Autor Zpráva
Manq
Zdravím,
chtěl bych Vás poprosit o zkritizování kódu. Design jsem nedělal já, což je zřejmé. Zobrazení by mělo být identické v FF od verze 2.5, OP 9xx, MSIE 6 a MSIE7.
Později dodělám tiskový styl. O čem vím je to, že při ++ písma mi trochu vyteče menu. Nevíte co s tím?.

Děkuji
Zde.
Tomáš Hanus
Manq
O čem vím je to, že při ++ písma mi trochu vyteče menu. Nevíte co s tím?.
to bude asi tim, ze zvetsujes elementy, ale na nejaky jsi zapomel, ale tohle bude problem asi tim, ze pouzivas em velikosti ze? Zde je prave problem v tom, ze pokud vnoris do sebe nekolikrat em, zvetsovani se nasobi a pak to jde po vetsich krocich (nekde po vice, nekdo po mene) a pak ti to takhle vyleze ;)
Dero na to tu opozornoval, probiralo se to tu
Manq
Tomáš Hanus
Díky, to vlákno mi v tom udělalo ještě větší bordel. :-)
Tomáš Hanus
vypada to dobre, akorat bych nastavil menu do bloku, aby se hover a odkaz projevoval jiz pri najeti na polozku menu, ne na text

obsah bych dal na strance pred menu a pak az hlavicku a paticku

uvadis nadpisy typu h2, h3, kde je h1? mimto daval bych do nic neco smysluplneho, ne hlavni stranka

toto je na co?

<div class="rarr"> &nbsp;
</div>
<div class="larr"> &nbsp;
</div>

do CSS jsem nekoukal, je do dobry snad, ja tomu moc nerozumim :)
Tomáš Hanus
Manq

Napsal Railbot
Taková malá finta. Pro body/html mějme nastaveno font-size: 62.5% - 10px natvrdo všude, je to v přepočtu 1em. Chceme písmo velikostí 12px, není problém. 1.2em, 1.3em...atd. Při složitějších konstrukcích, kdy se velikost dědí je právě hodně platná ona tabulka. Cifry jsou to sice podivné (až na tisíciny em), ale naprosto přesné.
Tabulku dělal kolega, na netu zřejmě nebude. Až bude trochu čas, tak ji vyžebrám a postnu.

Najdi jeden rozdíl.
Našel. Právě ono intuitivní 1.2em = 12px v základních konstrukcích, to při procentech nejde :)
Manq
Tomáš Hanus
akorat bych nastavil menu do bloku, aby se hover a odkaz projevoval jiz pri najeti na polozku menu, ne na text
Myslím, že menu v bloku mám. v FF a OP se hover aplikuje správně. Jen v IE 6 (v IE 7 nevím) se se aplikuje až po najetí na text.

obsah bych dal na strance pred menu a pak az hlavicku a paticku
Zkusím s tím něco udělat.

uvadis nadpisy typu h2, h3, kde je h1? mimto daval bych do nic neco smysluplneho, ne hlavni stranka
h1 tam je. Jako název webu. A je skrytá. Zobrazí se jenom tehdy, vypne-li si uživatel CSS styly.

toto je na co?
To jsou ty šipky u referencí. Nevěděl jsem, jak jinak to udělat.

Díky.
Manq
Tomáš Hanus
Nastavil jsem to podle Plaváčka a vypadá to lépe. Díky za odkaz.
Tomáš Hanus
akorat bych nastavil menu do bloku, aby se hover a odkaz projevoval jiz pri najeti na polozku menu, ne na text
Myslím, že menu v bloku mám. v FF a OP se hover aplikuje správně. Jen v IE 6 (v IE 7 nevím) se se aplikuje až po najetí na text.

Ano, toto dělá v IE6. Ale neměl by v tom být problém to upravit.

toto je na co?
To jsou ty šipky u referencí. Nevěděl jsem, jak jinak to udělat.

Už to chápu, ale asi bych to nedával jako background, spíše normální img s odkazem.

Nastavil jsem to podle Plaváčka a vypadá to lépe. Díky za odkaz.
Už jsi to aplikoval? Díval jsem se, ale moc rozdílu v tom nevidím.
Manq
Tomáš Hanus
Tak jsem to nastavil špatně. Tak znovu.
Tomáš Hanus
Manq
:)
Manq
To je vše?

Hodnoťte vše kromě vzhledu stránky po ++ písma. To se chystám opravit dnes večer.
Díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.