Autor Zpráva
Martin Sladeček
Profil
Prosím o hodnocení www prezentace Chovatelské stanice japonského plemene Tosa Inu Ze Špičáku.

www.tosainu.info

Děkuji
art4web
Profil
Mne sa to nepáči. Je to také chudobné. Prečo je najvýraznejší prvok na stránke zmena jazyka? To je najdolezitejsia informácia? Niekde na kraji by sa urcite miesto naslo. Skaredé farby a celé to posobi strasne amatérsky.
zatomik
Profil
vezmu to od shora. Napis v headru je divny, nehodi se tam, pouzil bych ho vice ve stylu toho obrazku s cinskymi znaky. Ti psi take do headru nezapadaji (navic mi pripadaji se smutnym vyrazem). Header mi prijde jako 3poskladane prvky ktere k sobe nepatri.

Dale v textu bych volil vetsi radkovani. Obrazkum bych udelal nejaky hezci okraj. Pridal bych do textu nekam nejake odkazy, je to prilis suchy text. Nejake detailnejsi graficke prvky by to chtelo. Stranka na me pusobi jako by byla udelana ve wordu (proste text) a ne webova stranka.

A celkove, co takhle nejaka ziva barva?
Vladosik
Profil
Me se to libi, ne vse musi byt zaplneno barvami. Souhlasim, ze ty ikonku na zmenu jazyko jsou spatne umistene a moc vyrazne.

Jen podotknu, ze na strance je hodne textu a zaslouzil by si vic pozornosti nez takove "vychytavky" jako snap in, ci lightbox. Precti si neco o typografii a treba na teto strance je to vse krasne videt. Navic takova spousta textu odrazuje od cteni. Proc to treba nerozdelit do vice stranek 1, 2, 3,...? A co seznam?
A co tohle:
<p> 1. ...
<p> 2. ...
<p> 3. ... ... ???
Od toho mame preci seznam. Nastylujes ho a hned se takovy dlouhy text ozivy.
Miloš
Profil
Mně se to taky líbí; nějaké ty výhrady by ale pochopitelně byly:

— Postrádám klikací logo
— Jednotlivým odstavcům chybí nějaké viditelné oddělení; text je pak slitý v jednu nepřehlednou masu; buď text-indent (osobně bych dal asi 2em), jak je to obvyklé v české sazbě, nebo margin-bottom (obvyklé v anglické sazbě).
— Kontaktní formulář — 1) políčkům bych dal jiné pozadí, 2) v Opeře je trochu rozhozený
— Chválím, že lze i v Exploreru zvětšovat písmo, ale žel po velkých skocích – očividně jednotka em
— Roletové menu má jednu vadu na kráse/přístupnosti: linky typu <li><a href="#">TOSA INU</a> „potěší“ každého, kdo se po stránce pohybuje pomocí klávesnice; stačilo by takový odkaz nasměrovat na stránku s nouzovou navigací.

---------

Stránky by zasloužil korektora, a to jak po stránce jazykové, tak typografické; nejde o vysloveně tragické záležitosti, ale namátkou:

… ukažte štěňátku jeho předem vámi připravené místo — poněkud kostrbatá formulace.
přiměřeně k možnostem úrovně vnímání odpovídající jeho věku a jeho individuálních povahových dispozic — vyšinutí z vazby
Popis nácviku : celý výcvik — před dvojtečku nepatří mezera.
Jak je to ? — před otazník také nepatří mezera.
Následující instrukce se týkají štěněte 2, 5 měsíce starého — štěněte dva, pět měsíce starého — divný češtin; v případě, že je to dva a půl, tak se za čárkou nepíše mezera.
Aha, tak je to asi desetinná čárka — štěně přibližně od věku 3, 5 měsíce začíná vyměňovat mléčný chrup
nehte štěně — nelze nehat.
série 5ti injekcí5 je PĚT, ti je TI, neboli 5ti = PĚTTI; stačí slovem — pěti — je to tak?
Miloš
Profil
A ještě jedna výtka — stránky mají pořád stejný (a na můj vkus příliš dlouhý) <title>.
Miloš
Profil
A ještě jeden jazykový:
Do kontaktního formuláře nám můžete napsat vaše dotazy a vzkazy.
Správně je své dotazy… (nepíšu můj dotaz, ale svůj dotaz).
tajny spion
Profil
Z webu se mi nejvice libi logo (ktere opet neni klikaci) a paticka. Jinak je to opravdu chude.
oogi
Profil
Špatně umístěné vlaječky, logo na mě působí jako změť čar - ten motiv je vidět až po podrobném zkoumání...
Trochu bych to odsadil od horního okraje, nejednotné zarovnání prvků působí podivně.
Tento styl menu se mi osobně nelíbí a myslím, že to není dnes moc moderní.

Celkově průměrné.
J
Profil *
Prečo je najvýraznejší prvok na stránke zmena jazyka? To je najdolezitejsia informácia? - Chovatelé nepříliš rozšířených plemen často brouzdají i ve stránkách chovatelských stanic ze sousedních států - určitě je potěší, když je práskne do oka že stránka je i v jejich jazyce.
Martin Sladeček - Provzdušnit texty a upravit gramatiku, jak píšou výše. Chudé/nechudé - jako kynolog hledám zajímavé informace a fotky, nikoliv umělecké dílo. Zajímavý obsah a přehlednost zde je. BTW: hover v textech (změna na bílou) mi připadá moc násilný.
CZepepe
Profil
Děkuji všem, jako majitel tohoto webu, za zajímavé postřehy, které jsou pro nás velmi cenné. Jen na malou "obhajobu" tvůrce webu:

Zakázka zněla - jednoduchý, nepřeplácaný a přehledný informační web, jehož účelem je seznámit návštěvníka s tímto vzácným japonským plemenem a především s jeho vlastnostmi, povahou a výchovou. Jelikož se jedná o plemeno u nás poměrně neznámé, není třeba návštěvníka nijak upoutávat - snažil jsem se posbírat strohé informace na netu, spojit s vlastními zkušenostmi z chovu a dát zájemcům co nejvíce informací na jednom místě.

V neposlední řadě samozdřejmě tento web slouží i jako nabídka zájemcům o štěňata a chov tohoto plemene. Tím se dostávám k těm "proklínaným vlaječkám" - jsem nadšen ;-) reakcemi - pochvala panu Sladečkovi (opět splnil můj požadavek) Na vysvětlenou - většina štěňat jde pro svou vysokou pořizovací cenu na export, proto jsem chtěl jazyk. mutace na místě "do očí bijícím" tzn. když to zkrátím - studna informací pro našince, kteří se zajímají o toto plemeno + nabídka štěňat především pro zahraniční klientelu. Jen tak pro zajímavost - na štěňata jsou běžně i u nás pořadníky a např. na import Tosy přímo z Japonska se čeká i několik let (zvláště pak na povolení všemožných úřadů, jelikož v Japonsku je Tosa považována za národní bohatství) a cena takovéhoto jedince vč.letenky ;-) se pohybuje řádově ve statisících...

Proto myslím, že můj požadavek byl splněn beze zbytku, nový design k požadovanému účelu webu se mi velmi líbí a jen doladíme dle některých vašich poznatků a námětů (vylepšit logo, odstavce, rozdělení dlouhých textů, výborné postřehy od Miloš, atp...) za které děkujeme.

Jakékoliv další NOVÉ poznatky, výhrady i návrhy k WEBU rádi přivítáme.

L.Klement
CHS Tosa Inu ze Špičáku
J
Profil *
CZepepe:
K rodokmenům - byly by přehlednější s viditelnými rámečky.
K fotkám - galerii ještě nemáte, doufám že tam nebudou pesani jen v postojích nad poháry - hodily by se i nějaké opravdu "ze života" - něco jako např. u mé kamarádky http://mujweb.cz/www/zbllerkova/galeriezezivota.htm (pozor, tento odkaz není k hodnocení :-)
CZepepe
Profil
J
O rámečcích víme, jsou tam, ale nějak zlobí v IE a v FF nejsou vůbec ;-( Fotogalerie budou hlavně "ze života" - výstavy absolvujeme pouze povinné k uchovnění, jelikož nepotřebujeme, aby nám stále někdo opakoval, že naše holky jsou modelky ;-) Díky


zatomik
pripadaji se smutnym vyrazem...
To je dobře, jelikož pro tuto rasu je "smutný" výraz přímo charakteristický a nějak se mi ještě nepodařilo, aby se usmívaly, když je fotím ;-)
J
Profil *
CZepepe
Rodokmeny - border-collapse: collapse; border: 1px solid #000 a piplačka s rowspan.
Mnohem pohodlnější udělat každý rodokmen jako .rtf a ukazovat v iframe.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0