Autor Zpráva
l007
sice nevím, jestli je na to tohle ta správná sekce, ale budiž.
napadlo mě se vás zeptat na něco ohledně www stránek.
takže

1) co by měl podle vás moderní web splňovat
2) jaká vodítka byste doporučili tvůrci www k tomu, aby na stránce dosáhl co možná největší efektivnosti
3) jak by měl zhruba podle vás vypadat moderní web
4) jak docílit toho, aby náhodný uživatel internetu zůstal na vašich stránkách a vracel se na ně
5) jak vytvořit web, který by vyhovoval nejen naprostým amatérům, ale i zkušený tvůrcům webu
6) co byste doporučili tvůrci, aby byl jeho web použitelný, když každý návštěvník používá stránku odlišným způsobem

tohle jsou moje otázky na vás. zajímají mě pouze vaše názory. ti, kdo k tomuhle tématu nemají co říct, prosím, ať mlčí. předem díky za odpovědi.

p.s.
případně můžete doporučit i stránky, které se touto problematikou zabávají

ještě upozorňuji, nejedná se o kritiku. prosím adminy, nemazat. děkuji.
embee
l007

1. To je individualni. Zalezi na cilove skupine a na zamereni webu. Napriklad web zabyvajici se treba animacnimi technikami pro zacinajici animatory by podle me mel mit nutne animovany obsah na vysoke esteticke, umelcke a designove urovni. Oproti tomu napr pro web zabyvajici se kodovanim beznych stranek je moderni obsah v (x)html/css, zadne animace, zadna multimedia. Moderni web by mel zkratka zapusobit moderne na cilovou skupinu.

2. Co mas na mysli pod pojmem efektivnsot?

3. Pokud se ptas ciste na muj nazor, libi se mi weby prezentovane na www.thefwa.com nebo na www.thebestdesigns.com - delam ve flashi, takze mam rad interaktivni flashove weby s pouzitim nejnovejsich (pro me tim padem nejmodernejsich) technologii. Nicmene vetsina klasickych webdesigneru ti tohle vrele nedoporuci (ze vsemoznych duvodu, ktere tu nechci rozvadet), takze jde opet o cilovou skupinu (nekomu prijde moderni to, nekomu zase ono).

4. To je jednoduche, musi ho stranka zaujmout. Nekoho zaujme visualni/designova cast, nekoho obsahova cast. Opet jde o cilovou skupinu. Napr. web TV by mel mit vysokou grafickou uroven, jedna se prece jen o visualni medium. Na druhou stranu u eShopu jde predevsim o strukturovani dat a jejich serazeni (duraz tedy hlavne na obsah). Nicmene dle meho obecne plati to, ze obsah je zaklad a design ho doprovazi. Jak moc dobre, to se uvidi podle reakci navstevniku.

5. co myslis tim vyhovuje? Myslis to, jestli se jim libi?

6. pouztielnost ve smyslu webdesignu je jasna - co mozna nejjednodseji napsane tak, aby se web dal zobrazit i na starych PC/PDA, s vypnutymi obrazky, styly, java scripty atp.
Railbot
ještě upozorňuji, nejedná se o kritiku. prosím adminy, nemazat. děkuji.
No právě, jsi ve špatné sekci. Ach jo.
l007
embee
díky za komentíky

Railbot
jo, po chvilce mi došlo, že tohle jse spíš záležitost snad typografie a stylistiky, co?
Railbot
l007, vůbec ne. Spíš nezařaditelné dotazy, protože je to od každého něco. nebo Jak něco udělat (moderní web).
l007
Railbot
Možná. A ty mi k tomu nic neřekneš?
Railbot
1) pravidla přístupnosti, použitelnosti, sémantiky, pěkný a zároveň účelný vzhled (design jnení jen vzhled, ale také řešení problémů)...myslet víc na uživatele než na vyhledávače.
2) nevím, co tim myslíš
3) viz. například www.cssgalerie.cz
4) kvalitní obsah, pak kvalitní obsah a v neposlední řadě kvalitní obsah. I sebehezčí web, technicky propracovaný si nemůže udržet návštěvníky pokud jim nemůže nabídnout kvalitní obsah (texty, obrázky, služby).
5) 1. + 3. + 4. bod
6) Kvalitní technické zpracování (od kódu, přes design až po dodržení všech rozumných doporučení).

Určitě jsem nevypíchl ani polovinu z toho, co by se k tomu dalo napsat, ale aspoň něco.
habendorf
1) účel
2) mozek
3) --
4) kvalitním obsahem
5) web má vyhovovat userům, ne tvůrcům
6) viz Railbot

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0