« 1 2
Autor Zpráva
armin
Profil
Chamurappi: nemam nejmensi duvod toto opravovat...:
Vámi požadovaná stránka neexistuje!

To je myslim postacujici... a 100x lepsi nez obycejny a protivny a neostylovany forbidden :)
habendorf
Profil
100x lepsi nez obycejny a protivny a neostylovany forbidden

1) forbidden? Snad Not found.
2) O obyčejnosti, protivnosti a neostylovanosti tu snad řeč nebyla, ne?
armin
Profil
habendorf: jo sorry, not found... ale taky tu nebyl duvod pokracovat v debate ala url - souki to zakomponoval beze slova. Nechapu co ma porad Chamurappi semnou. Ja rekl soukimu co by bylo fajn udelat aby to bylo elegantni. Kdyz je Chamurappi takovym zastancem hnusnych webserverovych error hlasek, tak at premlouva soukiho, NE ME.

// edit
Navic nechapu, co ma co docineni muj web s timto shopem. Na muj web v tomto vlakne neni zvedavej, nemyslis?
Kangoo
Profil *
Chamurappi: pokud většina vyhledávacích robotů narazí na stránku not found a tato situace se pak opakuje ještě několikrát, tak se ti také může stát, že ti robot na stránku pak delší dobu nepřijde vůbec. Pokud má jednou vyhledávač stránku zaindexovánu a z shopu zmizí z důvodu odstranění zboží a vyhledávač ji následně nenajde a místo toho dostane stránka nenalezena, tak to zrovna kladně neohodnotí. Tobě totiž vůbec nedochází jakou úlohu hraje lomítko v URL.
Vyhledávací robot se nechová jako návštěvník a bere při výpočtu hodnoty stránky v úvahu i tu adresu a věř, že to co píšeš je pěkná kravina, stránka se samotným lomítkem na tom bude vždy lépe o tom snad nemá smysl se ani rozepisovat a dlouze ti to vysvětlovat, od toho si zajdi na nějaké SEO diskuse.
Lidé z mnoha obchody mají narozdíl od tebe v tomto oboru i nějaké kladné výsledky. Naše obchody ve svém oboru najdu vždy maximálně do pátého místa ve vyhledávačích a narozdíl od jiných lidí, kteří se ohání dobrým výsledkem na nízkém počtu nalezenách stránek máme shopy na prvním místě i z několika milionů nalezených výsledků včetně anglických hledaných frází některého hodně lukrativního zboží. Jen ať na tebe Souki dá, alespoň bude zase o jednu konkurenčně schopnou firmu na trhu méně :-)
Kangoo
Profil *
Soukiho totiž jako konkurenci neberu, protože se zaměřujeme na jinou klientelu a máme i zcela jinou cenovou politiku a vůbec sme za ty roky někde dál. Pokud by se tady spojilo několik tvůrců různých vlastních eshop řešení kteří tady na fóru jsou a viděl sem docela dost těchto výtvorů a společně by dali náměty do kupy a postavili jednotné modulární řešení eshopu, které by si později mohl každý rozšiřovat o nové moduly, který by mohl nabízet i zákazníkům jiné firmy, která používá stejný shop, tak by udělali podstatně lépe. Každý z nich má totiž v něčem zajímavý nápad, ale zároveň neví o spoustě jiných důležitých věcí. Až se na trhu objeví firma s velkým kapitálem, která zkoupí vůdce tohoto trhu, tak pak tyhle drobné One man show firmy převálcuje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na armina:
nemam nejmensi duvod toto opravovat
Opravdu?
HTTP/1.1 200 OK
Tohle není korektní hlavička pro nenalezenou stránku. Být robotem, tak ji s chutí zaindexuji.

Kdyz je Chamurappi takovym zastancem hnusnych webserverovych error hlasek
To jsem někdy řekl? Bylo by fajn, kdyby souki udělal hezkou českou hlášku. Ale to přesměrovávání na lomítku je úplně zbytečné — udělá-li uživatel chybu v adrese, není absolutně nic špatného na tom, když mu to pomocí chyby 404 vytknu. Chybou je, když mu to vyktnu dvoustovkou.


Reaguji na Kangoo:
a místo toho dostane stránka nenalezena, tak to zrovna kladně neohodnotí
Správně by měl dostat chybovku 410 Gone.

věř, že to co píšeš je pěkná kravina, stránka se samotným lomítkem na tom bude vždy lépe o tom snad nemá smysl se ani rozepisovat
Věř, že to, co píšeš, je ošklivá kravina. Máš nějaký důkaz, kromě toho, že jsi veleúspěšný anonym?

Lidé z mnoha obchody mají narozdíl od tebe v tomto oboru i nějaké kladné výsledky
My se snad známe? Myslím, že ne. Promluvme si tedy jako anonym s anonymem: Ty se svými „úspěchy“ jsi proti mně absolutní nula. Já mám totiž 1728 obchodů, tucet goril střežících trezor s kompromitujícími fotografiemi z harému předních představitelů kartelu OPEC a veletucet(!) banánů.

Naše obchody [bla bla bla] zboží.
Užitečný proslov.

protože se zaměřujeme na jinou klientelu a máme i zcela jinou cenovou politiku a vůbec sme za ty roky někde dál
PR řeči nemají smysl, když neuvedeš značku.
souki
Profil
K chybovkám: Bezlomítkovou verzi jsem změnil na přesměrování přes 301 na lomítka.
Pokud není nalezeno zboží, načte se tuším titulka, ale pošle se 404. Raději to ale zkontroluji - celé to bylo vypuštěno z nutnosti v betaverzi. Díky za připomínku

K administraci: Myslím, že tvoje argumenty o zaběhlosti jsou naprostý nesmysl. Přesně těmito argumenty se ohání zaběhlé firmy, které mají vlastní řešení. Dlouho ho vyvíjí, dlouho upravují a nakonec je opravdu propracovaný. Problém je, že právě díky tomuto dlohému provozu používají princip, který zvolili na začátku. V součastnosti tak funguje drtivá většina českých (i zahraničních) firem - mají svůj e-shop a ten prodávají pořád dokola. Když někdo požaduje obchod "na míru", tak stejně použijí základní jádro a na něm postaví zbytek obchodu. Není na tom nic špatného.
Já jsem si ale řekl, že to zkusím jinak. Několik měsíců jsem s pár kolegy vyvíjel tento systém. Vyšli sme ze základního předpokladu, že uživatel senebude chtít nic učit. Oháníš se argumentem, že všude na webu to funguje jako v tvém adminu. A to je právě špatný předpoklad. Uživatel, který přijde do internetového světa, umí ovládat průzkumníka, svůj fakturační systém a e-mailového klienta.
Uvedu malý příklad: Uživatel chce přesunout zboží do jiné kategorie. U mě vcelku logicky zboží chytne a přesune. V klasických adminech musí vybírat z roletky kategorii, následně potvrzovat atd. Přitom ani pořádně neví kam zboží přesouvá a hlavně mu někdo musí říct, že se přesun provádí takto. Uživatel už je tím nucen alespoň tušit, jak je obchod vnitřně stavěný.

K cenové politice - je úplně jednoduchá. Mám v plánu mít v provozu několik obchodů a ty si za měsíční drobný peníz hýčkat. Časem se mi zaplatí vývoj a je to výhodné pro všechny strany - o tom se můžete přesvědčit zde

K zákonům - opravdu nevím, co tam může chybět. Dokonce jsou tam údaje o provozovateli, reklamační řád a dokument o ochraně osobních údajů. Zákazníci dostávají všechny faktury, provozovatelka má potřebná oprávnění.
quinux
Profil
Kangoo
Neprozradím úmyslně které části občanského zákoníku obchod porušuje..
Protože je sám nevíš? Já taky mohu napsat, že tvé IQ je 50, ale bez důkazů mi to nikdo neuvěří.

stránka se samotným lomítkem na tom bude vždy lépe
Jako, že stránka www.example.com/kategorie/ bude lépe umístěna než www.example.com/kategorie? Pokud jsem to z tvého nepřehledného odstavce takto (dobře) pochopil, tak nevíš o čem mluvíš.

souki
Administrace, je dle screenů opravdu zajímavá a neříkám, že špatná (již jsem něco takového viděl u jednoho CMS), ale pokud mám být upřímný tak se mi nelíbí ;o)

Ať je administrace taková nebo maková, vždycky se s ní budou muset uživatelé učit, takže je jedno jestli budou zvoleny "zaběhlé" nebo "inovativní" formy administrace.
Kangoo
Profil *
quinux: já sem jen napsal, že ten obchod po stránce zákona není zcela vyhovující a za tím si stojím, kdybych to nevěděl tak to sem nepíšu a jestli chceš důkaz tak si přečti občasnský zákoník a zjistíš ty nedostatky také.
K těm adresám, proč asi myslíš, že se právě převádí běžně přes mod rewrite adresy na "hezké url" s lomítky na konci před obsažením třeba nazev-zbozi.php , vůbec nevíš o čem píšeš a pokud chceš zase tvrdit, že víš o čem píšeš, tak si skoč na SEO konference, pak se vrať a napiš mně tu laskavě podklady pro tvé vrzení.
souki
Profil
Kangoo
Připomínáš mi hlas z ustřiženého sluchátka.
Většina lidí v Názoru na stránku řekne, co se jim nelíbí a PROČ se jim to nelíbí. Pokud si ale chceš držet svoje malé tajemnství, tak si ho nech, jestli Ti to udělá dobře :)
quinux
Profil
Kangoo
já sem jen napsal, že ten obchod po stránce zákona není zcela vyhovující a za tím si stojím, kdybych to nevěděl tak to sem nepíšu a jestli chceš důkaz tak si přečti občasnský zákoník a zjistíš ty nedostatky také.
Tak buď uveď nějakou konkrétní chybu nebo přestaň s prominutím jen blbě kecat. Miluju lidi, kteří dokážou obviňovat, ale pak nejsou schopni nic dokázat a jen odkazují přečti si to a pak támhle to. Buď provozovatele konkrétně obviň nebo nešiř pomluvy.

K těm adresám, proč asi myslíš, že se právě převádí běžně přes mod rewrite adresy na "hezké url" s lomítky na konci před obsažením třeba nazev-zbozi.php , vůbec nevíš o čem píšeš a pokud chceš zase tvrdit, že víš o čem píšeš, tak si skoč na SEO konference, pak se vrať a napiš mně tu laskavě podklady pro tvé vrzení.
Tak nevím jestli mluvíme o stejné věci, ale já se neptal proč se dělají hezké url, já se ptal jak jsi přišel na to, že adresa www.example.com/kategorie/ bude mít ve vyhledávači výhodu oproti adrese www.example.com/kategorie . Tedy jde jen o to lomítko na konci, které ty uvádíš jako bezpodmínečně nutné, pro dosažení lepších výsledků. Což je naprostý nesmysl.
mat
Profil
celá diskuze se zvrhla asi směrem, který souki nechtěl, dovolím si jen pár poznámek:

- ať se dívám na web, z které strany chci, nevidím žádné porušení občanského zákoníku
- "causa" lomítko/nelomítko - tady opravdu nevím, co se řeší - souki udělal chybku, napraví ji tím, že bude "nabízet" url buď s lomítkem nebo bez lomítka, ne obě dvě, víc bych se tím asi nezabýval, u eshopů asi opravdu málokdo bude hledat zboží prostřednictvím adresního řádku...
- vzhled sice nebyl předmětem kritiky, ale neodpustím si - je to hodně nepřehledné, co se týče např. propagace samotné značky, ta je nulová - nemohu si pomoci, ale třeba z loga ten název nevyčtu ani náhodou... barvy mě osobně vůbec neladí, hlavička na mě působí divně... nemůžu si pomoct, ten web by chtěl kvalitní grafický návrh... ale tady jde spíš o tu obslužnou aplikaci, že...
- jako vlastník prosperujícího eshopu ještě podotknu, že nejlepší cestou pro vývoj obslužné aplikace jsou uživatelská testování, ať ta ve spolupráci s nějakou agenturou nebo ve vlastní režii,...
- jinak soukimu přeji pevné nervy... tahle diskuze je opravdu výživné čtení...
souki
Profil
mat
Díky za poznámky. Kam se zvrhla mi ani moc nevadí. Rád se poučím. Já vlastně obchod hodnotit nechtěl (protože toho ještě není schopný), Téma vzniklo jenom kvůli OT ve vedlejším topicu.

Jinak si nemyslím, že jsem s lomítky udělal chybu. Je dána pevná struktura > s lomítkem je kategorie, bez lomítka zboží nebo jednotlivá stránka. Aby měl armin radost, tak je teď bezlomítková verze přes 301 nasměrovaná na lomítka.

Můžeš rozvést tu propagaci značky? Tenhel vzhled půjde do koše, ale v novém si nechám poradit. Obchod totiž nepoužívá moc svůj název, ale spíš toto logo. Je všude na prodejně, na autech, na krabicích...tuším že i na dokladech. Lidé si ho dobře pamatují.

Testování je důležité. Zvlášť když jsme se vytasili s tímhle netradičním adminem. Klientka se ale v tomto případě nabídla, že klidně bude fungovatna betě a bude posílat připomínky, což také velmi dobře dělá. V souladu s tím pro ní taky platí příjemné finanční podmínky, takže jsou všichni spokojení.

Když už se nám to zvrhlo, tak bych navázal na předchozí - co si myslíte o adminu? Jsou sice jen 3 screeny, ale lze z toho odtušit princip. Bude to přínos pro uživatele (správce, nikoliv běžné uživatele) nebo, jak podotknul Kangoo, úplný nesmysl?
ronnie
Profil
http://www.malvik.cz/Pro-maminky/ostatni/?sort=upopis-1
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0