost. Šéf firmy, pro kterou teď dělám, má Win98 a IE5.5. A je mu to naprosto ukradený, hlavně když to funguje. Jeho náplní práce není obden updatovat prohlížeče, systém, flash, ale vydělávat peníze. Takže já se musím vynasnažit, aby i on viděl v tom svým IE5.5 celý web tak, jak má. A o tom to přesně je. Všichni z horních 10.000 NEMAJ namakaný počítače, jak si někteří zdejší chytrolíní myslí. A pokud opovrhuješ 5%, kolik z nich může bejt právě těch nejbohatších zákazníků?
Ale dost už nebo mě zase nařknou, že flejmuju, přičemž teď jsem v tom úplně nevinně:-)
habendorf
Profil
aleš: Tady nejde o to, že by tam Flash být neměl. Jde o to, že by tam měla být alternativa pro uživatele bez Flashe. Klidně primitivní, ale přístupná.

2 habendorf
bez Fleše si nevrzneš, sorry, neudržel jsem se

Já třeba Flash mám. Jen mi vadí, když na dobrou radu reaguješ jak fracek.
aleš
Profil *
"když na dobrou radu reaguješ jak fracek"
nevím, nadsázka, vtip (možná trapný)....hoši, mám pocit, že se berete nějak moc vážně


přístupnost a pohrdání, šéf s 98
samozřejmě že jsem to zvažoval, nakonec jde v důsledku o potencionální peníze, ale
moji zákazníci a cílová skupina jsou většinou architekti nebo časopisy nebo něco s reklamou, ti všichni mají fleš jako denní chleba
a ten šéf s 98, no firmy pro které občas fotím mimo výše uvedenou skupinu mají většinou něco jako marketingové oddělení a šéfa s 98 to do detailů zpravidla nezajímá...možná je to ovšem jen můj tragický omyl (že tvého pana šéfa uctivě pozdravuju, můžu poslat pdf)

...podle statistik mám návštěvu 1% Linux 30-40% MacOS, zbytek XP, 2OOO, ...98 a 95 méně než linux a to i na původním starém neflešovém webu

a i kdybych chtěl paralelně neflešovou vrstvu, stejně to nejde, aplikace to neumí, je tam jenom textová vrstva kvůli vyhledávačům
LB je vlastně jenom specializovaná aplikace na tvorbu a správu fotografických portfolií, nic víc a nic míň
Keilew
Profil
No jo, tak to sem ale pak nemůžeš dávat a nečekat, že tě za to někdo nesepse, protože sem dávaj lidi k hodnocení většinou vlastní věci a v nich lze takřka vše změnit. Proto taky ta tvrdá osvěta s přístupností.
aleš
Profil *
né, tady to nic není, než jsem web udělal, snažil jsem se sjíždět všechny stránky o tvorbě webů, takže stejnou věc jsem nedávno absolvoval i na jaknaweb.com - tam je ortodoxních flešových odpíračů mnohem víc

zajímají mě jakékoliv názory, konečně proto je tu odkaz
čenda
Profil *
(2) Název právě prohlížené sekce se objevuje vpravo od nápisu Aleš Jungmann QEP Photographer. Na první pohled ovšem vypadá jako další položka menu. Zkus se nad tím, prosím, ještě zamyslet.

myslim, ze to je dobre ... funguje to misto home a naopak to je podle me moc dobre vyreseny :)
Kamil V
Profil
ale
moji zákazníci a cílová skupina jsou většinou architekti nebo časopisy nebo něco s reklamou


a jak tě nandou? myslím, že nejen někteří uživatelé si nevrznou, nevrzne si ani Google
aleš
Profil *
2 Kamil V
a proč by ne? web je indexován na úrovni popisků u každé fotografie

zkus zagůglovat "architectural photographer + prague nebo czech republic nebo czech" a uvidíš sám
Lexter
Profil
aleš

Už se třesu, jak někdo vyhledává tenhle řetězec :D. Kolik ti dalo práce ty slova najít? :D
aleš
Profil *
pokud někdo chce ze zahraničí najít fotografa architektury v ČR, logicky použije právě TOTO, nebo místo photographer variantu photography, výsledky jsou stejné

to je cíl webu, o to mi jde, proto je pouze v angličtině, proto jsem utrácel za LB
časem udělám i český web s českou doménou, není to zatím pro mě priorita
Petr Tichý
Profil
To vyhledávání není vůbec nereálné. Běžný dotaz a optimalizace dobrá. (alespoň v googlu jsme to zkoušel)
Keilew
Profil
Zkus vyhledat "kvalitní web" a podívej se na poslední odkaz na první stránce;-) A to mám PG pouhý 2.
aleš
Profil *
2 Keilew
tak to gratuluji, jenom mi uniká souvislost :-)
dredie
Profil
Ach ten krasny flame :)

Keilew
Takže já se musím vynasnažit, aby i on viděl v tom svým IE5.5 celý web tak, jak má.
kdyz mu ten flash vypnes, tak je jasne, ze n nic neuvidi. Jde o to, ze by ho sam asi ani nevypl ;)

A pokud opovrhuješ 5%, kolik z nich může bejt právě těch nejbohatších zákazníků?
ty snad umis delat weby, ktere zaujmou 100% navstevniku? Ty jsi ten buh? Ja myslel ze jedno ze zakladnich pravidel webdesignu je "nikdy se nezavdecis kazdemu". Ale pokud budu pouzivt tvou logiku - kolik % lidi odejde z webu, ktery neni flashovy, protoze jim pripada nevychytany? 5%? Kolik z nich bude tech nejbohatsich zakazniku?

d.
art4web
Profil
dredie
úplny súhlas :)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0