Autor Zpráva
Jarmil.okoun
Profil *
Dobry den, prosil bych o kritiku jeste ne zcela dokonceneho webu pro jednu sikovnou spisovatelku a vytvarnici. Dekuji
<a href="dagmar-urbankova.wz.cz">dagmar-urbankova.wz.cz</a>
Jarmil.okoun
Profil *
Pardon dagmar-urbankova.wz.cz
art4web
Profil
Ked ste sa rozhodli pre flash web, tak preco nieje len 1 flash, ale podstranky su riesene pomocou HTML?? Jedno okno je malé, na druhej podstranke je zase velke. Tie podstranky vobec nezapadaju do jedneho konceptu a vobec sa mi nezda ze je to jeden web. Preco na nacitava napr. sekcia ilustracie ako cela sekcia a nie kazdy obrazok osobitne? Má to nespocetne mnozstvo chýb.
Jarmil.okoun
Profil *
Jako samostatna html stranka je resena pouze jedna sekce a to z toho duvodu ze by pro mne bylo vela komplikovane to delat pod tu hlavni stranku, tedy nevim jak. Kazda sekce je resena jinak jelikoz takove bylo zadani, je tam dost veci ktere bych ja osobne udelal jinak ale klient porucil a tak se stalo. Mohu poprosit o konkretni chyby, popripade navrhy jak je odstranit ci vylepsit, dekuji mnohokrate a na zaver: brekeke
art4web
Profil
konkrétne chyby:

modre pozaide na HP vobec nezapada do celkoveho designu. Preco sa flash a ten divny zvuk neustale opakuju? radsej by tam mohla byt hudba. Pismo v menu je skoro necitatelne a vychadza z blokov.
Kalendar akcii - komplet zle nacitane, predpokladam ze z exterenho suboru. chyby. Plus zase opakujuce zvuky ktore posobia divne.
Jedine co sa mi paci je ten papier co sa krci a zase spat. Inak to cele posobi amaterskym dojmom a radsej by som zvolit HTML riesenie.
dracek
Profil
 Potøebujete novìjší Flash Player.

kliknìte zde pro stažení.
Nebo jestli si jste jisti že ho stažený máte takzde


Takže 0/10
Tomáš Hanus
Profil
me se to nelibi. Pro uzivatele bez flashe nepouzitelne. Cely web delat ve flashi mi neprijde jako dobre zvoleny zpusob. Na web patri html.
Jarmil.okoun
Profil *
Proc jako?
Tomáš Hanus
Profil
Jarmil.okoun
no, protoze je to pomale a zdroji informaci to nepomaha. Odkazy nejsou nijak videt - nevim, kam mam kliknout. Je to chaoticke. Spise bych sel cestou, ze teda kdyz uz flash, tak pouze jen bannery, atd ostatni nechat na html. S flashem jsou problemy pri vyhledavani a optimalizaci pro vyhledavace a hlavne, jsou uzivatele, kteri proste flash nainstalovany nemaji. Tem ty stranky proste nepujdou, a odejdou, jelikoz neni html verze. Co vic dodat. "HTML" maji vsichni uzivatele internetu a je dost technik, tak proc je nevyuzit.
Jarmil.okoun
Profil *
To chapu, ale tento web je urceny lidem kteri jsou na nej primo odkazani s tim, ze uz o to maji zajem. A tito lide si jiste najdou zpusob jak zobrazit stranky ve flashi. Navic v html by nebylo mozne zrealizovat veci ktere si ona dama prala a nehodlala z nich ustoupit. To menu mi take prijde jako problem ale zatim jsem nenalezl jinou cestu jak to zprehlednit, veskerou grafiku jsem dostal a mel jsem za ukol to dat dohromady.

Nejakou "orezanou" html verzi asi casem dodelam. Rozhodne bych ale nikdy nepouzil takovou formu, ze jsou napriklad pouze tlacitka ve flashi - to me pokazde nejvice znechutilo kdyz jsem to videl na nejake strance.
Plaváček
Profil
Jarmil.okoun

Je to špatné, chaotické, nepřehledné a totálně nepoužitelné. Nevím, do jaké míry za to může autor nebo klient, ale tohle je klasická ukázka "mrtvého webu". Škoda. Ilustrátorka a malířka je to fakt dobrá, ale tahle flashová hrůzostrašnost mě odradila od podrobného prohlížení.
Tomáš Hanus
Profil
Jarmil.okoun
souhlasim s Plaváčekem. No, tlacitka zrovna nemyslim. "Skoro" vsechno jde udelat pomoci (x)html a CSS. Ale kdyz si das zalezet, urcite to jde krasne s flashem spojit. Ale ja se ptam proc vubec.

Pokud mas az takhle detailni zadani, pak je v tom problem. Ale myslim, ze by se to dalo vyresit elegantneji. Neznam vztah mezi vami a zadanim, pouze hodnotim vytvor.

Kdyz uz jsem u toho, text pod vypinacem je strasne necitelny. Vubec se mi to nechtelo lustit. A jeste, kdyz se vracim z5 na toto menu, se vykresluje znova a znova. Zbytecne.

Jinak v tomhle pripade s flashem nebudu kamarat. Takze promin, ale nechce se mi to moc hodnotit. Flashi bych dal prostor treba v pripade treba chatu (libivejsiho) nebo online hry s tematikou atd.
Jarmil.okoun
Profil *
Bohuzel ja nejsem zadny expert a z html a css umim pouze nutne zaklady (xhtml temer ne), ve flashi jsem o neco zdatnejsi, ale taky ne nejaky profesional. Zadavatelka je jedna znama, ktera musi mit vse po svem a nenecha se pesvedcit, ze by bylo neco lepsi udelat jinak. Schvalne nechce aby stranky meli jednotny vzhled. Ze je to chaoticke mi se k ni celkem hodi. Take pripominam, ze to jeste neni hotove - napriklad "autorske knihy"budou uplne jinak
Jarmil.okoun
Profil *
Ja sam jsem ten text pod vypinacem nebyl schopnej precist,ale byl to nejspis jeji zamer. To opetovne prijizdeni mne taky stve - pokusim se s tim neco udelat.
Cele stranky byly zamyslene spise jako takova hra ( v rubrice kalendar si muzete letat s pomerancem pomoci sipek sem a tam). Nechteli jsme aby vypadali stejne "uniforme" jako tisice temer na vlas stejnych blogu a "cool" stranek s barevnou hlavickou, pekne prehlednym menu, pak nejaky ten clanek a nakonec znova menu a copyright. Tomu zas neprijdu na chut ja - navic se to stejne nehodi na stranky kde neni temer zadny text.
Diky za pripominky.
Plaváček
Profil
Jarmil.okoun

Já to chápu, umělci jsou prostě jiní. Jenže webdesign má svá pravidla, a pokud chce zviditelnit svou tvorbu, ukázat se světu a najít si obdivovatele, musí tato pravidla respektovat. Monitor není malířské plátno a lidé, kteří web navštěvují, mají jiné priority. Jednou z těch nejdůležitějších je snadná použitelnost a předvidatelnost. Tenhle web se prostě dá procházet jenom za předpokladu, že na to mám čas. A to lidé na webu mívají málokdy. Většinou chtějí co nejrychleji dospět ke svému cíli. Neustálé čekání na něco je frustruje, otravuje a nebaví je. To je prostě fakt a s tím paní malířka nehne, kdyby se na hlavu postavila.

Řečeno bez obalu, bude mít krásný web podle svých představ, ale bude se na něj dívat sama. Pokud je to její cíl a touha, pak nemám námitek.

Prosím, nebojuju proti flashi, má svůj smysl, když se vezme dobře do ruky. Tento web je ale katastrofa a nikdy se tam nevrátím. A nejspíš nebudu sám. Už jenom proto, že bych rád třeba viděl autorčina nová dílka. Ale kde je mám hledat?
KGW
Profil
jako flash prezentace hezký, ale jako webové stránky to opravdu ne. Vše už myslím bylo řečeno.
Saša
Profil *
Ja ocenuju zpusob implementace flashe, ale jinak je to slabota. A nazory smyslu flash je na nic me fakt dostavaji, proberte se uz...
bukaj
Profil
Jarmil.okoun
musím souhlasit s ostatními. web je opravdu nešťastně řešený.
každá stránka je svým námětem naprosto jiná. prostě mi to celé k sobě nesedí. nevypadá to jako jeden celek. připomíná to rozbitý hrnek (špatně) slepený vteřiňákem. to, že má ucho vevnitř místo zvenku a je vidět skrz, můžeme považovat za umění, ale pít se z toho nedá...

Saša
A nazory smyslu flash je na nic me fakt dostavaji, proberte se uz...
divné, že žádný takový jsem tu nenašel. čteme oba to samé téma? že by překlik? ;)
Railbot
Profil
Přidám se. PO příchodu na web jsem asi 5 vteřin musel přemýšelet kam můžu kliknout a kde je asi menu. Toho prťavého (a špatně čitelného) textu jsem se nevšiml. Ačkoli by mne třeba tvorba pani malířky zajímala, tak nemám čas ani chuť zkouma, jak se na tom "webu" dá orientovat. Tedy potvrzuji, co už bylo řečeno. Dělá paní malířka web pro sebe nebo pro ostatní?
Tomáš Hanus
Profil
opět souhlasím s Plaváčkem. Trochu jsi si Jarmil.okoun na to odpověděl sám. Lidé hledají přehlednost, ne "chaotičnost". Myslím, že si ani nikdo nevšimne, s čím si vším mohou hrát :) Mě osobně, pokud něco nemohu přečíst (upravit si to - zvětšení/zmenšení) tak odejdu.


Saša
Tady snad o tom nepadlo ani slovo. Nikdo nezavhuje flash. Má své místo, které nejde ničím jiným nahradit, ale zde je jeho použití nešťastné.

Web bude sice pro paní malířku perfektní, ale z hlediska přístupnosti nikoli. Už to tu padlo několikrát. Když už má být tato prezentace na představení děl, nikoli textu, měl by jsi tomu věnovat více času. Říkáš, že web je postaven pouze na galerii a ostatní je "omáčka". Mě přijde tedy galerii dosti odfláknutá. Toť můj názor.
Saša
Profil *
T. Hanus
myslim prave tvoje prispevky
Tomáš Hanus
Profil
Saša
tak trochu jsem to tušil, ale já neřekl, že flash je zbytečnost, ale v tomto případě je a měl by se používat tak, kde k tomu vybízí zadání, zde to postrádám. Promiň, ale takový mám nazor.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0