Autor Zpráva
DethLev
Profil *
Dobrý den.

Tak tu mám další návrh. Ještě budu pár věcí a detailů dodělávat a proto ten návrh chci, jak vždycky, podrobit zdejší kritice.

Děkuju

URL: http://www.nainternetu.kvalitne.cz
DJ Miky
Profil
Nelíbí se mi dvojí nadpis (se stejnou velikostí písma) a v něm dvakrát „Pretty Woman“ pod sebou, nevypadá to moc dobře.

Menu bude lepší dát do seznamu.
DethLev
Profil *
Jo? Máš pravdu. 2x pod sebou Pretty Woman nevypadá dobře, ale já si toho nevšiml. Asi to vyřeším tak že v tom podnadpisu nebudu psát ten název.

Jinak s tím seznamem nemám zatím žádné zkušenosti. Jaké to má výhody? Budu se muset mrknout jak se to dělá.
Railbot
Profil
U svatebního čehokoli bych si představoval bílou barvu doplněnou o lehkou modrou nebo snad i růžovou. Tmavé hnědé pozadí a žlutý web mi nepřijdou zrovna jako štastný výběr barev.

- zmenší nadpisy, vyvaruj se opakování slov
- vymysli nějaký smysluplný nadpis (úvod, vítáme vás...to určite ne)
- neodsazuj první řádek v odstavci, nepíšeš do novin, ale na web
- menu udělej jako <menu> nebo <ul>, určitě ne jako div a v něm odkazy
- pročje veškerý text na stránce je jako nadpis a ne klasický odstavec?

+ klikací logo
+ na výtvor z frontpage docela ucházející
DethLev
Profil *
Railbot

Díky za další názory. Máš pravdu. Jen ten seznam zatím neznám (<menu><ul>). <h3> jsem doteď vždy používal jako text. Nadpisy jsou <h1> a <h2>. Díky
DoubleThink
Profil *
bych si představoval bílou barvu doplněnou o lehkou modrou nebo snad i růžovou.
Určitě.
Navíc jádrem prezentace by mely být svatební šaty a svatební dekorace. Takto to vypadá jako pozvánka na prohlídku hradu.
Railbot
Profil
DethLev
Běžný text patří do odstavce <p></p>, nadpisy jsou <h1> až <h6>. Radu jsi dostal. Záleží jen na tobě, chceš-li dodržovat sémantiku a psát alespoň trochu dobrý kód nebo to bastlit.

Příklad menu

<menu>
<li><a href="/">Úvod</a></li>
<li><a href="/">Ceník</a></li>
</menu>
DethLev
Profil *
DoubleThink

Jo máš trochu pravdu, je to i vtipný, ale ty barvy a grafika patří do loga a celé image salonu. Samotný salon stojí pod Velvarskou branou. Tento design konkrétní salon celkem vystihuje. Jinak by to byl asi fakt web o hradu.

Railbot

Jakou má tohle výhodu oproti DIVu s odkazy? Stylový předpis se dělá pro tag <li>?
dracek
Profil
Jakou má tohle výhodu oproti DIVu s odkazy? Stylový předpis se dělá pro tag <li>?

Je to sémantické, přístupnější, sežere to čtečka tak, jak má ...
DethLev
Profil *
dracek

ok díky teď už zbívá jen najít si to na netu a naučit použít..
r0me0
Profil
to menu bych buď dal na střed, nebo bych alespoň odkazy roztáhl, aby byly na celé šířce toho hnědého pruhu.
ten obrázek pod patičkou, se mi tam zdá zbytečný.
u hoveru v patičce bych asi změnil barvu, na čitelnější.
Lexter
Profil
DethLev

Co si představíš pod pojmem svatba? Já si představuju bílou barvu, květiny, růže, spokojené obličeje, kupu jídla (:D). Tak se podle toho zařiď.
Rokka
Profil
První co mě napadá i když tam je napsáno svatební salon. Tak je slovo hospoda, vypada to jako odkaz na nějakou vinárnu či hospodu. Jak píše lexter. Změň to a zařiď se podle svatebních prvků.
DethLev
Profil
Bohužel to nejde. Jak jsem psal výše, takové je image salonu. Jo, je to jiné než ostatní konkurenční weby. Třeba to nebude úplně špatné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0