Autor Zpráva
nothrem
Profil
Edit: změna - zůstala pouze verze www1.nepaltuning.com.


původní text:
Ahoj, mrkněte se na www3.nepaltuning.com.

Na uvedené adrese (po zprovoznění bude přímo na nepaltuning.com) je skript, který se snaží rozlišit verzi prohlížeče.

Internet Explorer přesměruje na www1.nepaltuning.com, kde je jednoduchý tabulkový layout, ostatní prohlížeče přesměruje na www2.nepaltuning.com, což je to samé, jen provedené bez tabulek (což ale IE nedokáže pochopit).

Pro prohlížeč s oknem menším než 800px (takže by se stránka nevešla) nabídne verzi pda.nepaltuning.com bez stylů a těm bez podpory javascript zobrazí stránku pro ruční volbu www3.nepaltuning.com.

O stránkách samotných snad již není potřeba nic psát. Stránky a novinky se vytahují z databáze, která půjde měnit přes administraci (zatím není hotová).

edit: Tak mě napadlo, nevíte, jak se na to budou tvářit vyhledávače, když je to odkáže na 3 různé verze lišící se v HTML a CSS, ale s totižným obsahem?Text odkazu
Lexter
Profil
Za prvé: Stránky nejsou zrovna dvakrát umně udělané.
Za druhé: To rozdělení totálně, ale totálně nepobírám. K čemu to?
Gekon
Profil
Za prvé: Nevím o tom, že mám rozlišení 1160x1384.
Za druhé: Nevím o tom, že bych používal Netscape 5.
Za třetí a naposledy:
nepaltuning@seznam.cz @@ O2: 604 349 158 @@ T-mobile: 739 050 913 @@ Vodafone: 777 262 467'; kontakty_a = kontakty_a.split('@@'); kontakty_i = 0; function swapKontakty() { kontakty.innerHTML = kontakty_a[kontakty_i]; kontakty_i++; if (kontakty_i >= kontakty_a.length) { kontakty_i = 0; } window.setTimeout("swapKontakty();", 5000); } swapKontakty(); //-->
nothrem
Profil
Lexter: Musim říct, že to rozdělení je jen jakýsi pokus a výsledek vývoje. Pozadí dodal majitel webu z nějakýho free template jako PNG a jelikož nejsem žádnej grafik, bylo pro mě nejjednodušší rozřezat ho do tabulky. Když jsem pak chtěl layout tabulky zbavit (protože přeci "používat tabulkový layout je prasárna"), zjistil jsem, že jediný, kdo ho správně zobrazí je Opera. IE nechápe tabulkové rozložení a FF zase absolutní pozicování uvnitř bloku.
PDA verze je jen prostě bez stylů...
nothrem
Profil
Gekon: zaprvé - to je velikost okna (uznávám že slovo rozlišení je zde matoucí - opravím); zadruhé - tak se identifikuje tvůj prohlížeč (nejspíše FF, že :); zatřetí - já to říkám pořád, že FF je blbej, když, na rozdíl od Opery a IE, místo obsahu stránky zobrazí skrytý script (O_o)
Lexter
Profil
nothrem

Ale my se ptáme, proč to děláš? udělej jedny stránky, které budou fachat i bez obrázků, i bez javaskriptu i v jiných rozlišeních a i na rozdílných prohlížečích.
Lexter
Profil
že FF je blbej, když, na rozdíl od Opery a IE, místo obsahu stránky zobrazí skrytý script (O_o

Moc bych se na FF nevymlouval, něco jsi určitě pokazil.
nothrem
Profil
Lexter: Problém byl v tom, že FF prostě nechápe programátorskej trik s několikanásobným začátkem komentáře - divný je, že Opera a IE tomu rozumí...
Lexter
Profil
Nechápej mě špatně, ale nepobírám to, proč tak složitě dělat stránky, které jsou čistě amatérského rázu?
Lexter
Profil
1) h1 id="company"><span>N&nbsp;e&nbsp;p&nbsp;a&nbsp;l&nbsp;T&nbsp;u&nbsp;n& nbsp;i&nbsp;n&nbsp;g</span></h1> : tak to mluví samo za sebe.
2) Grafika není žádná.

Nechápu to v souvislosti s již řečenými věcmi.
nothrem
Profil
Moment, nekoukáš někam blbě?

Hodnotí se www3.nepaltuning.com

to co je na hlavní stránce (bez www - to s tou pěknou holkou :) je stránka co sem udělal za 2 minuty po spuštění webu....
Lexter
Profil
nothrem

Ještě lepší, vyskočil mi alert, něco to o mě zjišťovalo, pak se to seklo, minutu jsem čekal. Nakonec mi naběhly stránky, které jsem nucen ohodnotit skorem stejně.

1) Grafika bohužel silně podprůměrná. Dost humpolácká, ale určo zamakej a udělej něco lepšího.
2) Kód na tom není o nic lépe:

    <div class="td col_1">&nbsp;</div>

<div class="td col_2">Úvod</div>
<div class="td col_3">&nbsp;</div>


Doporučil bych to celé přepracovat. Vyhodit ten skript, udělat pořádné stránky bez těch blikacích fičurinek.

3) Postrádám klikací logo.
4) Blikavé kontakty. Čekat až mi zase problikne telefon abych si ho mohl opsat. Krása.
5) V pravém bloku necentruj text.
6) Chybí hover v ostatních odkazech.
7) Hostuješ u banánu :(.
yderf
Profil
nothrem
učiť sa, učiť sa, učiť sa.
Tak, ako je to urobené to je skoro také zlé, ako Safari 3 beta pre Windows (prvé prirovnanie, čo mi napadlo). Kód je úplne strašný (imho ten predivovaný ešte horší, ako ten tabuľkový). Všeobecne posielať rôzne kódy pre rozličné prehliadače je blbosť a robiť to týmto spôsobom dvojnásobná. Verziu pre PDA by som určoval podľa operačného systému a nie podľa šírky.

A len tak mimochodom, Firefox nie je blbý; blbý je skoro vždy autor - predpokladám, že ste chceli absolútne poziciovať element vnútri <div> a ako pozíciu (0,0) vám to bralo horný ľavý roh, že? To by bolo dobré vedieť, že to tak aj má byť - ak to chcete urobiť vnútri toho <div>, tak mu nastavte postition:relative;
nothrem
Profil
lexter: re: 7)
to je hlavní důvod, proč stránky vypadají jak vypadají. Kdyby byl majitel ochoten dát 20k za stránky, tak si najmu grafika a bude to. Bohužel jsem odkázán na co nejlevnější web, takže zbývá jen banán a free template :(

Pokud mi chceš zadarmo udělat nějaký lepší layout, bránit se nebudu :)
Lexter
Profil
Pokud mi chceš zadarmo udělat nějaký lepší layout, bránit se nebudu :)

Řekni majiteli, aby obětoval 5 tisíc a já ti budu klidně několik dnů makat na layoutu.

takže zbývá jen banán a free template :(

Áhá, takže template? Tak co tady pak pohledáváš?
nothrem
Profil
yderf - jak už sem psal, FF prostě nechápe vícenásobný začátek komentáře.


/*
tohle je kód
/*
tohle je komentář
a tady je to všechno ukončený */

FF z nějakého důvodu protáhne komentář až kamsi ke svýmu ocasu
nothrem
Profil
Lexter: už jsem psal, že template sem dostal jen jako PNG a musel sem ho nějak použít...
Keilew
Profil
Lexter
Nějakej levnej:-)
Lexter
Profil
Keilew

Pst, to já jen tak na oko :D.
nothrem
Profil
Lexter: re 4) Blikavé kontakty.
Odstraněno... :D

Jak jsem psal, všechno je taháno z DB, takže to že tam byly kontakty bylo jen protože, že nic jiného mě nenapadlo. Tel. čísla jsou po O firmě.
gyoja
Profil
Dávat na auta nesmysly = tuning. Na webu to tak moc nefunguje. Tady je screenshot, kam to může vést.
Venca V
Profil
/*

tohle je kód

/*

tohle je komentář

a tady je to všechno ukončený */


FF z nějakého důvodu protáhne komentář až kamsi ke svýmu ocasu


řádek "tohle je kód" rozhodně není kód :-)
Mistr
Profil
nothrem
mrkněte se na www3.nepaltuning.com.
Mrkám. A hned při rozjezdu (v Microsoft Internet Exploreru 6 Service Pack 2) na mě vyskočí JavaScriptový alert s jediným znakem - vykřičníkem. Okamžitě se musím zeptat: Proč to?
quinux
Profil
nothrem
Když už máš to nutkání dělat verze pro jednotlivé prohlížeče, tak s tím alespoň neobtěžuj uživatele. Dá se to udělat tak, aby uživatel vůbec nepozřel, že je na verzi pro "svůj" prohlížeč. V každém případě je to blbost.
basha
Profil
????jsem blbá?proč se mi v každém okně oběvila aspoň část kódu????
nothrem
Profil
Basha: momentálně jsem pracoval na úpravě kódu (PHP), takže stránky neběžely. Teď už by to mělo bejt v pořádku.

nepaltuning.com/
Bubák
Profil
http://nepaltuning.com/?page=8
Obrázek 600×600px se má zobrazovat zmenšený na 450×450px, proč? Neumíš ho zmenšit normálně?
width="450px" height="450px" - tento zápis není validní, validátor není ze známých důvodů schopný chybu odhalit, naštěstí to v prohlížečích funguje (klidně můžeš napsat 450housek, vyjde to na stejno).
Připravuje se... Na tři tečky existuje entita &hellip;
tajny spion
Profil
napsat 450housek

:D
basha
Profil
lepší...jo...
tajny spion
Profil
nepaltuning.com/
- Pravy menu (Rozjedte to zadarmo) ma bezovy okraje pozadi nadpisu (ma bejt sedy)
- Vycentruj to
- Odsadil bych nadpisy zleva (v CSS: margin-left nebo text-indent).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0