Autor Zpráva
kurnick
Profil *
Tak sem si říkal, jestli ta jdnoduchost vzhledu není spíš na škoud. Viz zde -> http://fest.rubbish.cz. Jestli to nepůsobí naopak moc chudým dojmem. Díky za všechny názory...
DJ Miky
Profil
Sjednoť, co jsou odkazy a co ne (na červený text se občas dá kliknout, občas ne) a odkazy podtrhni.

Na stránce Historie si oprav: „porce příznivců metalu, punku či jincýh forem rocku“

Při vypnutých obrázcích zmizí logo, není textová alternativa.
Stejně tak při vypnutých obrázcích vidím z menu jen malým písmem: „uvod kde historie kontakt“.

Menu lépe udělat seznamem.
Miloš
Profil
V menu mi chybí hover
V hlavičce přebývají informace o přístupech; málokoho to zajímá a svou zbytečnou přítomností většinou obtěžuje (na mě to mj. působí tak, že autor frajeří, jak úžasný je programátor, když to tak skvěle naprogramoval; přijde mi to trapné).

Odkazy nejsou podtržené; mimo to vypadají úplně stejně jako jiné texty, které odkazy nejsou. To je na zabití; myslíš si, že někdo bude šmejdit myší po stránce a hledat, co je/není odkaz?
Odlišení odkazů pouze barvou je zcela nedostatečné. http://pristupnost.nawebu.cz/texty/pravidla-standardy.php?full#rule29

Zvětšování textu v exploreru je k popukání – schválně si to zkus.
Text se nemění, ale zato se mění line-height. Fuj! http://pristupnost.nawebu.cz/texty/pravidla-standardy.php?full#rule5

Stále stejný <title>titulek</title> je další chyba.

Kontaktní stránka je přímo fascinující – těch informací! Nechceš ji rozdělit aspoň na dvě stránky?

A pokud jde o kód, znáš taky něco jiného než <div> nebo <span>? http://www.semantika.name/fekalni-styl.html
Až bych <br>ečel – text patří do <p>odstavců</p>.
Menu patří <menu>do menu</menu>.
kurnick
Profil *
Takže jsem odstranil zatim pár vad, na zbytek se vrhnu po snídani. Díky moc za cené podněty, pokusím se jich většinu vzít k srdci...
kurnick
Profil *
Takže doufám, že je většina hlavních chyb pryč.

Hover v menu se mi nechtělo tvořit, je víc než zřejmé, že jde o odkaz, ale do budoucna bych něco mohl dodělat...

Kontaktní stránku zatím také nechám, přeci jen je práce i na samotném festu dost, ale zvážím to.

Díky moc za rady a připomínky...
Railbot
Profil
over v menu se mi nechtělo tvořit, je víc než zřejmé, že jde o odkaz
hover efekt se nedělá kvůli tomu, aby bylo jasné, že jde o odkaz. Hover efekt lze totiž aplikovat i na jiné prvky. Dělá se především proto, aby uživatel jasně viděl, že se "něco děje" a stránka reaguje na jeho jednání. Bez hover efektu je stránka příliš "statická".
Miloš
Profil
Na tom hover efektu nic není, třeba takhle.
Miloš
Profil
Jo a abych nezapomněl – zkus se na to podívat bez obrázků; je tam totiž text. Podrobnosti bys našel na http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html
kurnick
Profil *
No ten text bez obrázků už sem řešil a udělal sem to teda trochu po svém, ale odkaz, který si mi tu poskytl to řeší přeci jen trochu profesionálněji :) A s tím hover, já totiž chtěl, aby byl aktivní jen ten ovál uvnitř každého tlačítka, ale tak pravda, bude lepší, když tam nějaký hover spáchám i za cenu větší aktivní plochy...
Miloš
Profil
kurnick
já totiž chtěl, aby byl aktivní jen ten ovál uvnitř každého tlačítka
Tak jsem to taky přece udělal. Chceš-li použít ty moje výplody, jsou ti plně k disposici, dělej si s tím co chceš.
kurnick
Profil *
Aha, tak to moje řešení funguje jen pro firefox. Sakryš. Tak to jdu napravit...
kurnick
Profil *
Miloš
Tak jsem to taky přece udělal. Chceš-li použít ty moje výplody, jsou ti plně k disposici, dělej si s tím co chceš.

No tak nějak to zkouším využít a nějak to nemůžu pořádně napozicovat. A s tím aktivním oválem jsem myslel, jako že se nebude dát klikat nikam jinam a ne jen změnu vzhledu. A pokud to, cos mi poskytl má tak fungovat, není to asi v pořádku, protože se odkaz mění i když sem myšeí třeba vedle oválu :)
No jdu se s tím zkusit ještě poprat, protože je to fajn řešení (přes css), jinak se budu muset vrátit k mému obvyklému javascriptu...
Miloš
Profil
kurnick
A s tím aktivním oválem jsem myslel, jako že se nebude dát klikat nikam jinam a ne jen změnu vzhledu.
Aha. Tak to mám obavu, že to běžnými prostředky nepůjde. Zdali vůbec nějakými.

Javascript je pro tento účel naprosto zbytečný.
Mmch krom výše uvedeného odkazu (stran náhrady textu obrázkem) se ještě podívej na Rychlé rollovery bez načítání – proto mají ty obrázky, co jsem použil, oba stavy v sobě.
kurnick
Profil *
Smysl a princip této metody mě docvakl už ze zdrojového kódu. Jak jsem psal, že to nemůžu napozicovat, bylo způsobeno duplicitou identifikátorů pro jednotlivé položky menu (#uvod ...), takže to už je taky OK, ale i když CSS kod od Tebe doznal jen minimum úprav (umístění obrázků), tak mi ty tlačítka nějak divně fungují. Tedy alespoň u mě jsou né všechny aktivní na celé ploše. Jako by tam byla hluchá místa :( Je to už na ftp, tak se můžeš podívat...
Miloš
Profil
kurnick
Jako by tam byla hluchá místa
Zvláštní, protože někdy ano a někdy ne. Ale příčina mě momentálně žádná nenapadá.
kurnick
Profil *
Miloš
Zvláštní, protože někdy ano a někdy ne. Ale příčina mě momentálně žádná nenapadá.
No já to tak zatím nechám, snad se s tím návštěvníci poperou. To hlavní info je tak nějak na úvodní straně, což se zobrazí hnedle a bez nutnosti hledat kam kliknout :) časem na to snad přijdu...
Jinak díky moc za všechny rady a odkazy...
kurnick
Profil *
kurnick
Jako by tam byla hluchá místa

Miloš
Zvláštní, protože někdy ano a někdy ne. Ale příčina mě momentálně žádná nenapadá.

Tak už vím čím to bylo. Překrývalo se mi tam nevhodně pár Divů :[ Takže už je to pryč. Taková hloupá chybka, ale stačilo si dát pivko, večeři a hned sem na to kápl :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0