Autor Zpráva
enti
Profil
Uz som to tu davnejsie daval ale web presiel zmenami (aj ked nie obrovskymi) Prosim o zhodnotenie celej stranky ale nie len co sa tyka tematickej casti ale aj vyzorovej - hlavne. Dakujem enti

www.last-memories.com
Mistr
Profil
enti
(1) Na první pohled rozhodně netuším, kam kliknout můžu a kam ne.
(2) Pouvažoval bych nad protažením krajních sloupečků až naspod.
tajny spion
Profil
Docela narez: taky hele vnm kam kliknout... je to hodne slozitej web (jak na provedeni tak na pochopeni)
Lexter
Profil
Dle mého to není zrovna přehledné. A zkuste si vypnout obrázky :).
enti
Profil
to Lexter
Mi povedz jeden rozumny dovod na vypnutie obrazkov???
Proste ty prides domov sadnes si za comp a prve co urobis vypnes zobrazovanie obrazkov na webe...Ano tebe sa to takto paci vsak???
Lexter
Profil
enti

Ne nelíbí se mi to, bohužel. Ale myslím na ty lidi s pomalejším připojením, modem, GPRS, mobily atd...
tajny spion
Profil
Lexter
Lexter ma pravdu, ja to mam na svym webu urco taky blbe udelany, ale jeste mi to nerekl :)
enti
Profil
oki...je ale rozdiel ze sa ti to nepaci a zase rozdiel ze vypinas obrazky....Takze moj web nie je informacny (seznam atd) tak na GPRS a mobily som to velmi neprisposoboval...a ked si uvedomis robit web kvoli tomu aby 1% ludi bolo spokojnych tak OK rob web bez obrazkov...
Lexter
Profil
enti
Web jde udělat tak, aby bylo spokojených víc lidí. Zase jeden co nesnese kritiku. Co nadělám.
enti
Profil
99% ja malo ludi ano mas pravdu(co povazujes potom za viac ludi)...znesmiem kritiku ale kecat tu o tom ze na GPRS to ide pomaly je dost trapne...
Tomáš Hanus
Profil
enti
v soucasne dobe nikdo nedela web bez obrazku, ted to grafikou "zije" akorat to chce udelat takovy graficky layout, aby i lide s pomalym pripojenim, kterim maji vypnute obrazky, vedeli, kde jsou. To se dela takzvanymi zastupnymi texty. Lexter nerekl, ze dela web bez obrazku, ale mysli na lidi, kteri je maji vypnute ;)
enti
Profil
oki berem vsetko berem ...ale ja nepoznam ani jednoho cloveka co ma vypnute obrazky...teraz dakto mudri napise ze poznam malo ludi...poznam ich dost...dobre ale beriem to tak ze mam pomaly net 128Kb...tak urcite by som si obrazky nevypol hoci by mi stranka isla pomaly a natahovala sa dlho tak si tie obrazky nevypnem..teraz zas dakto mudri povie ze plati za data a tym ze ma vela KB stranka tak je to onicom...Ok v poriadku lenze takto sa da pokracovat do nekonecna...Sme v roku 2007 kde uz aj mobilny internet je dost rychli na to aby sa stranka ktora ma 400KB natiahla rychlo...to to budete este aj o 5 rokov pisat o tom ze co ten ma robit kto ma modem???je to podla mna maximalna ******** si vypinat obrazky aj ked mam pomaly web...A este by ma zaujimalo kolky z vas hlavne Lexter ci jak ti je meno pouziva na surfovanie pomaly internet...urcite mas doma 10Mb linku a vypinas si obrazky len preto aby si bol frajer ze ich vies vypnut ....Bezny pouzivatel ani nevie kde vypnut obrazky...
Lexter
Profil
enti

Já mám velmi rychlou linku, najspíš tak, že si to ani nedovedeš představit. Ale občas mám horší signál, třeba když je hrozná bouřka. Tak si vypnu obrázky. A proč? protože se pídím hlavně po informacích.
Tomáš Hanus
Profil
enti
hlavni ulohou internetu je informace, kazdy uzivatel hleda na internetu nejaky typ informace, ted nemyslim stahovani pozadi na plochu atd. a pokud budu pripojen pres gprs treba na notebooku pres telefon bez pausalu, je kazdy kB znat, muzes se podivat na cenik poskytovatelu tohoto pripojeni, takze pokud si vypnu obrazky, budu mit informaci rychleji a levneji. Tito uzivatele tedy maji treba nejaky access connection a primo maji nastavene, ze pokud se pripojuji pres tento druh pripojeni, zakazuji si obrazky, stejne jako ja. Pokud by jsi toto pripojeni vyuzival take, zmenis nazor hned po vypisu :)

Takze kdyz takovy uzivatel prijde na tve stranky, nevyzna se v tom a nikdy ho tam uz neuvidis. A prace s tim takove neni. Web, jaky mas ty, asi smysl optimalizovat bez obrazku nema, ale pokud jde o portal s velkou navstevnosti, tak ano.
Tomáš Hanus
Profil
Lexter
presne
enti
Profil
Jasne ja si nedokazem predstavit(ty mas kolko rokov 15(chvalenkar))...haha...ty si uz co za magora...ci je to problem ze mas horsi signal ked sem tam zaprsi...kolko krat do roka je u vas burka(20 krat maximalne)...A uz ti to pisem asi druhy krat je rozdiel v strankach!!! nie kazda stranka je informacna...moja stranka je o niecom inom a nie o nejakom bulvare ktory asi velmi rad citas...No tak ale mozem povedat ze poznam prveho cloveka ktory si vypina obrazky ale pozor iba ked prsi...Nejde mi o to sa hadat z nejakym magorom ktory si vypina obrazky...inak mam taky pocit ze ty robis asi http://www.moderniweb.cz/ lebo tam tiez prve co robia pri hodnoteni celej stranky vypnu obrazky....mal by si sa realne sa pozerat na webstranky nie tak ze si vypnes vsetko co sa da a potom sa na ne pozeras...Mozno par faciek od zivota by sa ti zislo....este ze u vas prsi lebo inak neviem neviem neviem....
enti
Profil
Tomáš Hanus
ja to beriem ze ked mas taketo spojenie tak mas vypnute obrazky...ale vtedy navstveuues len urcite weby... a to mozno kedy ti pojde lietadlo alebo ake bude pocasie atd...cize to su uplne ine stranky aku mam ja...u mna informacie su dolezite ale ten cas nehra ulohu v tomto smere...tu stranku nemusis mat natiahnut za par sekund pri tomto spojeni je to uplne o niecom inom....je rozdiel web a web...ale vi tu beriete ze vsetky weby musia splnat vase kriterium a musia byt rychle aj na gprs...neviem si predstavit ze ked si na gprs tak si pozeras na web stranke obrazky z dovolenky svojho kamosa alebo tak...to si pozries potom ked budes doma na rychlom spojeni a v tom je ten rozdiel o com je ten web...takze je zbytocne mat rovnake meritko na vsetky weby ked aj tak to robite inak a ani si to neuvedomujete....
Lexter
Profil
enti
Je mi 21 let a tvorba grafiky a webu mě docela solidně živí, takže si své nejapné poznámky nech od cesty hlupáčku.
Thommas
Profil
enti:
1)Tady nejde o to, že by si Lexter, nebo kdokoliv jiný vypínal obrázk jen tak, aby byl drsnej. V dnešní době se hodně dbá na použitelnost webu a součástí toho je, aby se stránka i bez obrázků zobrazila aspoň tak, aby bylo poznat, kde se nácházíš, kde je menu atd. A myslim, že není až takovej problém připsat k obrázkům alt, kterej je stejně povinnej, napozicovat text pod obrázek a přidat background-color (to máš za chvilinku). Btw. nevim, že zrovna tobě to vadí, když by stačilo napozicovat text pod to logo, aby -jak řel Lex - bylo vidět, pkde jsem. To je vše...zas tak moc ráce to není.
2)Menu by mělo být v seznamu a dole to "Memorial Websites" asi taky...máš to tak uspořádaný, tak proč to není v seznamu?

EDIT: http://www.micr.cz/files/1588/BP_web.htm#1
Miloš
Profil
enti
Jasne ja si nedokazem predstavit(ty mas kolko rokov 15(chvalenkar))...haha...ty si uz co za magora.
moja stranka je o niecom inom a nie o nejakom bulvare ktory asi velmi rad citas
Chováš se jako arogantní vemeno. Výpady ad hominem by si zasloužily BAN!
quinux
Profil
enti
Kouříš-li zapal si cigárko, nekouříš-li dej si čokoládu, nemáš-li čokoládu rád počítej do deseti, ale prostě se uklidni.


A teď k tvým nemístným poznámkám:
u mna informacie su dolezite ale ten cas nehra ulohu v tomto smere
Čas jsou peníze v jakémkoliv směru.

tu stranku nemusis mat natiahnut za par sekund pri tomto spojeni je to uplne o niecom inom
Nemusíš, ale pak přijdeš o spoustu uživatelů, kterým se nebude chtít čekat.

ale vi tu beriete ze vsetky weby musia splnat vase kriterium
Tak za 1) říkají ti něco pojmy "přístupnost" a "použitelnost"? Zřejmě ne
2) když tedy víš, že si tu místní kabrňáci vymýšlí své vlastní kritéria, tak proč sem dáváš zhodnotit web, když to nejsi ochoten přijmout?
Dero
Profil
enti: Pokud nesneseš kritiku, nedávej svůj výtvor k hodnocení. Vytvořit web tak, aby byl použitelný s vypnutými obrázky, není těžší, než naopak. Neumíš-li to, je to Tvoje chyba, nikoliv chyba kritiky, která na tento fakt správně upozorňuje.

Vlákno zamykám a autorovi důrazně nedoporučuji, aby sem vkládal k hodnocení svá další díla, pokud nebude mít dost pokory přijmout racionální a argumenty podložený kritický názor.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0