Autor Zpráva
oogi
Profil
Prosím o zhodnocení.
Obrázek JPG

P.S. omlouvám se za vyhlazený text, ale nějak mi to nejde jinak vyexportovat.
dredie
Profil
Muj nazor - barvy celkem ujdou, mozna ta zluta by mohla byt mene zluta (desaturace+snizeni brightness), to sede zverstvo kolem bych odstranil a roztahl cernou listu az ke krajum (to samozrejme vyzaduje plovouci layout). Jde videt, ze se zlepsujes, nicmene tematicky je to hodne mimo (souvislost flory a webdesignu mi trochu unika). Jo a jeste jsem moc nepochopil tu cernou listicku vedle menu, vypada to skoro jako scrollbar, podle me trochu matouci. Odkazy musi byt za kazdou cenu podtrzeny? Sice se to asi spravne ma, ale nelibi se mi to :)

d.
tomas657
Profil *
Zaujímavé, trochu mi vadí ten strom v hlavičke, ale inak môže byť...
Taps
Profil
Já bych tam taky nedával tu lištičku, která je pod hlavičkou
Lexter
Profil
Je to to stejné, co jsi tu dával naposledy, jen jsi to jinak obarvil. Stále používáš vyhlazené písmo do návrhů. atd...
tozi
Profil
keď už tam je odraz (či čo to je) toho stromu a trávy tak tam daj odraz aj toho človiečika ;)
Lexter
Profil
oogi

Já bych ti zkusil dát pár všeobecných rad, doufám, že ti aspoň trochu pomohou.

1) Jak už jsem říkal, asi pod 15 px písmo v návrzích nevyhlazuj. Na web se ti vyhladí pouze větší velikosti fontů.
2) Ukazuj v návrhu, jak by vypadal <strong>, jak odkaz v obsahu, jak jeho hover, třeba i jak citace, jak seznam, jak ukázka kódu, prostě vše co by se mohlo na stránkách ukázat.
3) Ukládej návrhu vždy ve zcela neztrátovém formátu. Například v PNG a nijak to nemusíš optimalizovat. Tady je nám fuk, jak je návrh velký, ale pro správné hodnocení je záhodno, aby byl v plné kvalitě. Můj poslední nvrh měl i s backgroundem silně přes 1 MB a nikdo mě za to nepeskoval :).
4) Experimentuj i s patkovými fonty a to zvláště v nadpisech. Pokud je použiješ správně, působí to více než elegantně ;).
5) Zkus se podívat na nějaké články o typografii, mě osobně to velmi pomohlo.
6) Vytvářej si drobnou grafiku. Různé šipky, odrážky, ikonky atd.. a zapracuj je do návrhu. Přidáš tím na členitosti a pokud na tom zapracuješ i na přehlednosti.
7) Čti tutoriály na grafiku. Je to občas docela zajímavé počtení. Já osobně je moc nečtu, zatím jsem přečetl asi 5 návodů, které mě zaujaly a většinou se týkaly uměleckých obrázků, kde stále ještě zadrhávám.
8) Webdesign není o tom, že někam naskládáš pár brushů, jak je to poznat z obrázku.
9) Dávej si pozor na kotrast. Zrovna aktivní položka tvého menu mi zrovna dává najedvo, že si ji snad ani nemám číst :).
10) Dávej návrhy do html, tak jak ti ukážu například zde: http://data.ljt.cz/navrhy/oogi/ . daleko lépe se pak hodnotí, když vidím, jak to asi bude ve finále vypadat.

Tak snad ti těchto pár dobře míněných rad pomohlo a budu se těšit na tvé další návrhy ;).
Lexter
Profil
Dodatek: Pokud chceš, klidně mě kontaktuj. Můžeme to spolu ještě více probrat ;).
marvas
Profil
Lexter
Pekné rady... Myslím, že ich využijú viacerí. Možno by bolo dobré z nich spraviť článok...
Lexter
Profil
marvas

I kdybych je rozvedl na deset stran, nikdo by si je nečetl, i kdyby byly dané v tomto tématu na vývěsce :D. pardon za OT.
oogi
Profil
dredie
Nemyslím, že by podtržení nějak kazilo celkový vzhled. Ten "jakobyscrollbar" je způsoben špatným vyexportováním.
Zahradnik má vyjadřovat něco ve stylu "postarám se o vaši prezentaci :) ", ale možná ho předělám na jinou profesi.
tozi
Jsou to kořeny. Člověk kořeny nemá.
Lexter
Je to jinak obarvené, není to už roztažené přes celou šířku, přibyly šedé pruhy + pruh v hlavičce + zahradník ... myslím že změny jsou celkem značné...

Jinak díky za vyčerpávající seznam rad.
1) text se mi bohužel nedaří vyexportovat nevyhlazený, nemůžu to v Corelu najít, jak to změnit...
8) mně stačí když to dobře vypadá, je mi jedno jakou technikou to splácám dohromady, možná se ale mýlím...
9) vím o tom, ale nějak se mi nepodařilo najít takovou barvu, která by se blížila té hlavičce a zároveň byla kontrastní, jiná barva mi tam nepasovala.
10) dobrý nápad
tozi
Profil
oogi
sorry ako korene mi to neprislo :/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0