Autor Zpráva
oogi
Profil
Prosím o kritiku kódu, grafiky, přístupnosti atd.

Testpark webdesign

Díky.
Nox_lbc
Profil
hlavička dobrá, zbytek je horší - poladil bych detaily, místo šedivé bych zkusil lehčí gradient veselejší barvy, změnil bych font, doladil menu (nelíbí se mi - na první pohled) ... kód se zdá čistý, přehledný - doplň si mezeru před lomítko u tagů v hlavičce ...
Manq
Profil
oogi
Grafika se zde už tuším hodnotila. Tak mám jen málo připomínek.
Název webu se dává do <h1>. Ty ho máš v <h3>.
Podtrhl bych i nadpis "Webdesign, tvorba www stránek"
Taps
Profil
oogi
Je to pěkná webová prezentace.
DJ Miky
Profil
Logo by si zasloužilo menší kompresi nebo změnu formátu.

Chtělo by to ošetřit předložky na konci řádku.

Menu bych trochu změnil, odstranil bych podtržení a k hoveru bych využil změnu barvy toho listu nebo té čáry vpravo.
Petr Tichý
Profil
Nelíbí se mi menu a odraz pod hlavičkou. Dobrý nápad, leč nedotažený,
oogi
Profil
Nox_lbc
Tělo stránky je optimalizováno pro dobré čtení, ale určitě by to šlo udělat o něco líp.
Manq
ASi to změním, z nějakýho důvodu jsem zvyklej to psát takhle. Podtržení by asi narušilo horní partii stránky.
Taps
Dík.
DJ Miky
Mně se ta komprese zdá přijatelná, zvážím to.
S těmi předložkami je to poněkud komplikované, pokud to vůbec jde rozumně řešit.
Menu zvážím.
Petr Tichý
Není to odraz, ale jsou to kořeny. Nevím proč to tolik lidí bere jako odraz... popřemýšlím.
S tím menu zkusím něco vymyslet, ale myslím, že takto se tam hodí.

Díky všem za názory, prosím ostatní aby také připojili své postřehy.
Lexter
Profil
1) Pro logo by se spíše hodilo h1 nemyslíš? :) Takto má bůhvíproč h3 a je méně důležitý nadpis na stránce za použití <h> po nadpisech v textu.
2) Doplnil bych popisné metatagy.
3) Možná je to jen můj pocit, ale zdá se mi to lehce předivované.

Ke grafice a tomu ostatnímu mimo kódu:

1) Suché. Oranžové, šedé a černé. Což o to, to jsou hezké a k sobě ladící barvy, ale hezčí kombinace by byla například Oranžová, bílá, černá. Ta šedá návrh potápí až kamsi, kam se mi ani nechce koukat. Po veselosti a optimismu se slehla zem a to není vůbec dobré.
2) S dvěma referencemi, z toho pokud je jedna tvá stránka a druhá jen vektorové logo bych se bál s tím ceníkem vyjít někomu na oči.
3) Hlavička mi přijde hodně veliká. Jako by měla zcela zastírat obsah jak velikostí, tak i provedením.
4) Kontaktní formulář mi přijde velmi špatně řešený. Jasně, je to kchůl ho takto poskládat, ale pochybuji, že by na to byl někdo zvyklý. Lidé jsou zvyklý spíše vyplnit jméno, e-mail, předmět a takové věci a až poté psát vzkaz. Tohle mi tedy přijde velmi nešťastně řešené.
5) U každé reference bych doplnil a přímý odkaz na stránku. Klikací obrázek nestačí.
6) Jak už jsem zmínil kombinace barev. Po příchodu na stránku mě hlavička bacila do očí a následoval totálně nezajímavý a šedě šedý obsah.
7) Ta tráva mi spíš přijde jako chlupatá deka, kterou mám přehozenou přes postel.
8) Moc se mi zde nelíbí hover, jak odstraňuješ underline.
9) U kontaktního formuláře mi chybí legend a fieldset.
10) Strom je jak vidno jen brush nebo nějaký buk obraný hůlkou. Fuj.
11) K navigaci. jen nějaký custom shape nestačí. Vůbec se mi bohužel nelíbí její řešení. Přijde mi to menu humpolácké.

A verdikt:
Než procházení této stránky mě více bavilo dnes koupat psa a to ti řeknu, to je otrava. Neber to vůbec ve zlém, ale na této stránce neshledávám nic zajímavého. Žádné obrázky. Po hezkých nadpisech se taky slehla zem. Je to jen pár čar a obdélníků, které jsou naskládané na sebe a ještě k tomu zle sladěné. Grafika by se hodila na průměrný blog, ale na prezentaci webdesignera je to bohužel silně podprůměrné.

Snad jsem ti nezkazil náladu, ale takto to vidím. Vyjmenovat všechno? Mno za to by jsi mě asi už zabil :).
oogi
Profil
Lexter
Moc jsi mě opravdu nepotěšil, ale když to srovnám s některými jinými tvými kritikami, tak jsem úplně nejhůř nedopadl:)
Zkusím to trochu faceliftnout, neboť ta hlavička s konceptem rozložení stránky se mi líbí, s nezajímavým tělem souhlasím, ale mně se v těle nelíbí když je moc kontrastní ke zbytku stránky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0