Autor Zpráva
wreptile
Profil
wreptile.hu.cz
Prosím pouze konstruktivní kritiku, děkuji.
quinux
Profil
wreptile
Na portfolio grafika je to hodně slabý

Zamlouvám si možnost, kdykoli od smlovy odstoupit, pokud klient poruší některé ze stanovených úmluv.
To je snad součástí smlouvy, nemusíš to všude "vykřikovat".
Filips
Profil
Hm takové jednoduché... až moc jednoduché, nemá to nápad.
BTW tobě je 14 jo? A ta fotka tam je taky tvoje?
DJ Miky
Profil
S výše uvedeným souhlasím a dodám, že by to chtělo v obsahu nějaké paddingy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na wreptile:
1) Graficky je to opravdu moc jednoduché, ale i přesto nesourodé: hlavička poškrábaná, menu s gradientem, na pozadí pixelovatý vzorek.
2) Větší paddingy by skutečně pomohly.
3) Na úvodní stránce máš vedle fotky moc volného místa. Nech ji plavat.
4) Když už bereš ohled na sémantiku, což takhle dát menu do <menu>?
5) „Mé stránky mám vždy validní a dodržuji standarty SEO a W3C.
Standarta je prapor. Co si mám představit pod SEO standardy?
Mimochodem: „Dokument neprošel validací, 2 chyby.“
niCe
Profil
Takže:

1. Stránky jsou vtip, ale není nad to se i takhle v noci dobře pousmát :)
2. V MSIE6 SP2 je první položka menu viditelná jen zčásti, vidím jen "omů". Naprav to.
3. Fotka, kdyžuž musí být, tak jí dej float:left ať ji obtéká text zprava. (Mimochodem je fotka příšerná, jestli to někam chceš dotáhnout, tak ji prostě vyhoď, Larry Page taky nemá na googlu svoji foto)
4. Nemůžeš tvořit stránk,y protože nemůžeš mít živnostenský list a nemůžeš to dělat ani na smlouvu o dílo, protože ti dokonce není ani 15!
5. Ty texty jsou k pousmání. Píšeš béčkové osobní stránky nebo co je tvým záměrem? Jsi grafik a napíšeš, že pro větší projekty seženeš grafika? Co to znamená? Že jako grafik stojíš za nic a tak nějak sešmolíš malé projekty?
6. Uvádět do referencí stránku, která je v MSIE6 SP2 totálně rozhozená, zpackaná, k nepřečtení a bůh ví co ještě je víc než zarážející.
7. Ceník se odvíjí hlavně podle nároků zákazníka. Čím složitější projekt bude, tím budou vyšší náklady na stránku.. Nepovídej! A proč? Co za tím stojí? Ještě napiš jakou barvu má nebe a kolik má WC splachovátek.
8. Dobrý nápad je také dát své portfolio na freehosting...
9. NintendoFan je můj největší projekt, který jsem uskutečnil. A taky jediný. Tak to jsi toho moc neuskutečnil.
10 Yo a chamurappi má pravdu. Co je to SEO Standard?

Zlepšuj se. Času na to máš dost.

Pěkný den
wreptile
Profil
Takže sešlo se toho hodně, nečekal tak negativní kritiku, kterou samozřejmě respektuji.
quinux- ono název topicu se jmenuje Portfólio- pokus, tohle byl takový pokus.
Filips- je to jednoduché, řekl jsem si, že jednoduchost je někdy výhodou, tady to platí nejspíš opačně. Fotka je moje.
Chamurappi-
1) Nevím proč, ale neumím si nic představit poškrábaná hlavička.
2) Paddingy použiju, konečně konstruktivnější kritika.
3) Fotka tam je proto, že to původně mělo být takové Blogofólio, do obsahu se mi moc nechce šahat, ale asi ji dám pryč.
4) Nepochytil jsem žádný rozdíl mezi definicí ul a menu.
5) Pravopisné chyby se občas vloudí...
6) btw, podle oficiálního validátoru to validní je
niCe-
1) Mě moc vtipné nepřijdou, nepřežeň to moc s tím smíchem, abys neměl vrásky.
2) Napravím, s optimalizací jsem si ještě moc nehrál.
3) viz. jedna z vyšších odpovědí.
4) no comment
5) no comment
6) Vážně, to bude asi tím, že jsem IE nikdy nezapl, mno asi ji zoptimalizuji.
7) Modrá, a jedno.
8) Bohužel, zatím si nemůžu dovolit zaplatit doménu a hosting, každopádně jen to bude možné, udělám tento krok dopředu.
9) Není jedinný, jen jedinný, který jsem se odvážil dát na portfólio.
10) viz. jedna z odpovědí jiným uživatelům.

Díky všem, veskrze jste mi pomohli.
DethLev
Profil
wreptile
Ahoj. No tak myslím že takovou kritiku si rozhodně nezasloužíš. Píšeš, že je ti 14 let. S ohledem na ten věk je web celkem slušnej. Grafické cítění určitě máš. Tak to ber i z lepší stránky. Ostrá kritika dokáže nakopnout a třeba se budeš lepšit rychlej...:-) Ale myslím - je to celkem slušná práce na 14-ti letého cápka.

Jinak k webu - můj názor je, že ta hlavička není špatná. Naopak se mi líbí. Ale nápis "Wreptile" v ní chápu jako logo. 100% bych ho tedy udělal jiný než nápis "grafika a webdesign". Udělej nějaké jednoduché logo. Mohlo by to být pěknější. Třeba trošku vylepši menu. Možná bych vymyslel jiné pozadí. Ty modré proužky jsou ok, ale pokud bys to udělal ještě s nějakým přechodem, taky by to asi celkově vypadalo jinak. No, mně se tvůj web líbí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na niCe:
Uvádět do referencí stránku, která je v MSIE6 SP2 totálně rozhozená ...
Nepřipadá mi rozhozená. Je skoro stejná jako v jiných prohlížečích.


Reaguji na wreptile:
neumím si nic představit poškrábaná hlavička
Tím jsem myslel, že každá zmíněná část je možná sama o sobě vhodná (ta hlavička je z nich asi nejpropracovanější), ale jsou-li smíchané všechny na jednom webu, připomínají stokrát dobrý dort.

Fotka tam je [...] asi ji dám pryč
Teď to opravdu vypadá lépe.

Nepochytil jsem žádný rozdíl mezi definicí ul a menu
<ul> je obyčejný seznam bez speciálního významu.
<menu> je seznam s významem menu.
Vykreslují se sice stejně, ale vyjadřují něco jiného. Viz www.semantika.name.

btw, podle oficiálního validátoru to validní je
To je docela jedno, oficiální validátor nedodržuje oficiální pravidla.
quinux
Profil
wreptile
quinux- ono název topicu se jmenuje Portfólio- pokus, tohle byl takový pokus.
I na pokus je to slabý :)

Chamurappi
<ul> je obyčejný seznam bez speciálního významu.
<menu> je seznam s významem menu.

Teď sice asi začnu flame ;o) ale z hlediska validity dokumentu nelze <menu> vnořovat, takže při složitější struktuře webu s podkategoriemi, je bohužel nepoužitelné (pokud tedy chceme docílit validity). Doufám, že když je (údajně) zařazeno v HTML 5, tak bude vnořování již povoleno.
wreptile
Profil
Chamurappi-
Poškrábaná hlavička-> Tak ted' to chápu, asi to opravdu vypadá trochu smíšeně, nejspíš předělám tu navigačku
Fotka-> máš pravdu, bez mého ksichtu to vypadá fakt lépe :D
menu-> Sémanticky mají význam jiný, ale prakticky funguje stejně.
validita-> nevím proč, ale mě se ještě nepovedlo zvalidovat xhtml v českém validátoru.

quinux-
Slabé to možná je, ale určitě to není podprůměrné, jak se mi dostalo kritiky na jaknaweb
http://www.jaknaweb.com/ukazuj.php?f=3&i=81304&t=81304

DethLev-
Díky, často mě ostrá kritika nakopla, bohužel někdy je až moc ostrá, veskrze nekonstruktivní, takové kritiky se mi dostalo na jaknaweb od některých uživatelů. Jeden uživatel mi dokonce napsal do guestbooku na NintendoFan sprostou kritiku, žel se nedokázal ani podepsat. Jiný kraj jiný mrav.

Díky všem, pomohli jste mi ;)
quinux
Profil
wreptile
Slabé to možná je, ale určitě to není podprůměrné, jak se mi dostalo kritiky na jaknaweb
Podprůměrné to není, protože dnes je spousta takových jako ty. Sotva si přečtou pár řádek už by se tím chtěli živit. ;)
wreptile
Profil
Moment, já jsem si nepřečet pár řádek, html jsem se začal učit před rokem a css asi v lednu. Ve photoshopu se učím pár týdnů...
Kegon
Profil *
Mě ten web příjde selkem hodně slušný, grafika pěkná, ladí, kód celkem slušný, nevím jestli jsi už opravil ty chyby.
Btw alespoň má snahu, kdežto znám takové kteří si udělají web ve Webgardnu apod. a chtějí ho zhodnotit, dokonce jsem už viděl nabídku za službu: "Udělám web, cena dohodou" a web byl dělaný na estranky :-D, nebo takové kteří neumí nic a hodnotí cizí stránky.
Takže wreptile snaž se, věřím ti, dotáhneš to daleko na to že se učíš teprve chvilku, tak se uč ;-)
wreptile
Profil
Moc díky, pomohl jsi mi v motivaci.
niCe
Profil
Teda jestli tě motivuje chlácholení, tak jsi docela machr. Tvoje motivace tedy spočívá v tom, že chceš slyšet jak seš nejlepší. Ale to si pleteš, to není motivace. Motivace je alespoň u mě slyšet kritiku, abych měl motivaci ten projekt zlepšovat. A ne "jo je to pěkný". To mě motivuje k tomu si sednou na kanape a toť vše. Nebo jestli si tím myslel opravdu to kanape, prosím.

Kdysi jeden moudrý muž řekl: "Lepší kritika od zkušenějšího, než pochvala od hloupějšího". Zamysli se nad tím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0