Autor Zpráva
hjarousek
Profil
Ahoj. Kouknete někdo na tyhle stránky? Bohužel se v nich téměř nehnete bez javascriptu. Prezentace byla původně určená jen pro vypálení na CD a vzhledem k velkému množství fotek to bylo ideální řešení. Chtěl bych vědět, jestli to vypadá aspoň trochu k světu. Adresa stránky je www.jarousek.tym.cz
Taps
Profil
hjarousek
1) chybí klikací logo
2) text v patičce není příliš čitelný
3) title zůstává stále stejný
4) tabulky a rámy se na moderních webech už nepoužívají
5) příliš mnoho  &nbsp
6) pokud načítáš externí css tak už do indexu nemíchej style:...
7)na fotografie použiji třeba lightbox, protože většina prohlížečů blokuje vyskakovací okna.
Miloš
Profil
Úvodní stránka má 290kB. Není to zbytečně moc?
Hrátky se statusbarem jsou na zabití. Mám ve zvyku – s myší nad odkazem – se občas dívat na adresu. Takhle vidím velký kulový.

Nemusí být zrovna lightbox, ale <a href="#" onclick="otevritOkno( je na zabití;
Krom toho odkazy z menu dělané stejným způsobem, to si může vymyslet jen mašíbl. Jsi normální?

Odkazy z menu nasměruj poctivým hrefem – nevidím jediný důvod pro nasazení javascriptu.
Obrázky, pokud nepoužiješ lightbox, klidně otevírej i pomocí javascriptu do popup okna, ale zároveň na ně odkazuj taktéž regulérním hrefem. Pokud jde o blokování javascriptu, pak se nech inspirovat u Pichlíka – ve zkratce jde o to, že tam máš něco takovéhleho:
<a href="fotka.jpg" onclick="return funkce('pripadne_parametry')">
Funkce vrátí true nebo false podle toho, bude-li výsledkem její činnosti object nebo ne; a přesně podle toho se provede/neprovede href.

V Opeře má prezentace vodorovný scrollbar.
Firefox zřejmě neakceptuje cursor:hand, protože je to microsoftí vynález. Správně je cursor:pointer a IE6 ho už zná; hand má smysl psát pro IE 5.5 a starší, což znamená, že to už smysl téměř nemá.
niCe
Profil
No já jen doplním, že když kliknu na to tlačítko (mimochodem původem z windows) pro přetáčení snímků, tak tedy nevím, nejsem robot číslo 5, abych si stačil fotku prohlídnou za 1 sekundu.

Na úvopdní stránce píšeš "Vážení přátelé cyklo a pěší turistiky," a v sekci software vidím normálně software, který absolutně s cyklo turistikou nesouvisí. A kontakt na chat, kde si můžu povídat s Helenkou (kdo to mimochodem je) mi opravdu k ničemu není.

K webu už od pohledu zaujímám negativní postoj, protože takle moderní web nevypadá. Rámy, layoutové tabulky, žádné klikací logo, bleší menu (i stejně jako blech ohavné) a teď koukám, že ta oranžová kulička je snad opravdu miniatura blechy, bitmapa na pozadí, kterou překrývá ostavec, v jehož samém konci je podpis velkým oranžovým písmem namísto jakž takž přijatelné kurzívy, absolutně nechápu význam stránek, pokud jsou jen sbírkou tvých fotografií, udělej je teda tak, aby to bylo tvoje digitální album fotografií. A ne jako web o myším kožíšku.

Jsme češi, ikdyž je náš národ opravdu místy nechutný, používáme vytvořil p. XXL a ne created by mr. XXL a bůhví cosi.

Fotogalerie by šla sloučit s prezentací, je to jedno a to samé, akorát v prezentaci můžeš spustit ten film se střídáním obrázků po 1 sekundě.

Není to sice úplně ideální příklad, takže tě snad tohle http://labs.adobe.com/technologies/spry/demos/gallery/ nakopne správným směrem.

Pěkný den,
niCe
xxl
Profil *
Michal Bršlík
Bzenec
Pod Hájí
9 let
58kg
156cm

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0