Autor Zpráva
esemeska
Profil
Dobrý den,
prosím o kritiku stránky www.flavicius.wz.cz

Je to osobní web a portko v jednom, ale říkám tomu osobní prezentace :).
Děkuji za připomínky
Railbot
Profil
Při zvětšení písma ti většina textu vyteče kamsi pryč.

Texty by mohli být trochu "více na úrovni" a méně rozvláčné.

"Říkají mi Jura." hned jsem si vzpomněl na starou dobrou českou adventuru Horké léto - "kluci mi říkají rambo a holky kreténe". No nic :)

Ale vzhledem k věku je to nejspíš ok.

Kód špatný. Všudypřítomné odsazení pomocí <br>, věci typu <font color="#cc0000"></font> atd.

Na první pohled žádná sláva, ale tragédie také ne.
esemeska
Profil
Railbot
Při zvětšení písma ti většina textu vyteče kamsi pryč.
V jakém prohlížeči? Mně to jede všude ok, ale nemám IE 7, takže to jde špatně asi tam.

Texty by mohli být trochu "více na úrovni" a méně rozvláčné.
Chtěl jsem ty texty psát přirozeně a spíše zábavně. Neměl jsem v úmyslu něco na vyšší úrovni, to je tuctové a mně už to leze krkem. Buď trochu liberalistický ;).

Kód špatný. Všudypřítomné odsazení pomocí <br>, věci typu <font color="#cc0000"></font> atd.
Nejsi ty CSSista? Nemám nic proti stylům, ale všeho moc škodí. Myslíš jako, že bych měl nový řádek v odstavci dělat přes CSS, když mám k dispozici <br>? Proč bych měl text, který má být jinou barvou uzavírat do nastylovaného prvku, když mám <font color> atd.

Btw, teď jsem si všiml že ten tag FONT je prázdný, to je způsobeno tím, že v něm má být odpověď při poslání mailu, hned to opravím.
sTeeVe
Profil
Proč bych měl text, který má být jinou barvou uzavírat do nastylovaného prvku, když mám <font color> atd.
v tom případě použij <span> a nastyluj ho

Nelíbí se mi nadpis "Flaviciův webík", zřejmě bych ho zmenšil nebo změnil font.
Taky mi moc nesedí padding v menu, když jsem na té stránce, na kterou kliknu v menu - víc bych ho odsadil zeshora.

Jinak mi to vcelku nepřijde špatné.
Railbot
Profil
esemeska
Proč bych měl text, který má být jinou barvou uzavírat do nastylovaného prvku, když mám <font color> atd.
CSS neškodí v jakémkoli množství. Vzhled se má formátovat výhradně stylama, HTML formátování je zastaralé, neodděluje obsah od formy. Řádek si přes <br> klidně zalamuj, ale 3x po sobě? Na to jsou dva odstavce naastavený nějaký margin.

V jakém prohlížeči? Mně to jede všude ok, ale nemám IE 7, takže to jde špatně asi tam.
Ve FireFoxu.
esemeska
Profil
v tom případě použij <span> a nastyluj ho
Zřejmě sis to pořádně nepřečetl nebo jsi také CSSista :).



Nelíbí se mi nadpis "Flaviciův webík", zřejmě bych ho zmenšil nebo změnil font.
Uvidíme, třeba se mně to za pár dnů taky přestane líbit…

Taky mi moc nesedí padding v menu, když jsem na té stránce, na kterou kliknu v menu - víc bych ho odsadil zeshora.
Na to se podívám.
esemeska
Profil
Vzhled se má formátovat výhradně stylama, HTML formátování je zastaralé, neodděluje obsah od formy.
Ok, to je pravda, opravím to.


V jakém prohlížeči? Mně to jede všude ok, ale nemám IE 7, takže to jde špatně asi tam.
Ve FireFoxu.


To asi zvětšuješ o 2 pluska nebo 3 kolečka že? :P
Na tak velký text není většina webů připravená, což je škoda, ale na druhou stranu je těžké to optimalizovat a já to neumím.
sTeeVe
Profil
Zřejmě sis to pořádně nepřečetl nebo jsi také CSSista :).

<OT> Máš pravdu ... zarytý</OT> :-)
Railbot
Profil
esemeska
Standard je, že web má ustát zvětšení ctrl++, běžně. Je jen na tobě jestli chceš mít web více použitelný nebo ne. Moc práce by ti to nedalo.
hamSOFT
Profil *
Formulář s rychlou zprávou je z 1/2 vylezlý pod patičkou (IE 7).
orginal.xf.cz
Profil *
Ja mam net na totebooku a nacitavalo to asi 2 a pol min. to je dost, na blog by to malo ist rychlejsie.
Co sa tika designu, zmen pozadie malo citatelne, inac v pohode

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0