Autor Zpráva
PetrJ
Profil *
Ocením kritiku vůbec mých prvních veřejně umístěných stránek na adrese: http://digifotos.wz.cz/
Prosím o slušnost a věcné názory.
Děkuji, přeji pěkný den.
Taps
Profil
1) není to barevně sladěné
2) vyhod ty rámy
3) zkus vše co používáš na webu nadefinovat pomocí css, css nabízí širokou škálu možností. V kódu by něco takového style="position: absolute; left: 50%; nemuselo být.
4) tabulkový layout se již také na webech nepoužívá.
orginal.xf.cz
Profil *
A to menu skus zmenit take sa uz velmi nepouziva, daj tam bud iba obrazky to neodporucam ale mozes skusit.
alebo iba naprogramuj menu pomocou css -ul menu
Bubák
Profil
Obrázkům chybí EXIF (nebu info z EXIFu), nepoznám, jak jsi fotil.
Mistr
Profil
PetrJ
(1) Nepodtrhávej to, co není odkzem. Viz titulní stránka. Dochází pak jen k matení četnářů.
(2) Chválím klikací logo.
(3) Ač jsem za Stavební fakulty ČVUT v Praze, nedámi dotaz, proč vstup na Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze "padá"?

(4) Otevřu si detail obrázku. Proč je v hlavičce obrázkově řešen přechod na předchozí a následující stránku? Textem to nešlo? Jen se ptám.
(5) Otevřu si detail obrázku. Klepnu na obrázek. Ten se mi roztáhne. Jenže pořád v tom malém okně. Bylo by zajisté vhodné, aby se i okno roztáhlo. Krom toho tyto tři úrovně obrázků nejsou obvyklé. Třemi úrovněmi myslím obrázek na webu, pak v detailu v malém rámečku a pak roztažený v malém rámečku. Myslím, že lidé jsou zvyklí, že když se jim obrázek zobrazí v nějakém detailu, tak pak stačí jen poklik na obrázek a tento se jim zavře.
(6) Text na tuitulní stránce je možná zajímavý, jenže je strašně dlouhý a souvislý, takže mě na první pohled nebaví číst.
tajny spion
Profil
Taps
A jak to mam rozvrhnout bez tabulky aby to melo rozmery jaky potrebuju? To to DIVy udrzej? Nerozsype se to?
PetrJ
Profil *
Taps
1) není to barevně sladěné
2) vyhod ty rámy
3) zkus vše co používáš na webu nadefinovat pomocí css, css nabízí širokou škálu možností. V kódu by něco takového style="position: absolute; left: 50%; nemuselo být.
4) tabulkový layout se již také na webech nepoužívá.


1) beru na vědomí
2) pro začátek jsem ten iframe na Menu chtěl zkusit, zatím nevím o nevýhodách
3) jasný, trochu si ty styly musim ještě prozkoušet
4) to ani moc nevadí :)
PetrJ
Profil *
Bubák
Obrázkům chybí EXIF (nebu info z EXIFu), nepoznám, jak jsi fotil.

No nevím, chápu, že EXIF je užitečná věc, ale můj stařičkej digitál myslim ani moc informací o fotografii neukládá a hlavně se mi zdá, že se při úpravách obrázků tyhle informace vytrácejí. Je fakt, že se to ale může hodit, ale pro mě je to na takovýhle amaterský úrovni zbytečná administrativa.
PetrJ
Profil *
Mistr

(3) Ač jsem za Stavební fakulty ČVUT v Praze, nedámi dotaz, proč vstup na Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze "padá"?
(4) Otevřu si detail obrázku. Proč je v hlavičce obrázkově řešen přechod na předchozí a následující stránku? Textem to nešlo? Jen se ptám.
(5) Otevřu si detail obrázku. Klepnu na obrázek. Ten se mi roztáhne. Jenže pořád v tom malém okně. Bylo by zajisté vhodné, aby se i okno roztáhlo. Krom toho tyto tři úrovně obrázků nejsou obvyklé. Třemi úrovněmi myslím obrázek na webu, pak v detailu v malém rámečku a pak roztažený v malém rámečku. Myslím, že lidé jsou zvyklí, že když se jim obrázek zobrazí v nějakém detailu, tak pak stačí jen poklik na obrázek a tento se jim zavře.
(6) Text na tuitulní stránce je možná zajímavý, jenže je strašně dlouhý a souvislý, takže mě na první pohled nebaví číst.


3) To ti nepovím, já jsem zatím nic nepozoroval.
4) Textem to šlo, ale nakonec jsem to udělal takhle. Nějak jsem chtěl ale naznačit ty neaktivní "dorazy" odkazy u první a poslední fotky kategorie.
5) Chápu, chápu, je to trochu těžkopádný. Asi to budu to předělávat. Myslim, že na prohlížení ale spíš stačí ty "středně" veliký náhledy. Plné rozlišení byl už je jen na detail a pro někoho kdo ještě používá 800x600 to je docela rána přes monitor.
6) ok
Petr Tichý
Profil
"Ač jsem za Stavební fakulty ČVUT v Praze, nedámi dotaz, proč vstup na Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze "padá"?" = Natočte a ořízněte tu fotku.
PetrJ
Profil *
Petr Tichý
Natočte a ořízněte tu fotku.

Já tu fotku uloženou na webu kvůli tomu zmenšovat nebudu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0